Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy hozzátok össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy hozzátok össze a szakmai életet a családi élettel? Jól megy?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk, ha a férjeteknek is van karrierje, nem jártok el annyit konferenciákra már? Vagy együtt mentek? Vagy, ha gyerek van, mindig a másik marad vele otthon? Vagy úgy próbáljátok kihozni a több napos, akár hetes utazásokat, hogy együtt mozogjatok és a gyereket is tudjátok vinni?


Mi most pl. megyünk egy hónapra egy másik földrészre, mert kaptam egy rövidtávú ösztöndíjat, a férjem is jön velem (ő majd onnan dolgozik, nem kell fizikailag benn lennie), de ha majd babánk lesz, őt is utaztatjuk?:) A gyerek amolyan világpolgár lesz?:)


Ti hogy oldjátok meg az ilyesmit?


2014. szept. 17. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt gyerekünk, a feleségem is sokszor jött velem a külföldi utakra, amíg én dolgoztam, ő addig vagy várost nézett, vagy a szállodában volt. Az én útjaim nem szoktak 1 hétnél tovább tartani, az átlagos időtartam 2-3 nap. A kisbabánk közel 1 éves volt, amikor először hármasban mentünk egy ilyen útra, de sem a feleségem, sem én nem élveztük túlzottan. Én azért aggódtam szinte folyamatosan, hogy remélem, rendben vannak, amíg én dolgozom, ő meg már előre aggódott, még itthon, hogy vajon mindent viszünk-e, ami a babának kell, jól fogja-e érezni magát, nem lesz-e beteg, stb.

Mivel a 2-3 napos utak nem hosszú időtartamúak, így inkább itthon marad a gyerekkel (most már gyerekekkel, mert 2-en vannak). Majd ha nagyobbak lesznek, jöhet az egész család, vagy ha nem jönnek, akkor is könnyebben hagyjuk itt őket addig a nagyszülőknél egy pár napos felügyeletre.

2014. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak, akik utaztatják a gyereket, és visznek hozzá még egy bébiszittert is, hogy ha épp a szülők fontos megbeszélésen vannak, legyen, aki vigyáz a kicsi(k)re. De ilyenkor (ha csak néhány napról van szó) otthon is vigyázhat rá a bébiszitter vagy a nagyi. De nyilván, ha nem kell mindkettőnek mennie épp valahova, akkor az egyikük maradhat otthon is a gyerekkel.
2014. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felváltva megyünk. A ti esetetekben a legjobb megoldás egy megbízható, szinte családtag babysitter lenne. Akkor ha városnézésre szeretnétek menni a családdal konferencia után , simán tudtok adni neki kimenőt. Ellenkező esetben egy nagyi külföldön is folyton a nyakatokban lenne és az nem tesz jót a házasságnak és a családnak. A babysitter azt teszi amit kértek tőle, de egy nagyi általában mindent jobban tud, és más tervei vannak.
2014. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: igen, szerintem is az lesz a megoldás. Ja, és nincsenek még mozgatható nagyik a családban, mindkettőnk szülei még dolgoznak vagy 5-6 évig biztosan...meg amúgyis vidéken vannak, szóval ez teljesen kivitelezhetetlen volna.:)
2014. szept. 17. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Mikor mi össze jöttünk a férjem sokat utazott. Míg nem volt gyerek, néha elkísértem, de mikor nekem is egy nagyon jó munkám lett, már nehezen ment ez.

Aztán meglettek a gyerekek, a férjem is áterte magát, hogy inkább csak max országon belül mozogjon.

Most 4 éves a nagyobbik lányom, és most kapott egy munkát ahova havi 2x utazik. Már nem tudunk vele menni, mert ovi, bölcsi stb... Senki nincsen aki a gyerekere vigyázna egy babysitter felénk nagyon sokba kerül(12€/ora), így még egy moziba menésnél is a babysitter többe kerül mint a mozijegy.

Nekem van egynagy álmom, hogy egy üzletet nyissak, de a két kicsi mellet egyenlöre erröl le kell mondjak. Hiába lenne meg minden feltétel hozzá, a gyerekeket nem tudom hova tenni, és 8-17 óráig sem szeretném az oviba hagyni öket, egy üzlet meg 18 óráig van nyitva, szóval az sem menne.

2014. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!