Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az egyik fél akar külföldre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél akar külföldre menni, a másik fél nem?

Figyelt kérdés
Akkor mi van? Voltatok már ilyen helyzetben? Én nagyon akarok külföldre költözni, mindig is olyat kerestem párnak, akivel ezt meg tudom valósítani, és el tudunk kezdeni a közös jövőnkért dolgozni. Azt hittem, a férjemben meg is találtam, de ugyanolyan, mint a többi. Kéne, kéne, de csak a szájával, magától soha nem hozza fel, és nem is tesz semmit érte, én úgy látom, minden ambíciónak híján van. Nem jó neki itt és így, de a világon meg nem mozdulna azért, hogy valami változzon. Beéri azzal, hogy dolgozik és kínlódik. Nekem viszont betelt a pohár, elegem van abból, hogy csak várok a semmire. Első adandó alkalommal menni is fogok szerintem. Éltetek már hasonló helyzetet? Mi volt, mi lett?
2013. szept. 6. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lesz így neki is, nekünk is. Menj.
2013. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, én még csak majdnem 2 hete vagyok házas...Mi is külföldön élünk. Van olyan típusú ember, akinek kell a kezdőlöket, utána már megy minden szépen neki is. Nem lehet, hogy ez a baj? Azért nem könnyű ám hátrahagyni a biztosat, még ha rossz is, a bizonytalanért...Próbáld támogatni, bátorítani, hiszen egyezik a célotok, csak ő kicsit elveszett most, szerintem!
2013. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"Beéri azzal, hogy dolgozik és kínlódik."


Sokan vagyunk így. És amióta világ a világ sokan voltak, lesznek.

2013. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek a kezdő lökés kell.

Amikor én leléptem, sokan mondták, hogy de jó nekem, szerencsés vagyok. Miért is? Meg kell lépni.

És akkor jönnek a kifogások: de a gyerekek...

Nekem is vannak, épp miattuk csináltam, sőt minél kisebb, annál könnyebben megy a beilleszkedés.

De ott a lakás...

Na és? Nekem is volt. El kell adni, fel kell számolni mindent, vagy ki kell adni.

Aztán jönnek a kifogásokkal, de közben mennének...



Ha gondolod, menj ki előre, ha neked van állásod, utánad mehet.

2013. szept. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt hagynád a férjedet,csak azért,mert ő nem ugrik egyből,nem csomagol rögtön össze,és indul veled külföldre?


Sok ismerősöm bukott már bele ebbe "Megyek meggazdagodni külföldre,biztos állást találtam!"

Majd leégve jött vissza,még annyi pénze sem volt,mint mielőtt kiment volna!

Nem azt mondom,hogy ez az általános,de sok negatív tapasztalatot hallani,én is tartanék a kiutazástól,hogy ott vagyok egyedül,magamra számíthatok csak egy idegen országban....

Látom házasság kategóriában van a kérdésed!

Ha meg ennyire különböznek az elvárások,a céljaitok,mi a fenének házasodtatok össze?

2013. szept. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amikor találkoztunk, nem ilyen volt. Akkor még beszélhettünk közös jövőről, ami most is megvan, de én nem érzem rajta egyáltalán, hogy akarja.

Itt hagyom? Igen, ha kell, itt hagyom, akkor nem is kezdő löket kell, hanem konkrét helyzet, mert egyszerűen nem vesz komolyan. Akkor, ha akar, utánam jön, így van.

Az ő állása sem biztos, bármikor kirúghatják, mint bárki mást, bárhonnan.

Van már külföldi tapasztalata egyébként, és nagyon jól tudja, mi a különbség életszínvonal és életszínvonal között!

Én nem meggazdagodni akarok, ha kimegyek. Én csak egy lépést szeretnék afelé tenni, hogy jó legyen, jobb legyen, hajlandó vagyok megküzdeni érte, tisztában vagyok azzal, hogy nem hullik semmi az ölembe. Sajnálom, akik leégve jöttek haza minden eredmény nélkül! Talán nem volt bennük elég elszántság!

És én nem valószínű, hogy vissza akarnék jönni ide, tehát nem gyűjteni akarok kint. Nem is felélni, amit keresek, hanem egyszerűen ott letelepedni. Élni, ott, ahol hagynak élni.

2013. szept. 7. 01:04
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

"Élni, ott, ahol hagynak élni."


Apraja falvába,vagy mese országba készülsz?

Azért ott is megvan annak az esélye,hogy bármikor elküldhetnek....hol van a mai világban az embernek biztos helye?


Nekem nővérem ment ki Ausztriába,egy szállodába dolgozni,a barátja ott lakott.

1 év,és vissza is jött,szabad nap semmi,néha vasárnap is dolgozott,de a munkáltatói nagyon szemetek voltak vele,csak mert magyar,nem úgy kezelték,mint a helyi dolgozókat,naponta beszéltünk,folyton tele volt ideggel....


Ne így legyen,de ne is úgy menj ki,hogy te a paradicsomba mész,örökre találsz magadnak munkát,megszűnik minden gondod,bajod.....

Az is benne van a pakliban,h kimész,ráb..szarintasz,és visszajössz sírva a férjedhez,akit itt hagytál,csak épp lehet ő már túl lesz rajtad.....

2013. szept. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia .Én a helyedben néznék magamnak külföldi melót .Abban csak nem akadályozna ,hogy te szerencsét próbálj kint ? Vagy igen ? Kimennél ,előbb utóbb csak belátná ,hogy nem egy életcél igy élni és ő is menni akarna utánad ,itt maradni Magyarországon pedig semmi értelme. Szerencsére nálunk azonos a jövőkép párommal . Nálunk ő dolgozik külföldön,amig nem találunk normális albérletet kint ,addig még itthon vagyok a lányunkkal.De ,már szerencsére nem kell sokat várni ,alig várom ,hogy mehessünk ;-). Sok sikert !!! :-)
2013. szept. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék ,hogy mi sem úgy akarjuk ,hogy majd idővel visszajövünk ...dehogy is !!!! Mi is ott akarunk maradni végleg .A páromnak évek óta biztos állása van ott szerencsére ,itt meg ugyanúgy albérletben élünk ,nem nagy kunszt magunk mögött hagyni mindent ! Én most fogom kezdeni a nyelvsulit ...,aztán hajrá ! Először biztos adódnak nehézségek ,de nem szabad feladni ,annyi mindenkinek sikerült . A párod biztos nem bánná meg ,hogy meghoztátok ezt a döntést ;-) !
2013. szept. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Teljes mértékben megértem, ha menni akarsz. A kínlódás az nem élet, legalábbis nem jó élet. Oda kell menni, ahol a te szavaiddal élve "hagynak élni" Ez sajnos így van, itt hiába gürizik az ember, csak tengődik egyik hónapról a másikra. Nekem nem a munkával van bajom, de azzal viszont annál több, hogy bármennyit dolgozol, nem fizetik meg. Tehát menj, máshol csak jobb lehet. Szép a szerelem, de abból megélni nem lehet!!!
2013. szept. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!