Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Alkoholista? Mikor nem dolgozi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista? Mikor nem dolgozik, nem kell vezetnie, akkor megiszik 2-3 sort egy nap, neha rovidet is. Talan evente 3-4 szer iszik tobbet a kelletenel ha valami alkalom van.

Figyelt kérdés
Sosem agresziv, nem kotekedik. O mar alkoholistanak tekintheto? Mivel rendszeressen iszik alkoholt.

2014. jún. 26. 06:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem, csak szereti a sört.
2014. jún. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%

Naponta 3-4 liter folyadékot illik fogyasztani.

Mivel ennek mindössze az 1/3-át issza (egy gyenge alkoholos ital) vagyis sör formájában,

ezért ez messze nem tekinthető alkoholizmusnak!

2014. jún. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező ha egy nő lefekszik fűvel fával, attól még nem kuva, csak szereti fiúkat. Kuva akkor lenne, ha ebből élne.
2014. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor már az életébe annyira beletartozik a pia, hogy befolyásolja azt. Erről beszélhetünk már akkor is, ha valaki csak naponta két sört iszik meg. Egész nap egy kortyot sem iszik, de tudja, hogy ha hazaér, már nem kell vezetnie, és ott van a söröcske, amit kiszisszenthet, aztán a másodikat is, utána már alhat. Nem veri meg az asszonyt, nem üvölt a gyerekkel, csak egyszerűen a részévé válik a napjainak az alkohol. A probléma ebben az, hogy az ember értékrend-változáson megy keresztül - a fontossági sorrendben előre kerül az alkohol -, de ő maga nem is érzi. Hiába mondja az asszony (vagy a férj, hiszen az alkoholisták 40 százaléka nő), hogy legalább ma ne igyál. A "mit szólsz te ebbe bele?", "ezt csak megengedhetem magamnak" és az "éppen te mondod?" mondatok klasszikusak egy alkoholista szájából. "



- Zacher Gábor, toxikológus


Forrás: [link]

2014. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem alkoholista.
2014. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nevezi ezt a "szakirodalom", nem is akarok erről vitát nyitni itt.

A lényeg, hogy szerintem ezzel nincs baj, ha nem emelkedik tartósan az italadag.

Én azt mondom, még azzal sincs baj, ha naponta valaki egy-két pohárral megiszik a kedvenc borából a vacsorához, vagy egy-két sört holott a szakirodalom szerint ő már hót alkesz, mert rendszeresen iszik.

2014. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
12%

Igen az... nem egy részeges vadbarom, de igen vannak alkohol problémái...


És ezt Te is tudod, csak másoktól akarsz bíztatást, pozitív visszajelzést, hogy: "Áh, dehogy, ez normális, ez még belefér.

Ápolónő vagyok, olyan helyen dolgozom, ahol ilyen "nem alkoholista" betegek vannak.

Ja és az is valószínű, hogy ennél többet iszik, csak Te ennyiről tudsz... :(

2014. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Márpedig ez tényleg normális, ennyi belefér.
2014. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
MItől normális?
2014. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

"Mikor nem dolgozik, nem kell vezetnie,"

Tehát minden adódó alkalommal...

2014. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!