Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolják a nők úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják a nők úgy, hogy ha nem akar a pasi házasságot akkor már nem is szereti a nőt?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy mi köze van a szerelemnek a házassághoz?

Miért kellene elvennem a nőt?

Szeretem, jól megvagyok vele, gyereket szeretnék tőle, vele tervezem az életem

De miért kell a házassággal nyaggatnia folyton?

Itt is azt olvasom, hogy ha nem veszed el akkor már nem is szereted - elvet...


2014. ápr. 18. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi nem vagyunk házasok,pedig szeretjük egymást és gyerekünk is van.Nekünk nem fontos.Ugyanakkor ha a párom nagyon szeretné,mert neki ez fontos,akkor valószínűleg hozzámennék. 27/N
2014. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem a szeretet kérdése a válasz, régen fontos és szent volt a házasság, sőt, bűn volt házasság előtt a testi kapcsolat, a férjemmel mi is ebben a hitben nevelkedtünk ezért nekünk egyértelmű volt, nem volt kérdés a házasság. Manapság már nem fontos, ezért alakították ki a divatos együttélés szabályaira vonatkozó jogokat a házastársakéhoz képest majdnem azonossal. Pl. amikor meghallom, hogy valaki házasság nélkül együtt él a másikkal akkor az a benyomásom elsőre, hogy nem komoly a kapcsolatuk, de ettől még jobban szerethetik egymást mint sok házasságban élő.
2014. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A házasságnak vagy van köze a szerelemhez, vagy nincs. A házasság két ember, (jó esetben) életre szóló, hivatalossá tett, társadalmilag, jogilag is elismert, kinyilvánított szövetsége. Nekünk azért volt fontos, mert szerettünk volna hivatalosan is egymás hozzátartozói lenni és jogi, vagyoni közösséget vállalni és persze nem utolsó sorban egy szép gesztusnak is éreztük egymás felé az esküt.

Persze a szerelem ugyanúgy működhet házasság nélkül is, hiszen a házasság, ahogy már leírtam, ez az intézmény nem arra szolgál, hogy ettől szeressünk bele a másikba.

Az biztos, hogy ez egy komoly, felelősségteljes döntés, jól át kell gondolni, nem is mindenkinek való. Minden pár válassza a neki megfelelő együttélési formát!

Viszont tudni kell egy komoly kapcsolatban, mi a felek értékrendje, jövőképe és hogy ez mennyire egyezik ilyen téren is. Ha nagyon nem, akkor nem a kapcsolat jövőjén komolyan elgondolkozni.

2014. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
"Szeretem, jól megvagyok vele, gyereket szeretnék tőle, vele tervezem az életem " De azért fenntartom magamnak azt a lehetöséget, hogy akár egy szia nélkül is nyugodtan bármikor otthagyhassam gyerekestöl, a nélkül, ha az nekem ugy tetszik. (Na ezt a kiegészitést elfelejtetted hozzáfüzni!)
2014. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
A 9:47-es tökéletesen megfogalmazta a lényeget, csak annyit tennék hozzá, hogy a világ társadalmainak java részében még mindig a házasság egy kapcsolat legmagasabb formája. Nem a gyerekcsinálás, hanem az, hogy hivatalosan is kifejezik a felek az összetartozásukat, hogy érzelmileg, anyagilag, családilag egységet alkotnak. A gyerekcsinálás egy biológiai folyamat, nem kell hozzá semmi, csak két különnemű ember, a házasságkötés ellenben ennél sokkal több.
2014. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Sok nő nem is a házasságot akarja, csak azt hogy a szeretett férfi megkérje a kezét. A gesztust szeretnék, amivel jelzed hogy neked ő kell és nem vársz már nála jobbra. Ezt nem kell hogy automatikusan kövesse az esküvő, bár van az a határ amikor már azért illene. Együtt éltek évek óta, van gyerek, ház, kocsi, kutya, macska, közös vagyon, stb., akkor igenis vedd el, mert ezzel a görcsös hadakozással csak azt sugallod felé, hogy azért a kiskaput szeretnéd nyitva tartani, hogy problémamentesen leléphess ha jön valaki jobb, vagy ráunsz a régire.


A 3-as hozzászóló írását pedig üdítő volt olvasni, végre valaki van ezen a szerencsétlen oldalon, aki felfogja hogy a házasság miért nem "csak egy papír".

2014. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
76%

Nagyjából a mi kapcsolatunk ott tart most, amit a 12:54-es hozzászóló írt, tehát van ház, 2 éves kisfiú, kutya, autó holnaptól 2 kisnyúl :) és 8,5 közös év 8 év együttélés. Szeretem a párom, eljegyzés is volt, sok évvel ezelőtt és szeretném ha feleségül venne. Olyanok vagyunk, akik a pénzüket a gyermekükre, és a ház szépítgetésére költik. Nem mellesleg a banzájt se szeretjük, bár én jobban bírom mint a párom. Ez esetben azonban én örülnék a legjobban egy két tanús esküvőnek, és ő várna,hogy legyen pénz lagzira. Miért nem szeretnék lakodalmat? Egyszerű a felesége szeretnék lenni, stresszmentesen. Nekünk nem fizetné anya/apa a bulit, hitel kizárva, és úgyis sértődés lenne abból ki van a meghívottak listáján ki nem, miért ez az olcsó zenekar zenél, miért ebbe a kis étterembe vagyunk...

Kicsit elkanyarodtam a témától, a lényeg a felesége szeretnék lenni így is, hogy azt mondhassam rá ő a férjem, nem pedig az élettársam, barátom, párom. Nekem ez fontos,mert tudom, hogy szeret de lelki megnyugvást biztonságot adna. Szeretném a nevét viselni, ezzel is mutatva,hogy vele képzelem el az életemet. Meg aztán az anyaság mellett ez a nők másik álma, hogy feleségül menjenek életük szerelméhez. Ami szerintem a férfiaknak is nagy megtiszteltetés és ígéret :)

2014. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért házasodnék össze a párommal, mert tényleg van egy varázsa. Persze ha nem akarod, ne tedd, de sokkal jobban elköteleződtök egymás mellett egy házasságban, a gyerekeknek is jobb. Ha nem vagytok házasok, könnyebben is mentek szét, mert nincs vele nagy procedúra pl.
2014. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!