Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha házastársatok (vagy élettár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha házastársatok (vagy élettársatok, barátotok-barátnőtök) súlyos sérülés vagy betegség miatt magatehetetlenné válna vagy eltorzulna, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Túlélné a kapcsolatotok? Kibírnátok mellette, pláne ha egy életre a gondozásotokra szorulna, pláne ha innentől a szex is nehézkessé vagy lehetetlenné válna? Olyasmikre gondolok pl. hogy nyaktól lefelé lebénul, az egész teste harmadfokúan megég, ki kell az arca egy részét (szemeit, orrát) operálni, súlyos agykárosodás éri, stb. Csak kíváncsiságból kérdezem, amolyan gondolatkísérlet.


Van a rokonságban olyan, ahol a felsoroltakhoz képest kisebb rokkantság miatt is romokban a házasság, de dokumentumfilmekben, ahol ezeket a súlyosan sérült embereket mutatják, a legtöbbnek van férje / felesége, akik mellettük maradtak (persze nem tudom ezek mennyire szépítik a valóságot).



2013. aug. 18. 22:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%
utolso neked van fgalmad arrol mit beszelsz? nyaktól lefele lebénul,nem tud beszélni- ettol meg tokeletesen tudatanal lehet, nezz utana a locked in szindromanak. pont ezt az esetet lenne a legembertelenebb novenynek titulalni es intezetbe tenni mert attol hogy nem beszel es bena, meg tokeletesen kepben van mindennel. Egyaltalan nem logikus amit leirtal.
2013. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm boldog párkapcsolatban élt, szerették egymást sőt már az esküvő is ki volt tűzve. Majd ő súlyos motorbalesetet szenvedett, kómába esett, kiderült mindkét lába lebénult. A kedves menyasszonya azt sem várta meg, hogy felébredjen a kómából, összepakolt és soha többé nem kereste unokatesómat. Pedig tényleg nagy szerelemnek tűnt az övék 5-6 éve együtt voltak már. Unokatesóm felébredt a kómából, nem csak azt kellet megemésztenie, hogy soha többé nem tud járni, hanem, hogy élete szerelme is szó nélkül elhagyta. Mondanom se kell beleőrült. Én azt mondom, addig biztos nem tudom, hogy mit tennék amíg nem kerülök olyan helyzetbe, de az biztos, hogy addig nem hagynám el (valószínűleg az után sem) ameddig fel nem épül, mert szerintem annál aljasabb dolog nincs a világon.
2013. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez kemény, sajnálom szegény unokatesódat, nagy kitartást neki! :(
2013. aug. 27. 19:33
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy munkatársam, aki megismerkedett egy nős férfival. A férfi sajnálatból a feleségével maradt, akinek harminc éves korában derült ki a súlyos betegsége és pár év alatt tolókocsis lett, állandó ápolásra kényszerült.

A férfi nem bírta már testi kapcsolat nélkül és a munkatársam szeretője lett. A csaj persze egy idő után sokkal többet akart volna és elfelejtette, hogy a férfi csak úgy ment bele az egészbe, hogy marad a felesége mellett. Két évig nyűglődtek egymással, végül a férfi szakított vele, mert nem akarta a feleségét elhagyni. Akkor nagyon haragudtam a férfira, hogy megcsalja a feleségét, de nem vagyok a helyében, nem tudhatom, hogy milyen lehet (és nem is akarom megtudni) testiség nélkül élni. Nem ítélem el, de sosem felejtem a történetet.

2013. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kedves kérdező, számára már nincs élet, ő már nem olyan mint rég. Egy ideig az anyja próbált neki segíteni felépülni a mély depresszióból, de nem történt semmi, végül az anyja öngyilkos lett, az unokatesómat pedig kórházban ápolják, semmit sem csinál, mint egy élő halott. Az én véleményem az, hogy mindez nem így alakul, ha a lány megvárja még valamelyest legalább felépül és esetleg utána szakít vele, de így tönkre tett egy fiatal életvidám férfit aki előtt annyi lehetőség volt.
2013. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ milyen mértékű a károsodás.Ha nem önellátó,akkor nem tudnék vele maradni,valószinűleg beadnám valamiylen intézetbe,mert valakinek dolgozni is kell...Mert lehet marha romantikus,hogy ápolom,nade aztán kb fél év múlva ezt már a híd alatt kéne tennem,mert a rokkantyugdíj,meg az ápolási segély együtt kb 60e forint...Most lehet fujjogni,de maradjunk a realitás talaján...

Ami a szexet illeti,sajnálom,de nálam az is fontos szempont,csak amiatt nem hagynám el,de biztos,hogy lenne szeretőm előbb-utóbb.

31/N

2013. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

25-ös, nem hinném, hogy tudnék vigasztaló szavakat írni, nagyon sajnálom szegényt :(



Várom a további válaszokat, és férfiak véleményére is kíváncsi lennék (eddig inkább csak nőktől érkeztek válaszok, természetesen persze tőlük is várom a továbbiakat!)

2013. szept. 4. 01:12
 28/29 anonim ***** válasza:

Ápolnám, gondoskodnék róla ha tényleg szerettem őt, nem hagynám magára.Tudom hogy értem ugyanezt nem tenné meg egy barátom sem,de ha lenne valaki akit nagyon szeretek,és valami miatt magatehetetlenné válna,már nem vonzódnék hozzá,de szeretném ettől függetlenül.

Nekem szinte senkim sincs,és örülnék akárkinek ha vele lehetnék,még ha iylen állapotban is van.Ha találnék egy nőt aki megtetszik, és kialakulna valami,akkor a lebénult barátnőmnek továbbra is segítenék.Tudom hogy nekem is jól esne,ha én lennék ott,a helyében.

2013. szept. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos mi megéltük...mostoha tesómnak 4 éve leállt a mája egy autoimmun betegeség miatt!Elötte kb. 2 hónappal jegyezte el a barátja....szegény szép lassan leépült,sokat szenvedett aztán úgy 1 éve kapott egymás után 2 májkómát.(olyan mint az agyvérzés)előre tették a donorlistán de elég ritka vércsoportja volt ezért sajnos sejtettük hogy nincs sok remény.Olyan állapotba került 24 évesen hogy nem tudott járni,egyedül enni,pelenkázni kellett,csak nyöszörgött mert beszélni is alig bírt,nagyon lefogyott csak a hasa meg a lábai lettek a vizesedéstől nagyok...ekkor szakított vele a srác és onnantól már láttuk tesómon hogy feladta....sokszor jött a srác már az utolsó hetekbe segített fürdetni...stb...mi akkor nagyon dühösek voltunk rá!Januárban 3 hét intenzíven töltött hét után meghalt....feltekerte magának az infúziót és abba halt bele.A srác a temetésre sem jött el.Nagyon utáltuk de így utólag belegondolva lehet hogy én sem akartam volna végignézni.....
2013. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!