Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasság során "örökölhete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasság során "örökölhetek" adósságot?

Figyelt kérdés

Most ez így lehet, hogy furán hangzik, de a páromnak jött egy végrehajtó levele, még valami múlt béli dologgal kapcsolatban. (tehát a lényeg, hogy akkor még semmi közünk nem volt egymáshoz)

Az van a papírra írva, hogy akiken behajtható a tartozás, az az adós, de ha rajta nem hajtható be, akkor az adóstárs.

Ha mi most házasok lennénk akkor én lennék az adóstárs?


2014. júl. 16. 07:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Az örökség akkor is különvagyon (az adósság is), ha a házasság alatt örökli vki.
2014. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Adóstárs az, aki anno a paroddal egyutt vette fel a hitelt. Ha ilyen nincs, akkor a parod egyedül.

Te az o hazassag elott felvett hiteléért sosem leszel felelos. Mas kerdes az, hog ha összeházasodtak, akkor vagyonkozosseg jon létre, igy ha pl van egy közösen vásárolt ingatlanotok, annak felére siman vegrehajtanak.

2014. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Akkor jelen esetben ki az adós társ?
2014. júl. 16. 07:57
 4/30 anonim ***** válasza:

Az nem szerepel a végrehajtó levélen?

Nem biztos, hogy van adóstárs, kéne ismerni a szerződést. Mi ez az adósság, hitel?

2014. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%
Az adóstárs köznyelven a kezes.
2014. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, utolso. Az adóstárs es a kezes az nem ugyanaz. Az adóstárs az, akivel az adós egyutt vette fel a hitelt, a kezes pedig az, akin a hitel elso körben behajtható, ha az adós nem fizet.
2014. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Volt 3 hónap amikor kézbe adta az exnek a gyerektartást, (nem tudom milyen okból kifolyólag, akkor még nem voltunk együtt) és az ex azt duplán követelte rajta.

Mindenfélét kitalált, majd mondta, hogy akkor fel fogja jelenteni. Ez már régen volt.

Erre jött egy levél most egy végrehajtó irodától, hogy mindennel együtt a párom több száz ezerrel tartozik.

A "tartozás" 60 ezer forint lenne, de az ex, hogy elindítsa a végrehajtást, befizetett 91 ezer forintot (nem tudom miért ennyit, ez van a papíron).

Mi bizonyítani nem tudunk semmit, mert a párom és az ex-en kívül a kislány volt jelen a pénz átadásakor, és ez már nem most volt, hanem 2011-ben. Illetve, hogy a végrehajtó iroda csak szóba álljon velünk 15 ezer forint illetéket kéne befizetnünk.

A párom nevén nincs semmi, viszont az én nevemen igen.

A papíron az áll, hogy ingót, ingatlant, stb lefoglalhatnak, vagy a fizetésből vonhatnak. Mivel a párom nettó 60 ezret keres, de nincs bejelentve, így csak a gyerektartás megy ebből a pénzből hivatalosan.

De oda volt írva, hogy ha az adóson nem hajtható be, akkor majd az adós társon.

Ezt a részét nem értem.

2014. júl. 16. 08:34
 8/30 anonim ***** válasza:

Már tegnap is volt hasonló kérdés.

Nem szabad soha úgy átadni pénzt, hogy nincs nyoma!

Tanuljátok már meg! A gyerektartás hivatalos dolog, a fizetésének is kell, hogy legyen nyoma, nem csak úgy kézbe adogatjuk.

Egyébként én megkérdeznék egy ügyvédet, hogy mi a teendő, ha ez valami végrehajtós cégtől jött.

Mert elvileg a bíróság dönt, egy végrehajtóhoz kerül utána az ügy, de nem ilyen fura cégekhez, hanem egy hivatalos végrehajtóhoz. Hozzá pedig ingyenes lehet menni felvilágosítást kérni, vagy megbeszélni, hogy hogyan lehet rendezni az ügyet.

Ha nem lesz rendezve, gondolom, csak akkor kerül ilyen behajtó cégekhez.

Itt kimaradt pár lépés. Vagy a férjed nem szólt neked arról?

2014. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy is, mi volt 2011-ben, csak 6 hónapra visszamenőleg igényelhető az elmaradt gyerektartás.
2014. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Itt kimaradt pár lépés. Vagy a férjed nem szólt neked arról?"


Fogalmam sincs. Ezt a levelet is azért bontotta fel, mert mondtam neki, hogy valószínűleg fontos ha ajánlottan jött.



"Az mindegy is, mi volt 2011-ben, csak 6 hónapra visszamenőleg igényelhető az elmaradt gyerektartás."


Nekem az jön le az egészből, hogy akkor elindult valami, és az azóta folyamatosan tart.

Egy 4 db lapból álló A/4-es papírt tartalmaz a felszólítás, olyan mintha több helyről másolták volna, van amelyik papírnak csak az egyik oldalára van nyomtatva, van amelyiknek mindkét oldalára, több dátum is szerepel rajta, a legkorábbi 2011-es, a legkésőbbi pár nappal ezelőtti.

2014. júl. 16. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!