Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha házastársatok (vagy élettár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha házastársatok (vagy élettársatok, barátotok-barátnőtök) súlyos sérülés vagy betegség miatt magatehetetlenné válna vagy eltorzulna, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Túlélné a kapcsolatotok? Kibírnátok mellette, pláne ha egy életre a gondozásotokra szorulna, pláne ha innentől a szex is nehézkessé vagy lehetetlenné válna? Olyasmikre gondolok pl. hogy nyaktól lefelé lebénul, az egész teste harmadfokúan megég, ki kell az arca egy részét (szemeit, orrát) operálni, súlyos agykárosodás éri, stb. Csak kíváncsiságból kérdezem, amolyan gondolatkísérlet.


Van a rokonságban olyan, ahol a felsoroltakhoz képest kisebb rokkantság miatt is romokban a házasság, de dokumentumfilmekben, ahol ezeket a súlyosan sérült embereket mutatják, a legtöbbnek van férje / felesége, akik mellettük maradtak (persze nem tudom ezek mennyire szépítik a valóságot).



2013. aug. 18. 22:05
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

9-es, az égésnél olyanra gondoltam, ahol a károsult szöveteket (ami már nem csak hámszövet) el kell távolítani, elhalnak, tehát végtagokat is el lehet így veszteni, illetve arcon az ilyesmi több, mint esztétikai, és annak is borzalmas (pl. akinek szabályosan csontig leégett az arca, szemeit, orrát, ajkait is elvesztette de megmaradt). Tudom, szerencsére ritka, csak példának hoztam, nagyon elborzasztó lehet az eredmény. :(


Köszönöm amúgy a válaszokat, mindenkit felpontoztam, és várom a további véleményeket is természetesen.

2013. aug. 19. 00:05
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Vele maradnek minden esetben.A nagyon sulyos seruleseknel sajnos sokszor a szemelyiseg is valtozik.

Ha a szemelyisege gyokeresen megvaltozna,olyannyira hogy az szamomra mar taszito,de onellatasra keptelen,akkor sem hagynam magara,tehat apolnam es mindent igyekeznek biztositani szamara,de egy ido utan elkepzelheto,hogy az erzelmi boldogsagot mas mellett keresnem.

Ennek ellenere mint mondtam,nem hagynam el,csak esetleg hosszu ido elteltevel ugy viszonyulnek hozza mint egy testverhez,nem pedig a ferjemhez.

2013. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, 28N
2013. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Vele maradnék,támogatnám.Nagyon szeretem nem hiszem hogy megctudnám tenni hogy amikor a legnagyobb szüksége van rám ott tudnám hagyni.A szex kimaradása nekem nem szempont,megoldanám magam,viszont lehet ha a személyisége nagyon megváltozna ahogy többen is írták az elgondolkodtatna....nehéz ügy ez. 24N
2013. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben biztos vagyok hogy a párommal maradnék, mi nagyon szeretjük egymást és tudom hogy fordítva is igaz lenne!

20/L

2013. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
96%

Az általad felsoroltakat nem hiszem, de kisebbeket (pl 1 kar elvesztése, vakság) szerintem igen.


Folyamatos ápolást viszont nem vállalnék. Fel kéne adnom mindent (karrier, család, szerelem - mert nekem ne mondja senki, hogy egy nyaktól lebénult emberből nem szeretne ki pár hónap/év alatt)

2013. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kérdést akkor tudod igazán megválaszolni, ha benne vagy az adott helyzetben. akkor éled át, és látod a nehézségeit.

minden erőmmel azon lennék, hogy kitartsak mellette, de az ember egy idő után nagyon bele tud fáradni egy ekkora "munkába". lelkileg-testileg megviseli.


a nagypapám Alzheimer-kóros volt. nagyon szerettem őt, felnéztem rá egész életemben, de iszonyatos volt azt átélni, hogy igaz testben jelen van, de már nem tudok vele úgy beszélgetni mint régen. a nagymamám természetesen ápolta és mellette volt a végsőkig, viszont neki is fájdalmas volt így látnia az egykor erős, okos férjét.

2013. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
En vele maradnek... Mert szeretem :) es mert joban-rosszban betegsegben minden hogyan... Ez a sors, ha kilepsz belole kov eletben visszakapod... Ugyanigy vagyunk a gyermekunkkel.. Sajnos O mas, de Ot se dobjuk el, szerelmunk gyumolcse. Tervben van a kovetkezo, de O teljesen egeszseges, es remelhetoleg csaszarnal sem lesz gond. Elso termeszetesen jott kzs a nyakan ezert lett "mas".. Szoval ha a ferjemmel lenne valami biztos nem hagynam el.. 28 N :)
2013. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mellette maradnék és megpróbálnék gondoskodni róla, főleg ha a szereteten és szerelmen kívűl egyéb kötelékek is vannak (pl gyerek, anyagiak). Sőt elképzelhető hogy akkor is mellette maradnék, ha ezek egyike sincs meg. Pusztán lelkiismeretből. Viszont erősen kétlem hogy hűséges tudnék maradni. 31/N
2013. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Sérüléstől függ.

Ha nyaktól lefele lebénul,nem tud beszélni,akkor igazából már nem él,csak vegetál,akkor talán egy intázetben jobb helye van.

De ha "csak" durván megég,és eltorzul,de agyilag nem sérül vagy csak kicsit,akkor erre vannak jobbnál jobb orvosok,akr külföldön is,van végtagpótlás,műszem és hasonlók,tartanám benne a lelket-mint eddig kisebb sérüléseknél- és együtt végigcsinálnánk,hogy újra normális életünk lehessen.

Súlyos agykárosodásnál ha tudnak segiteni,akkor megpróbánám a lehetetlent is,de ha nem,akkor ugyanaz mint az első eset.

2013. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!