Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Leszbikus hazassag eseten ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus hazassag eseten ki veszi fel kinek a nevet? Megegyezes alapon megy, mindenki marad a regi nevvel vagy egymaset veszik fel?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Mivel Magyarországon nem engedélyezik, erre az országra értelmezhetetlen a kérdés. De ha engedélyeznék, akkor gondolom a -né kivételével minden rendelkezésre álló verziót használhatnának. Kötőjeles, névcsere, vagy születési név megtartása.


Külföldön pedig a helyi szabályozás irányadó.

2014. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem veszi fel senki senkijét. vagy nemtudom, hogy mi erre a bevett szoj

kás, vagy hogy van-e egyáltalán.

inkább amerikában vagy pl. svédországban keresgélj, hátha ott már kialakult már valami bevett szokás ezzel kapcsolatban, ha tényleg érdekel.

(ugye Mo.-on csak bejegyzett élettársi kapcs. lehetséges, szóval itthon -sajnos- tárgytalan a kérdés)

2014. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megegyezés kérdése. Nő-férfi házasságban is maradhat az eredeti név vagy bármelyik fél felveheti a másikét a saját vezetékneve helyett vagy mellé (kötőjellel).
2014. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon (sajnos) nem kell ilyenen agyalnunk.Mivel házasodni sem lehet,mint azt már az előttem szólók említették is.

Nem tudom,hogy hivatalosan milyen verziók léteznek az olyan országokban,ahol lehet házasságot kötni.

De tudok egy norvég példát.

Él ott egy kézilabdázó csaj,aki belehabarodott egy másik kézis csajba. Szépen össze is házasodtak múlt nyáron. Eredetileg Gro Hammerseng és Anja Edin volt a nevük. Most már Gro Hammerseng-Edin és Anja Hammerseng-Edin. Érdekesség,hogy amúgy egy csapatban játszanak,és mindkettőjük mezén a Hammerseng-Edin felirat van.


Én is biztos ilyen kötőjeles módszerrel venném fel a párom nevét. Szerintem ez tök menő. :)

2014. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eljegyezni készülök a barátnőmet, de ezen még nem gondolkodtam. Szerintem én megtartanám csak a saját nevem, mert már írtam több publikációt a szakmámban és igy ismernek, de most ha előállnék egy új névvel, akkor az elfelejtődne.
2014. ápr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan ugyan (nálunk) felvenni nem lehet, de bárki megváltoztathatja a nevét, amire csak akarja (na jó, ez azért egy kicsit túlzás :) ). Szóval benyújtasz egy kérvényt, hogy Kis helyett Kovács akarsz lenni, és ha ügyes vagy, engedik :)

Nálunk egyikünk sem akarja megtartani a nevét, így egy harmadikat választottunk :)

2014. ápr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!