Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Polgári esküvőt nem tervezünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőt nem tervezünk, pedig már gyermekünk is született. Viszont a gyermeket jó lenne megkereszteltetni katolikus pappal. Lehet-e egyházi esküvő nélkül gyermeket kereszteltetni? Lehet-e csak egyházi esküvőt tartani?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 02:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Egyházi esküvő nélkül nem lehet gyereket keresztelni, esetleg, ha a pap nem kér tőletek papírokat, amivel igazoljátok, hogy házasok vagytok, de akkor hazudni kell...Tudtommal, csak egyházi esküvőt nem lehet tartani, előbb polgárit kell! Miért nem csináltok egy két tanús kis esküvőt?
2013. dec. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Tévedés. Lehet gyereket keresztelni nem hogy egyházi esküvő, de még polgári esküvő nélkül is!!!!

Az én lányom is meg van keresztelve és nem voltunk egyáltalán összeházasodva.


Viszont egyházi esküvőt tartani polgári nélkül nem.

2013. dec. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem jó ötlet, én is keresztelnék.:)
2013. dec. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Mi sem vagyunk össze házasodva sőt mind ketten elváltak vagyunk és 1 hónapja volt a kisfiunk keresztelője!

A törvény szerint csak a polgári esküvő után lesztek hivatalosan is házasok,de templomi esküvőt tarthatsz.

De ha kereszteltetni szeretnétek úgyis fel kell keresni a papot és ő mindent elmond nektek...

2013. dec. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Csak templomi eskuvod nem lehet. A gyerek keresztelese pedig leginkabb attol fugg hogy a szulok es a keresztszulo hogyan viszonyulnak az egyhazhoz.
2013. dec. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy keresztény, akkor mit görcsölsz a keresztelővel?
2013. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezt én sem értem: a házassághoz nem vagytok elég vallásosak, de a keresztelőhöz igen?

Vagy csak akarok egy kis felhajtást a baba körül?

2013. dec. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Ez egyedül a paptól függ. Hivatalosan az kell, hogy egyházilag házasok legyetek (a katolikus esküvő független a polgáritól) és hogy legalább az egyikőtök megígérje, hogy felel a gyerek katolikus nevelésért, tehát a gerek hittanra fog járni, stb. Ugyanakkor vannak papok, akik mindettől függetlenül is szívesen megkeresztelik a gyereket, szóval kérdezzétek meg tőle.
2013. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

#8, "A kereszteléshez szükséges, hogy legalább az egyik szülő vállalja a gyermek katolikus nevelését. A gyermek katolikus nevelésére vonatkozó ígéretet akkor is bizalommal kell fogadni, ha a szülők más (idősebb) gyermeküket korábban hitoktatásra nem járatták. A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek, illetve visszamenőleg egyházközségi hozzájárulást ("egyházi adót") fizessenek."

[link]


Azért ők csak jobban tudják, hogy a gyermek katolikus kereszteléséhez nem feltétel sem az állami, sem az egyházi házasság. Sőt, még elvben sem lehetne az, ugyanis a keresztség feltétele, hogy "legalább az egyik szülő vállalja...", a házassághoz meg ugye mindkét szülő szándéka kellene...


Szóval Kérdező, a válasz az első kérdésre IGEN, lehet keresztelő bármiféle házasság nélkül. A másodikra viszont NEM, legalábbis az államilag elismert felekezetek vállalták, hogy a kettős anyakönyvezés elkerülése végett csak polgári házasságot megkötötteket adnak össze.

2013. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én keresztapámnak csak templomi esküvője volt. Fiatalon lett özvegy, egy évvel az esküvőnk előtt költözött össze egy özvegyasszonnyal, de nem házasodtak össze (őszintén szólva bolondok lettek volna lemondani az özvegyi nyugdíjról).

Én őt hívtam tanúnak, és amikor elment a paphoz, ő közölte, nem ad igazolást, mert élettársi kapcsolatban él. A keresztapám két nappal az esküvőnk előtt összeházasodott a hölggyel, csak egyházi esküvőjük volt. (most is hálás vagyok érte, simán mondhatta volna, hogy ezt nem vállalja a kedvemért, de nem tette).

2013. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!