Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A párom megkérte a kezemet és én kínomban igent mondtam, mert nem akartam megbántani, de nem akarok a felesége lenni. Hogyan beszéljem ezt meg úgy vele, hogy ne legyen belőle a kelleténél nagyobb sértődés?
9 éve vagyunk együtt, közös gyermekeink is vannak. Nagyon szeretem a páromat, de be kellett látnom, hogy anyagiak terén egy gyerek szintjén van. Képtelen beosztani a pénzét és ha valamelyik családtagja kér tőle akkor ad neki akkor is, ha utána neki/nekünk kell megszorítani a nadrágszíjat vagy esetleg kölcsönkérni valakitől. Már több hitelt is vett úgy föl, hogy nekem elfelejtett róla szólni és bár megbeszéltük, hogy ilyen többet nem lesz, nem tudok benne teljesen megbízni.
Az utóbbi 6 évben már külön kasszán vagyunk, ez be is vált, de félek, hogy házasság alatt nem működne.
Házassági szerződés? Megoldás lehet az anyagi részére.
De arra nem, hogy nem akarsz hozzámenni. Ez a kijelentés és az, hogy nem bízol benne 9 év és közös gyerekek után, félelmetes. De ez a magánügyed, te tudod, mi a jó neked. Ha ez, akkor ez.
Úgy gondolom, ezután sértődés nélkül kiszállni már nem lehet. A férfi ego sérülni fog, nem kicsit. Vagy lenyeli, vagy nem.
"A párom megkérte a kezemet" ... "igent mondtam" ... "nem akarok a felesége lenni" ... "Nagyon szeretem a páromat"
Ő anyagilag van egy gyerek szintjén, te meg a kommunikációt tekintve. Nem fogom kifejteni, megtették már előttem.
Mondd ezt: "Ne haragudj drágám, de gondolkodtam. Nem mehetek hozzád addig, amíg anyagi téren nem bízhatok benned 100%-osan. Nagyon szeretlek, de ott vannak a hitelek amiket a tudtom nélkül felvettél... Én nem szeretnék olyan tartozásokban osztozni veled, amikbe nincs beleszólásom, és amikről nem is tudok. Ha az anyagiak terén be tudod tartani az ígéreteidet, akkor beszélhetünk a házasságról, de addig maradjon minden a régiben."
Attól, hogy nincs a szemed előtt rózsaszín köd, és látod a hibáit, attól még szeretheted. Nem is értem azokat, akik szerint a szerelemhez a vakság is hozzátartozik, hogy tudatosan homokba dugjuk a fejünket, és nem ismerjük be, hogy a másik nem tökéletes.
Köszönöm a válaszokat!
Tényleg szeretem és én lennék a legboldogabb, hogy megkért, ha nem kellene az anyagiakat is szem előtt tartanom. Pénzügyekben ugyanis teljesen megbízhatatlan. Hiába a jóakarat, ha közben minket nyomorba dönt.
Házassági szerződésen már én is gondolkodtam, de elég nehéz úgy megcsinálni, hogy az egyik fél kiszámíthatatlan döntéseket hoz. Az egyik hitelt kifizeti egy másikból, de közben fizuelőleget is vesz fel, hogy egy harmadik hitelbe előtörlesszen, hogy megkaphasson megint egy másikat... Volt, hogy csak később derült ki, hogy a rezsire szánt pénzt is hitelből adta, mert a fizetése az nagymamájához került, mikor ki akarták kapcsolni nála a gázt.
Most az a megállapodásunk van, hogy egy fix összeget fizet és a többit arra költi amire akarja. Eleinte próbáltam megtanítani neki, hogy mit és hogyan mérlegeljen, de nem ment.
Igen, tudom, hogy borzalmasan hangzik, de nem tudok benne bízni. Hogyan is tehetném, ha egy árva szó nélkül képes volt az évek alatt összespórolt pénzemet odaadni a testvérének, mert éppen bajban volt a cége? Én meg gyanútlanul mentem megvenni a gyerekszoba berendezését és a boltban koppantam, hogy nincs fedezet a számlámon. A magyarázat annyi volt, hogy még nem kapta meg a hitelt, de a tesójának sos kellett a pénz, engem meg nem akart idegesíteni a dologgal.
Több hitele és hitelkártyája is van. Én már nyomon sem tudom követni, hogy kinek mennyivel tartozik. A fizetése jóval magasabb mint az enyém, pont ezért az én fizetésemhez képest aránytalanul sok a törlesztője is.
Számtalanszor átrágtuk már ezt a problémát, de ő nem érti, hogy nekem mi a bajom, hiszen eddig is megvoltunk és ő csak jót akar.
Egyszer mikor munkanélküli volt, megpróbáltam én fizetni a részleteket, de rá kellett jönnöm, hogy az több mint amit ki tudnék gazdálkodni. Akkor 3 hónapig anyukámék tartottak el minket, mert 14000Ft kivételével a teljes fizetésem a törlesztőkre ment.
Kérdező, a házassági szerződés a TI esetetekben nem old meg a világon semmit, nektek ugyanis nem az egymás közti elszámolási vita a lehetséges problémátok.
A házassági szerződés meg nem óv meg senkit a "fő ellenségektől" (mint bankok, NAV, stb) akik házassági szerződés ide vagy oda gátlástalanul érvényesíthetik a házasság joghatásából eredő követelésüket.
Naszóval, hogy a többiek is értsék, ezekkel a felsorolt ellenségekkel szemben egy házasság esetén viszik a közös vagyont mint a szél, legszélső esetben szülők utcára (de van házassági akvi, az biztos melegít:)))) gyerekek meg GYIVI... na ezzel szemben ha nincs házasság, ezek max a felelőtlen élettárs vagyonát vihetik, a a másiknál maradó vagyonban meg éldegélnek boldogan akár mindannyian.
Én, ha ilyen férfi lennék (tkp bizonyos fokig tán az is vagyok) eszembe nem jutna házasodni, és minden vagyont pakolnék a párom nevére... pláne, ha gyerekek is vannak.
Mert persze, láttnk már karón varnyút, de azért csak jobban bízom a 9 éve társamba, gyerekeim anyjába, mint az államban vagy a bankokban...
Capisce?
Nem az hangzik borzalmasan, hogy nem tudsz benne megbízni az már csak egy következmény. Tudod, minek a következménye?
Annak, hogy nincs meg nála a minimálisan ELVÁRHATÓ őszinteség. Kettőtök kapcsolatát tekintve nem az a legnagyobb probléma, hogy ő anyagilag egy felelőtlen, léha ember, hanem az, hogy ahol tud, megkerül. Pláne 9 év után. Egy valamire való kapcsolatban a bizalom és az őszinteség alapvető lenne.
Te meg vess magadra, hogy nem bírtál a sarkadra állni, és megmondani, hogy így nem.
De nyugi, az eljegyzés még nem kötelez semmire.
Nyilván ő is tudja, hogy vannak problémáid a költekezésével. Így egyszerűen meg tudod mondani, hogy mivel annyira másképp látjátok a dolgokat, nem lenne jó ötlet jogilag összekutyulni.
Hát persze, nem valami szívderítő gondolat, de ez van, és 9 év után nem is nagyon valószínű, hogy változni fog.
Esetleg ha vallásosak vagytok, tartsatok csak egyházi esküvőt, ha lehet. Akkor Isten színe előtt házasok lesztek, de jogilag nem válik minden vagyonotok közössé.
Mert oké, a mostani hitelei nem lesznek közösek, de már az esküvő napjától felvett hitelei azok lennének... én se kockáztatnék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!