Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan viseljem el ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseljem el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A nejem volt a nagy szerelmem de elcsesztem. Éppen válunk, de még együtt élünk. Neki van egy új pasija, akit szeretne megismertetni velem, tekintve, hogy a gyerek által (2,5 éves kislány) mindig lesz köztünk egy kötelék és mindig egymás életének a részei leszünk.

Időközben nekem is lett egy barátnőm, kedves lány, még régről ismerem.

Basszus a nejem talált nekem új lakást! Ezzel végleg kiherélt, bár kétlem, hogy ez volt a szándéka.

Komolyan nem tudom, hogyan tegyem rendbe az életemet.

Lemondtam arról, hogy szarrá verem az új pasit. Tegnap (éjszakai portaszolgálatot vállalt a nejem) feltörtem a fészjét. Illetve be volt lépve, én meg lazán rákattintottam az üzenetekre, addig fel sem tűnt, hogy nem az enyém.

Bevallom bűnömet, elolvastam a levelezésüket. Tényleg az jön le, hogy szeretik egymást. Megnéztem a srác képeit: van a nejemről is. Ugyanúgy néz rajtuk, mint az esküvői fotókon: kedves, törődő, boldog nézéssel. Ahogy rám nézett régen. Eléggé szétcsúsztam.

Tiszta sressz attól, hogy bemutatja. Fél, hogy hülyeséget csinálok.

Nagyon készen vagyok, nem látom hová vezet ez az egész. Tényleg próbál a nejem korrekt lenni, talán ettől szarabb minden: nem tudok rá haragudni.

A szüleim válása totál más volt: gyülölködött, fröcsögött anyám, követelőzött. Megkapott engem és a tesómat, aztán egy hét múlva otthagyott minket apámnál és fél évig nem láttuk.

Egész eddig azt hittem olyan vagyok, mint az apám. De most látom, hogy nem. Tiszta anyám vagyok: önző, nemtörődöm akarnok. Nem tudtam boldoggá tenni a házastársam, aki kedves és szerető, és miután rájöttem, hogy mással boldog, mindenki hibás volt, csak én nem.

Mire mindent helyretettem magamban, már eljkéstem. Elvesztettem őt.

Az agyamba az a kép, amikor döntött: ül a konyhaasztalnál, lefogyva, összetörve, és annyit mondott: vége. Én ezt a házasságot már nem bírom folytatni. Nem tudok hinni abban, hogy megváltozik bármi is. Már belefáradtam abba, hogy rád várjak.



2013. jún. 13. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan higgadtan méltósággal


megvolt a lehetőséged, elcseszted akkor legyen annyi gerinced h nem bántod őket

hidd el az ex nagyon rendes veled mert tudja min mész keresztül - ezért össze kell tenni a két kezed

ha van már új csajod akkor tessék arra koncentrálni nem követed el azokat a hibákat amit a nejeddel


a gyerekkel tessék gondoskodó odafigyelő lenni -- neki a legnehezebb ebben a helyzetben -- fontos h azt érezze h apa anya szereti nagyon

2013. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén meghatott az írásod, mert látszik, hogy szereted a feleségedet.

Nem hinném, hogy ez a kapcsolat menthető még abban a formában, ahogy eddig volt.

Most ráeszméltél a hibáidra.

Nektek nem kell lyan roszz kapcsolatban lennetek, mint a te szüleid voltak. Hozz ebből ki a legtöbbet. Főleg, hogy nem az lesz, hogy te mesz jobbra, ő balra, mert van egy közös pont köztetek, a gyerek.


Ha hagyod rád fog találni a szerelem még, előtettek az élet, lehet hogy pont az új barátnőd személyében, lehethogy nem.


Nem vagyok híve az olvassunk bele más levelezésébe profiljába dolognak, de nálad ez tett helyre mindent,

Ne áruld el, hogy belenéztél, ne is tedd többet!



Hogyan viseld?


Erősen, emelt fejjel.

Ha beszélgetsz a feleségeddel elmondhatod, hogy már látod hol hibáztál, és sajnálod, hogy erre későn ébredtél rá.... Tehát lehetsz őszinte, emberi

Ez nem szégyen, hiszen hibázni emberi dolog, ebből tanulunk, igaz néha nagyon nagy ára van

Ne érezd kiherélve magad, szerintem a feleséged segíteni akar, fogadd ezt úgy...

2013. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előzményeket olvasva, soksok beszélgetéssel esetleg menthető, de ha ne a beszélgetés nem árt, mint mar írtam, azért hogy ne legyen harag egymás felé.... Amúgy az álábbi válasz volt a nagy igazság, és jótanács az összes közül


(2. Válaszadó)



Igazából nem egyszerű az eset.


Te elhanyagoltad a feleséged, és az unszolás ellenére sem akartál nyitni, mert hogy nagyon sokat dolgozol. Igen hibás vagy.


Feleséged vélhetően jó részt csak jeleket küldött, amik nekünk férfiaknak teljesen értelmezhetetlen, és tuti nem mondta ki mindig, hogy mi a problémája csak azt hogy baja van valamivel. Nem hogy tisztába tette, de még bűnbe is esett és titkon mástól reméli a boldogságot. Igen ő is hibás.


Mi a teendő? Leülni és megbeszélni, hogy ki mit akar. Ha ő válni akar, akkor hagyd hadd menjen, de általa áhított kánaán nem fog eljönni. Viszont ha valamennyire is ragaszkodik még hozzád, akkor hagyja ott a szeretőjét, és bocsássatok meg egymásnak és lépjetek tovább azzal hogy nem hánytorgatjátok fel egymásnak. Te pedig viselkedj úgy, amit hosszú távon is fent tudsz tartani. Gyakorlatilag add magadat, hiszen a feleséged abba szeretett bele.


Én ezt csinálnám, bár gép mögül könnyű beszélni.

2013. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy mennyi idő telt el a konyhai beszélgetés óta, de talán még nem késő. Látszik az írásodból, hogy megbántad, hogy szereted a feleségedet és ott a kislány is. Én megpróbálám vele megbeszélni a helyedben.

Hajrá! Mit veszíthetsz?

2013. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy hónap. Azóta papirok lerendezve, aláírva. Ennek vége.

Kepeszthetek ahogy akarok. Miután beadtuk a papirokat láthatóan megkönnyebbült.

Basszus még leitatni is megpróbáltam, hátha úgy (számomra) jobb belátásra bírom.

De nem. Azt hiszem azt érzem amit ő érzett: feladom. Tudom, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, de nem értem el vele semmit.

2013. jún. 13. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne add fel.
2013. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval nőként mondom, ne add fel. Ne nyomulj túlzottan, de legyél ott mindig. És változtass, amiben őszintén akarsz és tudsz, ne képmutatásból.

Nyilván félni fog, hogy ez csak átmeneti, és gyanakvó lesz, de tarts ki. Te tudod, mennyit ér neked ő és a kapcsolatotok.

Nehéz mit tanácsolni, de te ismered legjobban közülünk, te tudod, mivel lehet megérinteni.

2013. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fogadd el,hogy a feleséged már tovább lépett. Ahogy mondtad,elszúrtad és késő teperni. Nagyon szép,hogy így a végén már mindent megtennél,meg beismerted,hogy te hibáztál. Tanulj belőle,hogy nem elég valakit megszerezni,megtartani is meg kell. Sajnos ezt nagyon sokan elfelejtik,férfiak,nők egyaránt. Legközelebb ne kövesd el ezt a hibát.
2013. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!