Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lesz általában azokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz általában azokkal kapcsolatokkal, amelyek 8-10 éve tartanak, de se közös gyerek, se házasság egyelőre nem lett belőle?

Figyelt kérdés
Meddig tartanak ezek, ha nem az az ok, hogy nem akarnak házasodni, vagy gyereket soha, csak nem igazán tesznek érte, vagy érzik, hogy vannak problémák. Esetleg, ha van gyerek, csak nem közös... és a 30-as éveik elején vannak. Komolyan leélnek egy életet így sokan? Hogy érzik, nem az igazi, de hát oda köt minden... de házassághoz meg kevésnek érzik. Mi a véleményetek/tapasztalatotok?
2014. szept. 28. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
A véleményem, hogy ha valakinek ez jó és/vagy gyáva lépni, akkor így járt. NA aztán mi lesz belőle szerinted MÉGIS?? Kihúzzák így vagy az egyik fél dobbant, ha gyávább, csak félrekúr.
2014. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Addig tartanak, amíg a nő bemeséli magának, hogy a házasság csak egy papír, és cselédje marad a férfinek.

Van aki sokáig tűr, van aki, hamarabb követeli a házasságot.

2014. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak párok, akik boldogan élnek együtt "házas életben" papír nélkül.

Van, ahol ez valóban az elköteleződés hiányának oka.


A boldog együttélés lényege, hogy a két fél egyformán gondolkodjon ilyen horderejű dolgokról.


Én szeretnék esküvőt majd, tehát ha évekig meglennének az anyagi és érzelmi körülményei is, mégsem kérnék meg a kezem, már jóval korábban kilépnék, mint 8 év.


Azonban, aki se nem vallásos, se nem romantikus, lehet, hogy feleslegesnek tartja, mégis együtt maradnak boldogan.


23/N

2014. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magamnak 9 éve tartó kapcsolatom van, de házasok vagyunk és gyerekünk is van.

Viszont ismerek embereket, akik ennyi időt voltak együtt vagy ennyi ideje vannak együtt. Egy részük szakított ennyi év után, másik részük együtt vannak csak, se esküvő, se gyerek, de olyanra is látok nem egy példát, hogy 10 év után jutottak el oda, hogy gyereket vállaltak, esetleg össze is házasodtak. Szóval akármi lehet.

2014. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne házasság és közös gyerek nélkül az igazi egy kapcsolat? Hidd el, nem csak azok mondják azt, hogy a házasság egy papír, akinek nem kérik meg a kezét. Éltem házasságban is (akkor se tartottam fontosnak a papírt, de mivel ellene sem vagyok, így mivel a volt férjem megkérte a kezem belementem), és jópár éve élettársi kapcsolatban vagyok. Semmivel sem érzem magam kevesebbnek így. Ugyanúgy megbecsülnek, harmónikus a kapcsolatunk. Papírral és papír nélkül is külön mehetünk, ha valami nem működik (miért van ennyi válás, ha a házasságnak olyan összetartó ereje van?).

A 30-as éveim elején vagyok, és leélnék így egy életet. Én inkább élek "csak" élettársként boldogan, mint házasságban boldogtalanul (mint sokan akik nem mernek kilépni egy rosszul működő házasságból)

2014. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Mi lassan 23 éve élünk együtt papír és gyerek nélkül. Azt hiszem a környezetünkben mi vagyunk az egyetlenek akik ennyi éve még mindig jól elvannak. Sok rokon, barát már elvált, vagy külön élnek.

Lehet így is élni. Én voltam egyszer férjnél, és ma már tudom. Nem sok különbség van a házas és élettárs között. Csak egy lagzi. Mi nem dobunk ki egy halom pénzt, hogy lagzit csapjunk, inkább minden évben elmegyünk valami egzotikus helyre nyaralni. Mint írtam gyerek sincs. Én nőként sosem vágytam gyerekre. Amikor a párommal megismerkedtem ő már az elején őszintén megmondta, hogy nem vágyik gyerekre, és ha én egyszer anyuka szeretnék lenni, akkor jobb ha bele sem kezdünk a kapcsolatba. Nem volt sosem olyan vágyam, hogy de jó lenne egy gyerek. Manapság amikor nap mint nap látom/hallom a sok sivalkodó, hisztiző gyerekeket, vagy a hálátlan tinédzsereket még örülök is, hogy nincs. Mi nekünk ez a tökéletes élet. Van szép medencés házunk, mindkettőnknek autó, egyéb dolgok. Évente 2-3 alkalommal valahová a nagyvilágba elutazunk. Havonta egy hétvégén meg mindig elmegyünk wellnessezni.

Kinek mi az ideális élet.

2014. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok környezetemben élő embert láttam,akik 5-6-8-10 évig voltak minden nélkül. Volt akinél volt pár év után eljegyzés, majd még pár évig menyasszonyi státuszban volt, de házasság sosem lett. Mindegyiknél szakítás lett a vége, majd hirtelen megismertek mást,és 1-2 éven belül már gyerek és esküvő lett. (20-as,30-as korosztály)


Két olyan pár van a rokonaimnál, akik 10 év után házasodtak és lett gyermek,akár több is. ők már gimi óta együtt voltak, bár volt szakítás, mégis házasság lett a vége.


40-es korosztályból ismerek olyat,akinek csak 5-10 éves kapcsolatai voltak, gyermek nélkül.

2014. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi januárban lesz 8 éve, hogy együtt vagyunk. A párom még egyetemre jár, bár mellette dolgozik. Én már befejeztem az egyetemet.

Van lakásunk, amit folyamatosan újítunk, szépítünk.


A szülők nem tudnak segíteni az esküvő költségeiben, ezért bár szeretnénk, folyton tolódik, mert nincs meg az anyagi alap hozzá. Én személy szerint pedig nem akarnék pl. még évekig jegyben járni, anélkül, hogy komoly szándék lenne mögötte.


Azt gon

2014. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt 10 évig kapcsolatom, amiből se gyerek, se házasság nem lett. Egyszerűen csak szerelem volt, később együttélés, tervezgetés, építkezés, minden. Szóval az életem, az életünk haladt, megvolt a fejlődés, de vele se gyereket se házasságot nem terveztem. Akkor még nem tudtam hogy miért, azt hittem nem akarok az életben gyereket és a házasság sem érdekel különösen. Aztán szakítottunk. Később összejöttem egy férfival, aki pár hónap után megkérte a kezem és boldogan mondtam igen. Ma már házasságban élünk. Igaz gyerekünk még nincs, mert most így érzem kereknek a világot, de vele még egy gyereket is bevállalnék, vagyis már beszélünk róla. Szóval nálam ez a kérdés partnerfüggő volt. Az egyik 10 év alatt nem érte el nálam azt, amit a másiknak pár hónap alatt sikerült. Persze nem verseny ez, vagy az egyik nem rosszabb vagy jobb ember a másiknál, csupán az egyik egy állomás, egy szerelem volt az életemben, a másik pedig életem párja és A szerelem.
2014. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!