Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik nevemet írjam alá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik nevemet írjam alá esküvő után, ha még nincsenek az igazolványaimon meg a névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Nemrég volt az esküvőnk, férjem vezetéknevét vettem fel "-né"-vel és leánykori nevemet hagytam mögötte... 1 hónap múlva megyünk nászútra repülővel, de az ügyintéző azt ajánlotta, hogy ne legyen probléma, majd inkább utána intézzem az igazolványokat. Addig a lánykori nevemet használjam a munkahelyemen is, aláírásnál és bemutatkozásnál vagy már az újat lehet???

2014. jún. 4. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemutatkozásnál tök mindegy, de a hivatalos helyeken nyomtatványokon, azt használd ami a jelenlegi irataidon van, hisz kérhetnek igazolvány számot és akkor már nem stimmelne.
2014. jún. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Az élet nagy kérdései. :)
2014. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted hogy használhatnád az újat, amit majd hivatalosan 1 hónap múlva intézel? Én sem mehetek az űrhajómmal, mert még nincs.
2014. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, csak az esküvőn az anyakönyvvezető azt mondta, hogy mostantól mindenhol az új nevemet kell használnom... de logikusan én is úgy gondolom, hogy csak akkor, ha már az igazolványokon is az szerepel.
2014. jún. 4. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... Hivataolas 15 nappal legkésőbb el kell kezdeni intézi az iratokat( hivatalosan eg is büntethetnek ha nem teszed, persze igazából senki enm foglalkozik vele)

Szőval nekünk megvolt az esküvőnk szombaton, hétfőre már 1 hónappal morábban kértem időpontot az okmányirodába, reggel hétfőn mentem, kaptam ideiglenes igazvánt, este utaztunk vele külföldre, a jegyeket már az új nevemre kértük előtte.

Sombat délutántől már a férjezett nevemet használtam.

Hiába az irataim még nem követték teljesen, de az anyakönyvi kivonat a kezemben volt, hogy nekem már a férjezett nevem a nevem.

2014. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem erről az jutott eszembe, hogy ha elhaygod az irataidat, akkor nem hívnak sehogy?

De, van egy szül. Anyakönyvi kivonatod a születési nevedről, most pedig van egy házassagi anyakönyvi kivonatod az új nevedről is.

2014. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
54%

Akkó melyiket? A jánykorit, Akkor is ha nem vagyok jány?vagy a hites uramét? Mert a második uram vót az első hites uram. Az első az csak úgy vót. Az első hites urammal nem vagyok megesküdve. A második meg meghót.

http://www.youtube.com/watch?v=kAkGWt894R0

2014. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!