Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasság során "örökölhete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasság során "örökölhetek" adósságot?

Figyelt kérdés

Most ez így lehet, hogy furán hangzik, de a páromnak jött egy végrehajtó levele, még valami múlt béli dologgal kapcsolatban. (tehát a lényeg, hogy akkor még semmi közünk nem volt egymáshoz)

Az van a papírra írva, hogy akiken behajtható a tartozás, az az adós, de ha rajta nem hajtható be, akkor az adóstárs.

Ha mi most házasok lennénk akkor én lennék az adóstárs?


2014. júl. 16. 07:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Kérdező bizonyítani nem tudja hogy fizetett így tanulópénzt megfizetve igen fizetni kell. A szó elszáll az írás megmarad ezt tudnia kellett volna, és egy gerinctelen nőben nem megbízni. Addig halasztjátok míg milliós tartozás nem lesz aztán a gyerekeseitek is szépen megöröklik. Ezt a békát le kell nyelnie, balek volt.
2014. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Igaza, van előttem szólóknak. Addig húzzátok ezt, amíg milliós tartozás nem lesz belőle.

Ki kell fizetni, mivel semmivel sem tudja a férjed igazolni, hogy ő már kifizette azt az x hónapot.

Legközelebb meg gondolkodjon, ha csak úgy kézbe akarja adni az adott havi tartásdíjat.

2014. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sajnos kénytelenek lesztek fizetni. Minél előbb, annál jobb, akkor nem dagad tovább a tartozás. A torvény szerint a parodnak kellene bizonyítania, hogy fizetett. Itt ez lehetetlen, úgyhogy szivacs.
2014. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Addig halasztjátok míg milliós tartozás nem lesz aztán a gyerekeseitek is szépen megöröklik."


Akkor felvilágosítjuk az anyukát, hogy a gyereke örökli a tartozást.


Mi nem tudjuk, és főleg nem akarunk egy NEM létező tartozást kifizetni.


A kezdő kérdés pont erre irányult, hogy én örökölhetek-e adósságot. (Illetve ha a páromon nem tudják behajtani, akkor elővesznek engem is?)

Ha én nem, akkor meg tök mindegy mert nincs semmi a párom nevén.


Addig pattog az "anyuka", míg tényleg nem fog egy fillért sem kapni.

2014. júl. 16. 16:27
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem fogja a gyerek orokolni, hacsak nem tervez mostanaban öngyilkosságot a parod. Rajta fogjak behajtani. Jelzálog az ingatlanra, munkaber letiltás, ingó es ingatlan vagyon árverezése. Vagy soha nem lesz hivatalos munkája, vagyona? Ráadásul a gyerekkel kicseszni.... Nem az anyjával.... Amúgy meg a negatív örökséget vissza lehet utasítani. Ki kell fizetni azt az elmaradást, akkor is ha -szerintetek- jogtalan. A torvény szerint jogos, nem tehetsz ellene semmit. A példádat használva: a szolgáltatást is ujra ki kellene fizetned, ha nincs meg rola a bizonylat, amit amúgy 5 évig ajanlott megőrizni.....
2014. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Nem én írtam, hogy a gyerek örökli, valaki feljebb, én csak arra "támaszkodtam".

Nem, nem lesz semmi a párom nevén.

Most is az én nevemen van minden szerencsére, és továbbra is ez lesz.

Főleg ha azon múlik, hogy egy pénzéhes rib... ne húzzon le minket még jobban.


Ezért is irányult a fő kérdés arra, hogy jelen esetben én vagyok-e az adóstárs vagy az valaki más?

2014. júl. 16. 19:29
 27/30 anonim ***** válasza:
De azzal tisztaban vagy, hogy mivel a hazassag alatt vagyonkozosseg van, csak az addig megszerzett dolgok lehetnek a neveden? A tobbi automatikusan kozos tulajdon lesz. Baxus ertsd mar meg, hnogy itt ti csak veszthettek.
2014. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

"Ha mi most házasok lennénk akkor én lennék az adóstárs?"


Az alap kérdésben ezt kérdeztem.

Tehát NEM vagyunk házasok.

2014. júl. 16. 21:32
 29/30 anonim ***** válasza:
Ugy értelmeztem, hogy tervben van a hazassagkotes.
2014. júl. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Hát ha ezen múlik akkor inkább nem házasodunk meg.

Az nem lehet, hogy az ex megkapott házat és még gyerektartást is, és még azon felül mindent, és még ő pattog.

2014. júl. 18. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!