Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kiházasodni külföldre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiházasodni külföldre?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ajánlatot egy külföldi ismerősömtől, hogy házasodjunk össze, cserébe ő fizet nekem. Ez mind a kettőnknek jogi előnyökkel jár, és ezen a pénzen múlna, hogy kijutok-e arra a külföldi egyetemre, amelyikre szeretnék, mivel máshogy nem tudom kifizetni a tandíjat.


Barátom van, akivel elég régóta együtt vagyunk, és később össze is akarunk házasodni. Azt mondta, mindenben támogat, de a szíve szakadna meg. Az ismerősömmel csak jogilag lennénk együtt, sehogy máshogy nem.


Ez egy kiskapu, vagy törvénysértés? Ti mit tennétek?



2013. jún. 1. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Itt tilos, büntetik (Svájc), én nem tudnàm megtenni, én szerelemből házasodtam:)
2013. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
neki milyen jogi előnnyel járna?
2013. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megkönnyítené neki is, nekem is a bevándorlást.

Hű, akkor utánanézek az adott ország törvényei között, köszönöm.

2013. jún. 1. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom nem európai az úriember. Először is igen, ez törvénysértés, ugyanúgy, mint mondjuk az adócsalás. Másodszor veszélyes, mert ha te papíron a felesége leszel, hát cifra dolgokat megtehet veled... és legvégül gusztustalan húzás lenne a pároddal szemben, aki szeret téged. Inkább húzz bele a tanulásba, pályázz alapítványi ösztöndíjakra, diákcsere programra, akármi...
2013. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, és az állampolgársági procedúrát is leegyszerűsítené, ami mind a kettőnknek jó lenne. Az állampolgárság megszerzése utánra ütemezné a válást, akkor tudnék egybekelni a barátommal.
2013. jún. 1. 21:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az Eu ben mindenhol szigoruan buntetik es ellenorzik is az egyuteles tenyet!!!

Az idegenrendeszet nagyon komoly meg a haloba is bemennek

2013. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért törvénysértés? Csak érdekel a jogi része a dolognak.


Tökéletesen belehúztam a tanulásba az elmúlt 13 évben, minden alapítványi ösztöndíjat megajánlottak nekem, de az egyetem borsos tandíjai mellett ez sem lenne elég. Nem gondolkodnék a dolgon, ha nem szorítana ennyire a cipő.

2013. jún. 1. 21:33
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Nemcsak az EU-ban, USÁban főleg nagyon büntetik ezt. Vannak ugye tesztek is direkt, ami azt célozza, hogy kiszűrjék ezeket a "kamu-házasságokat", de, ha mégsem sikerül kiszűrni, később mégis kiderül, úgy kipenderítenek, hogy a lábad nem éri a földet. Persze turistaként se fogsz kb. többet a kontinens közelébe se menni.

Ez minden, amit el tudsz képzelni: a hatóság félrevezetése, csalás, okirathamisítás...

2013. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ez eldönti a dolgot. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2013. jún. 1. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerelemből házasodtam külföldön.

Be kellett mennem a rendőrségre, és mindenről kifaggattak kettőnkkel kapcsolatban, majd utána többször kijöttek leellenőrízni, és szintén kérdezgettek. Persze nagyon kedvesek voltak, de nyilván azt nézték, hogy nem keveredek-e ellentmondásba a korábbi válaszaimmal.


Ja, és nem EU-ország.

2013. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!