Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti felvennétek a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti felvennétek a férjetek nevét ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a nevét, de se a kötőjeles verzió nem jöhet szóba, se simán csak az ő vezetékneve, mert mindkettő hülyén hangzik a keresztneveimmel.

Viszont 4 szótagú a vezetékneve, ami ugye "né" toldalékkal már 5 szótag, ráadásul két keresztnevem van, és mindkettőt használom. Szóval így már nagyon hosszú lenne a nevem, négy tagból állna, és összesen 13 szótagból.

Szerintetek ez nem gáz így?



#esküvő #vezetéknév #névváltoztatás #esküvői névváltoztatás
2014. márc. 20. 12:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy keresztnevem van,hosszú vezetéknevem, így 11 szótag a férjezett nevem.

Hivatalos aláirásnál kiirom,egyébként csak xné y,tehát a lánykori vezetéknevem lemarad.

2014. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Mi? Hogy?
2014. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%
Gondolj arra, hogy életed során milyen sokszor kell majd a hivatalos nevedet leírni egy 2 centis helyre.. Na így válassz nevet majd.
2014. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Persze ez csak példa, de olyasmi lenne a nevem, hogy Palotainé Kocsis Mária Júlia. Szóval hogy nem túl hosszú-e így. :)
2014. márc. 20. 12:33
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem most megváltoztathatod úgy is, hogy elhagyod a második keresztneved, ha már úgy is nevet változtatsz. Akkor nem lesz olyan hosszú. És szerintem felesleges két keresztnév.

Egy ismerősöm van, aki mindkettőt használja, mindenki máshogy hívja. Szegény már sokszor saját maga sem tudja, hogy ki milyen néven ismeri :)

2014. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
? Fel akarod venni, fontos neked? Akkor vedd fel. Miért lenne gáz?
2014. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én is mindkettőt használom, és mindig csak együtt kimondva, szóval engem mindenki Mária Júliának szólít, nem akarom elhagyni egyiket se. :)
2014. márc. 20. 12:35
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

nem venném fel

vagy pedig a saját vezetéknevem helyett az övét (szerintem semmi testvéries nincs ebben)

2014. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
Én ugy venném fel,hogy Palotainé Mária Júlia.
2014. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hivatalosan nem lehet "Palotainé Mária Júlia".
2014. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!