Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vendégként lemondanál egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vendégként lemondanál egy esküvőt csak amiatt, mert drága?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ismerősöd meghív téged az esküvőjére, és közben megtudod, hogy hatmillió forintba került.


Csak emiatt mondanál olyasmit, hogy "Drága esküvőhöz drága ajándék jár, de nekem erre nincs pénzem, inkább el se megyek"?


A meghívón van egy programlista, amin szerepel ajándékozás, de amúgy semmi utalás nincs rá, hogy a pár mit (vagy mit nem) vár el.


tegnap 16:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Bocsánat, lemaradt egy fontos infó: a pár nem szeretett volna menyasszonytánc/menyecsketánc, ezért lett külön pontként szerepeltetve az ajándékozás, hogy ne legyen kavarodás.


Össze volt kötve egy másik programmal (tortavágás) hogy ne egy különálló dolog legyen.

tegnap 18:05
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

6M nem számit draga eskuvonek!

De egyebkejt, nem mondanam le. Minimum illik a sajat fogyasztasodat beletenni a boritekba. Mi a legtobb helyrol egyébként 20-40 K.t kaptunk. Tisztaban vagyunk vele, hogy vannak batatok, akik nincsenek olyan jó anyagi helyzetben, és vam akitol 500at kaptunk pl. A fogyasztásod ára, amit illik mindenképp. Kb 20 ezer

tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én elég sok esküvőn voltam az exemmel (8 db 2,5 év alatt.


Az ajándékozás rész akkor volt, mikor bevonultunk az étterembe. Először az ajándékokat adták át és utána ültek asztalhoz. Mindegyik esküvőn így volt, igaz kb 3-4 éve. Ajándékba kaptak alkoholt, orchideát és borítékot. Mindenki ezt vitt.


Szerintem nem azt várják el, hogy herendi porcelán étkészletet vigyél nekik, mert fizettek 30k-t a kajádért. Amúgy a fotós, videós, a drága ruha, a különleges díszítés stb inkább maguk miatt van. Neked a kajád illik fizetni + szépen felöltözve megjelenni.


A legtisztább az lenne ha rákérdeznél. Nem szoktak már manapság az említett ajándékokon kívül mást adni.

tegnap 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azért szokott külön időpontban feltüntetve lenni az ajándékozás, hogy ne random időben hozzák a párnak az ajándékokat össze-vissza, megakasztva ezzel mindent.

Egyébként ha fontos a pár, akkor elmennék. Semmi közöm ahhoz, hogy mennyibe került az esküvőjük. Ez az ő döntésük. Van, aki anyagilag megtehetné, de mégis kis esküvőt tart.

Megkérdezném tőlük személyesen, hogy van-e valami kívánságuk ajándéknak, vagy legyen pénz? Eszerint adnám a nászajándékot. Számomra az összeg attól szokott függni, hogy milyen közel áll hozzám a pár. Ha közeli barátok, akkor többet adok nekik akkor is, ha csak egy szűk körű vacsora van. 30-ad rangú távoli rokonnak meg akkor sem adok többet, ha kastélyban tartja.

ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

Adhatsz am tárgyi ajándékot pénz nélkül és az simán elvonja a figyelmet az értékéről.

Pl fiatal pároknak jó ajándék pl a Hancúr Párbaj nevű társas. Nemtom most az árát, de szerintem egy 10esből kijön, viszont elég egyedi ajándék ahhoz, hogy ne az értékét nézzék. Nyilván ha egy bort viszel, az nevetséges ajándék.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindenkit óva intenék, hogy tárgyi ajándékot vigyen. Csak nyűg a párnak a sok kacat. Pénzből azt vehetnek, amire ténylegesen szükségük van.
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15 vagyok

16, ezt osztom, ha lakásfelszerelésről van szó. Valóban, egy ezredik turmixgép, vagy eleve egy nemkellő turmixgép... esetleg egy kellő turmixgép helyett... eg ypont nem olyan amilyet akartak, ez csak nyűg.

De egy játék, egy élmény az nem ez a kategória.

ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17


Mi van, ha nem szeretnek játszani?


Mi van, ha nem tetszik nekik az a konkrét játék?


Mi van ha már megvan nekik az a játék?

ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Illetve, mi van ha másik vendég is megveszi nekik azt a játékot?
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!