Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nincs szex tönkremegy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs szex tönkremegy a házasságunk?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok anyám halála óta, ezért a szexet sem kívánom. Párommal töbn mint húsz éve vagyunk együtt, három gyerekünk van. Folyton nyaggat a szex miatt, nem érti meg, hogy sem a testem sem pedig a lelkem nem kívánja. Èlni sincs kedvem, hiába szedek gyógyszert. Félek, hogy rámegy a házasságom. Mit tegyek?
2014. febr. 22. 12:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Részvétem... Tudom, hogy nagyon nehéz, főleg az érzés, hogy valaki végleg elveszett az életedből. Ezzel nagyon nehéz megbirkózni.

Épp 3 hete éltem át az érzést. Majd beleőrültem a fájdalomba. Viszont próbáltam egy pici zugot hagyni az agyamban, amivel tudok logikusan gondolkozni. Ezt ajánlom neked is. Nekem is rögtön a gyógyszert javasolták. Nem mentem bele. Tiszta fejjel akartam maradni. Ettől persze nem csökken a fájdalom, de túl kell élni. Magamért, a fiamért, az egész életemért.

Igen, a szexhiányra rámehet a házasságotok. Viszont ez most nem az, amire elsődlegesen megoldást kell keresned, mert ez járulékos probléma.

Először a fájdalmaddal kell kezdened valamit. Mindenki más, tehát nincs biztos recept.

Nekem ami működött: a mindennapokat próbálom úgy élni, mint azelőtt, hogy mindez megtörtént volna (na jó, a főzés már talán elérte a mániákus szintet), próbálok folyamatosan beszélgetni a fájdalmamról, mert olyankor oldódik bennem a görcs valamennyire. A párommal próbálok úgy viselkedni mint azelőtt, a szexet is beleértve. Nem állítom, hogy a síkosító nem jön jól. Nem tudok mást tenni, mint próbálkozi a normális élettel, abban bízva, hogy egy idő után megint normális lesz akkor is, ha nem figyelek oda.

Az éjszakáktól rettegek minden nap. Nem tudok úgy zuhanyozni, vagy lefeküdni, hogy ne szoronganék, ne ömlenének a könnyeim, de azt hiszem ez majd egyszer elmúlik. Nem siettetem, csak igyekszem túlélni.

Remélem, kilábalsz ebből, de legalább megpróbálsz mindent megtenni ezért. Kitartás!

2014. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

8-as vagyok...


Azért nem jó, hogy gyógyszert szedsz, mármint nyugtatót, mert így csak elnyomod az érzéseidet. Erre maximum a temetésig szabad hagyatkozni (első hetek) amikor túl intenzív a fájdalom, ahhoz, hogy akár az elintézendőkkle foglalkozzon az ember.

Viszont azt a fájdalmat meg kell élni, mert másképp nem lehet feldolgozni.

Ha az érzéseidet leszedálod, akkor nemcsak ez az érzést,hanem minden érzést elnyomsz magadban.

Ha a gyászodat is elnyomod, akkor nem "eltűnik", enyhül, hanem csak túlságosan hosszan elnyúlik.


Nem mindenkinek segít, de nekem az segített, hogy belegondoltam, hogy vannak mások akik sokkal korábban vesztették el szerettüket, és túlélték..

Közhely, de fejben tudatosítani kell, hogy az élet megy tovább, sőt, az élet velejárója a halál, az élet része. Nekem segít az, hogy arra gondolok, hogy mennyire szomorű lenne az elhunyt szerettem, ha engem így látna.mennyire bűntudata lenne,mhogy miatta.

Tudom ez furcsán hangzik, de nekem, hangsúlyozom, nekem ezek segítettek.


Én is úgy ondolom, hogy a szexuális kapcsolatotokon akkor kellene ondolkodni, ha már te rendben vagy.

A férjeddel nagyon sokat beszelgess, mondd el mit érzel, hogy nem érzel agadban eleterőt, és hagyd, hogy segítsen.

Én úgy gondolom, hogy ha beszélsz róla meg fogja érteni, mert igaz, hogy a szex alappillére egy kapcslatnak, és rámehet a házasság.

De a házzasságban ott van a szerelem, a szeretet, ilyen esetben szerintem a párja a embernek segíteni prőbál, de ha nem tudja mi a baj, tényleg hiheti, hogy elhidegültél.

Ha csak pár dolgot mondasz el és magadbazárkózol, akkor tuti.

Mindkettőtöknek tenni kell azért, hogy ezen a helyzeten átbillenjetek.

2014. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 mustafa33 ***** válasza:

Ha a depresziódra gyógyszert kell szedned, akkor azt kell. Nem az orvos hülyeségéből kaptad. Ne halgass az "okosokra" akik megmondják a tutit, csak mert ők úgy hiszik. De nem tudják, nem tapasztalták. lehet, valamit tapasztaltak de két egyforma psziho eset (a depi is bizony az) nincs.

Feleségem abbahagyta a szedést és bevégezte. Csak a kérdésed miatt bevallom a depiből kifejlődő betegsége miatt 20 évig elutasította a szexet. Igaz, nem tudom hányan tartottak volna ki mellette a helyemben. Én kitartottam. És nehezen gyászolom.

2014. febr. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23-as nem azt mondtuk, hogy ne szedjen semmit, ha kell, de jelenleg az orvosa nem győgyít, csak elnyomja a tüneteket...

Szerinted az normális volt, hogy a fekeséged 20 évig elutasította a szexet?

Nem, nem volt, persze lehet arra fogni,mhogy azért,mmert abbahagyta a gyógyszert, de azt is azért hagyta csak űgy abba, mert nem volt megfelelő orvosa, aki egyrészt megfelelően elmagyarázta volna miért szedi, milyen hatása van, akinek elhitte volna, hogy kell vagy olyan aki nyitott lett volna a masik tablettára, mert igen, van amikor kel..

De depsszióra az 100%, hogy nem nyugtatót kell szedni!!!

2014. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 mustafa33 ***** válasza:
Előző, félreértettél. Nem a szexet fejezte be amikor abbahagyta az orvosság szedését. Az életét. Sajátkezűleg. 20 évnyi betegség és orvosság szedése után. Csak azt akartam mondani, hogy ilyen is van, aki a 20 évet is válalja szex nélkül ha szereti a párját. Mert így is lehet. És nem kérdezem senki véleményét, hogy hűlye voltam e vagy sem. Ma sem tennék másképp.
2014. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!