Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez legyen velem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez legyen velem a gimi után? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok és most vagyok 11-es egy természettudományi gimnáziumban és falun élek. A barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt,szintén ebben a faluban lakik,mint én, van munkahelye,21 éves és nagyon szeretjük egymást. :) Vannak terveink a jövőre nézve, amik már kicsit komolyabbak, de ezek persze még csak TERVEK. Tanulni nagyon nem szeretek, és egyetemre is csak muszájból mennék. akkor is az óvónőképző karra, amivel háát... nem tudom mennyit érnék el...ráadásul a barátomtól is elszakadnék, mert messze van egyetem :( Viszont ha nem megyek tovább egy érettségivel esetleg egy boltba vagy butikba vesznek fel dolgozni, de még oda is inkább felvesznek egy kereskedelmit végzett embert. A szüleimmel már beszéltünk erről a dologról a barátommal, ők mezőgazdasággal foglalkoznak, ebből élünk, és úgy érzem mindenünk megvan amit csak szeretnénk... Édesanyámék azt mondták,hogy a barátom beszállhatna a gazdálkodásba, neki is lennének földjei amin gazdálkodhatna és ebből megélhetnénk mi is és elég lenne az is ha én egy kevésbé jól fizető állást kapnék. Házasság terén semmit nem akarunk elsietni és én legalább 23-24 éves koromig nem is szeretnék férjhez menni, egy papir szerintem nem sok mindent tesz, ha szeretjük egymást,akkor házasság előtt,után is ugyanúgy fogjuk. :) Véleményekre lennék kiváncsi, ki szerint kellene mégis az egyetemet választanom,ki szerint pedig ezt?

2014. okt. 6. 11:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Több diplomával azt mondom, hogy ha úgy érzed, mindened megvan, hosszú távon meg tudtok élni a mezőgazdaságból, és nincs is valami nagy kedved az egyetemhez, akkor én otthon maradnék...

Egyetem helyett végezz el egy OKJ-s képzést, "vésztartaléknak", hogy ha mégsem az elképzeléseid szerint alakul az életed, akkor ne állj ott szakma nélkül.

2014. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

További véleményekre is kiváncsi vagyok.. :)

2014. okt. 6. 11:28
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

"egyetemre is csak muszájból mennék"


HA NEM SZERETNÉL EGYETEMRE MENNI, EL NE MENJ, MERT KÉSZ KÍNLÓDÁS LESZ, arról nem beszélve, hogy alá kell írnod a szerződést az egyetemmel, sok pénzbe kerül és az egy olyan hely aki kapcsolatból megy egyetemre tuti vége lesz a kapcsolatának! 20/20 ismerősöm kapcsolatának előbb-utóbb vége lett!

2014. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
hát ez nem túl biztató :(
2014. okt. 6. 11:31
 5/25 A kérdező kommentje:
csak azt sajnálom,hogy egyébként meglenne hozzá az eszem, erős 4-es vagyok...
2014. okt. 6. 11:33
 6/25 A kérdező kommentje:
Csak kedvem iszonyúan nincs hozzá :/
2014. okt. 6. 11:33
 7/25 anonim ***** válasza:
5%
Erős 4-sel nincs meg az eszed egy valamirevaló szakhoz. Komolyan. Diplomás óvónéni meg annyi van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Szerintem se menj egyetemre.
2014. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Akkor gondoljátok,hogy költözzek össze a barátommal és szépen lassan épitsük fel az életünk? :)

Nekem ez lenne a boldogságom...

2014. okt. 6. 11:45
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt, amire vágysz, nem olyan rossz tervek ezek :) de tényleg érdemes lenne helyben elvégezni valamilyen rövid okj-s képzést, ami érdekel, hogy legyen más lehetőséged is, ha esetleg valami balul sül el. Nem kell mindenkinek egyetemet végeznie, szerintem nagyon jó helyzetben vagy hogy ilyen tiszta terveid vannak 17 éves korodra.
2014. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Nem lesz szimpatikus amit mondok, de gondolkozz el rajta legalább. 17 évesen egy "falubelivel" járni, és komoly jövőt tervezni elég szűklátókörű dolog. (99% hogy csak ideiglenes is) Nyugodtan dugd ki az orrod a faluból, kezdj el a felsőoktatásban tanulni,értelmiségi barátokat szerezni, világot látni, még vagy 10 évig fiúzni mindenféle fiúval, és akkor majd ráérsz komoly terveket szőni.

Amikor már nem lesz ilyen rózsaszínű a világ, rá fogsz döbbenni, hogy leragasztottad magad egy pontra, egy faluba, és miket hagytál ki. És durva bekeseredés jön.

2014. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!