Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti szerelmesek vagytok még a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szerelmesek vagytok még a párotokba? Vagy mit éreztek iránta?

Figyelt kérdés
Pár napja azon gondolgozom,hogy akik ilyen 40-50 éve együtt vannak vajon szeretik-e még egymást vagy csak a megszokás vagy esetleg az akkori életfelfogás tartja össze őket.
2014. jún. 24. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
A szerelem átalakul szeretetté.Szerintem ezért is fontos,hogy a párunk a legjobb barátunk is legyen:)
2014. jún. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Aki negyven éve együtt van, az minimum hatvan éves. Vagy inkább a hetvenhez közelít.
2014. jún. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

7 év után is szeretjük egymást.

És biztos vagyok benne hogy 20-30 év múlva is ragaszkodni fogunk egymáshoz.

2014. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz megfogalmazni mit érzek a férjem iránt.Néha szerelmet néha csak szeretetet.Változó.
2014. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Akik ennyi ideje együtt vannak azok már össze vannak drótozva, a másik hiányától elsorvadnának.
2014. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Akik szerelmes típusok, és a kezdetekben nagyon szerelmesek egymásba a párjukkal, és együttélésük során nem bukik ki jelentősebb összeférhetetlenség, azok évtizedek múlva is bolondulnak egymásért, és nem pusztán megszokás lesz köztük és nem is csak szeretet. Szeret és barátságos hozzáállás kell, de ha csak ez van, ott a szerelem sem volt igaz a kezdetekben... Az inkább csak vonzódás, fellángolás, görcsös ragaszkodás.


Akik szerelmesek és azok is akarnak maradni, azok tudnak, hidd el...!


Ez az "átalakul szeretetté" duma, meg hogy a megszokás... Ezek azért olyan népszerű felfogások és magyarázatok, mert a többség nem szerelemből házasodik...

2014. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Nehéz pontosan megfogalmazni a választ úgy, hogy az érthető legyen. Ez már nem szerelem, hanem többféle érzelem bonyolult együttese. Az ember jobban ismeri már a másikat, mint az saját magát. Olyan tulajdonságok jönnek elő a másikból a kor előrehaladtával, amelyek korábban nem voltak feltűnőek. Az "új" tulajdonságok, személyiségjegyek időnként szinte egy teljesen más embert alakítanak ki, aki iránt (kedvező esetben) újfajta tisztelet és megbecsülés is kialakul. Nem egyszerűen a megszokás tartja össze az embereket, hanem a közös gyerek(ek), a közös unokák és az ő életüknek a segítésével kapcsolatos közös cél. Nem egyszer felcserélődik a "hierarchia" és a közös feladatok megvalósításában betöltött szerep, sorrend. A szeretet mellett egyre nagyobb szerepe lehet a megbecsülésnek, méltánylásnak. Persze a dolognak megvan a másik oldala is: előjönnek a rigolyák, a rossz szokások, de ez kihozza a partnerből (kedvező esetben) a humorral való életszemléletet.

Írtam ezt a partneremmel töltött 49 év után.

2014. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Mi 3 éve vagyunk együtt,1 éve házasok.Úgy érzem,hogy minden együtt töltött nappal jobban szeretem,és ez az érzés,most még jobban erősödött,hogy az első babánkat várjuk.
2014. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem is változó. 10éve vagyunk együtt ebből 6 éve élünk együtt. Nagyon szeretem,és vele szeretném leélni az életem, de amikor összeveszünk kételkedem, olyankor csak szeretetek érzek.
2014. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A nagynéném és a férje azok. 54 évesek, igaz csak 30 és nem 40 éve vannak együtt, de még ma is fogják egymás kezét, bókolnak egymásnak, puszival köszönnek, átölelik egymást...


Tudom, hogy vannak súrlódások a házasságukban, mert eltérő a jellemük, de ahogy néznek egymásra és ahogy viselkednek, abból egyértelmű, hogy jó a kapcsolatuk.

2014. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!