Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nyomatékosabban fel kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyomatékosabban fel kellene hívni a figyelmet arra, hogy a házasság magas felelősséggel jár és csak annak való aki azt értékelni tudja, ugye?

Figyelt kérdés
Kevesebb válás lenne, mondjuk házasság is.
2014. márc. 24. 00:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%
Nem olvastam a válaszokat.Azt ajánlanám,hogy házasság előtt mindenkinek legyen egy két-három alkalmas tanfolyamszerűség,amiben felvázolják nekik a lényeges dolgokat.Egy kis pszichológia.Pl. konfliktuskezelési módszer elsajátítása,a férfiak és nők gondolkodása közötti különbség és hasonló hasznos dolgok.
2014. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

ez a kijelentés azért baromi vicces amugy...


6 eve elek kapcsolatban, menyasszony lettem 3 eve, de hazasodni nem akarok... Felesleges! Semmit se jelent ha a papirral majd egyszer begyujthatok...


Ha nem akarsz házasodni akkor mi a fenének vagy menyasszony?Menyaszonyból előbb utóbb feleség szokott lenni,de mivel te nem szeretnél házasodni igy felesleges az egész.

kérdező.

Felhivják a az ember figyelmét mielőtt kimondják az igent.Persze amiket akkor mond az anyakönyvvezető azt az emberek hamar elfelejtik.

2014. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

Parom szeretett volna hazasodni... En nem :)

En a gyurut se hordom, eltettem az ekszeres dobozba es annyi! Nekem nem jelent semmit! 4 eves kozos Fiunktol nagyobb bizonyitek reszemrol nem kell! Augusztusra varjuk a tesot, ha nem Ot akarnam nem szultem volna Neki egyet se :)

2014. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha kerdezik miert nem vagyunk hazasok (az O vezetekneve is Toth es az enyem is)

Csak rohogunk rajta ( mar O is!)

Es valaszolunk, hogy a mi kapcsolatunk meg nem annyira komoly... Es neznek.rank hulyen hogy itt a gyerek es varjuk mar a kistesot is...

2014. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy itt mindenkinek mindegy hogy ki mit csinál? Én ezt nem tudom felfogni. "

Nem értem, van elég barátom és ismerősöm, akinél érdekel, hogy hogyan éli az életét, és még nekik sem akarom megmondani a tutit, mert nem érzem úgy, hogy én mindent annyival jobban tudnék. Tanácsot adok szívesen, ha valaki kér. Társadalmi szinten, tökismeretlenekkel szemben még kevésbé érzem úgy, hogy nekem kéne megmondanom bárkinek, hogy mi hogyan JÓ vagy HELYES. Ami igazán fontos, az társadalmi megegyezések hatására bekerül a törvényeinkbe, és társadalmi érdek, hogy ezeket valóban mindenki betartsa. De erkölcsi kérdésekben? Ott csak annyi lehet a cél, hogy mindenki érzelmileg felnőtt, individuális egyénként legyen képes érett, felnőtt döntéseket hozni, és ne ragadjon meg egy szellemi kamaszkorban...

2014. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Utolsó.


Azzal teljesen egyet tudok érteni, hogy mindenki úgy élje az életét ahogy akarja, amíg ez másoknak vagy a társadalomnak kárt nem okoz.


Nekem azzal van problémám, mikor valamivel kapcsolatban van egy optimális megoldás és valaki ennek tudatában mégis másik utat választ.

2014. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Nekem azzal van problémám, mikor valamivel kapcsolatban van egy optimális megoldás és valaki ennek tudatában mégis másik utat választ."


De mi a francért? Az egy másik ember, semmi közöd hozzá.


Az "optimális megoldás" pedig nem objektív. Mit szólnál, ha én belepofáznék, hogy mit tanulj az egyetemen, mi legyen a munkád, csak mert én "optimális megoldásnak" tartom?

2014. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az optimalitás igenis objektív.


És lehet hogy jobb világ lenne ha mindenkibe belevernénk annyi önismeretet hogy a saját tehetségét is a legoptimálisabb módon hasznosítsa.


Az meg szerintem nem bűn ha törődök mások szenvedésével, meg hibáival. Ilyen vagyok.

2014. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, az nem baj, hogy törődsz másokkal, amíg ezt ők kérik tőled, de kéretlenül ne szóljál bele mások életébe!

Én 3 évvel ezelőtt hoztam egy olyan döntést, ami az akkori élethelyzetemben, nem az "optimális" lehetőség volt, mégis jó sült ki belőle és ma már tudom, hogy mégiscsak ez volt az "optimális", hiába tűnt másnak akkor. Másokra kellett volna hallgatnom? Nem hiszem, ugyanis nem annak a másiknak kell együtt élnie később a döntés következményeivel. Tehát azért, mert neked így optimális, ne erőltesd másra, mert nem neked kell együttélni a dologgal, hanem neki.

2014. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Az meg szerintem nem bűn ha törődök mások szenvedésével, meg hibáival. Ilyen vagyok."


Ez...

Ne játszd el a mártírt, aki az emberiség bűnei miatt sírva alszik el mindennap. Ez nem mások szenvedésével való törődés, hanem beképzeltség, hogy te tudod a tutit, és jogodban áll másnak megmondani, mit csináljon.

2014. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!