Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vendégként lemondanál egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vendégként lemondanál egy esküvőt csak amiatt, mert drága?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ismerősöd meghív téged az esküvőjére, és közben megtudod, hogy hatmillió forintba került.


Csak emiatt mondanál olyasmit, hogy "Drága esküvőhöz drága ajándék jár, de nekem erre nincs pénzem, inkább el se megyek"?


A meghívón van egy programlista, amin szerepel ajándékozás, de amúgy semmi utalás nincs rá, hogy a pár mit (vagy mit nem) vár el.


tegnap 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem mondanám le. Nem én fizetem. A 6 milliós esküvő amúgy se számít drágának.
tegnap 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Az ő dolguk mennyit költenek az esküvőre, ne annak mértén vegyél ajándékot, hanem ami belefér
tegnap 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

én nem mennék, találj ki valami okot mikor rákérdez, hogy bocsi de közbejött valami más ..sorry, ennyi ha már tényleg nem tudsz rá annyit költeni...

nem fog megsértődni, ha igen akkor az pedig az ő baja ennyi

tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Mi az, hogy ajándékozás a programlistán szereplő program? Ha ez valami nyilvános dolog, hogy ott kell mindenki előtt átadni az enyémet és mindenki látja, akkor inkább nem mennék.
tegnap 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondanám lenne.

Ajándékkal kapcsolatban meg megkérdezném a házasulandókat, mit szeretnének, van-e ajándéklista, bármi.

Nem neked kell kifizetned a drága esküvőt. Pénztárcádhoz mérten kalkulálj.

tegnap 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Ismerősnek nem megyek el az esküvőjére. De mondtam már le esküvőt, mert 300 km-re lett volna, lagziba meg nem hívtak. És nem értette, mi bajom.
tegnap 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Öhm... miért mondanám le? Nem én fizetem az esküvőt..

A vendégnek nyilván illik bedobni valamennyit a menyasszonytáncba és/vagy ajándékot adni, de egyáltalán nem kötelező, pláne nem konkrét meghatározott összeget.


Az illem azt diktálja, hogy a vendég a rá eső kaja árát dobja be. Ez jelenleg 20-30.000 forint környékén van.De ha nem futja és csak egy ötöst teszel be, az is teljesen jó. Ha ketten mentek, úgy is lehet, hogy pl egyszerre mentek a menyasszonytáncba és így egyszer dobtok csak be, azt az ötöst, azátn kész.


Ha meg arra sem telik, akkor azt sem kell.

tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy mennék. Ha csak egy ismerősről van szó, egy esküvői meghívásért cserébe nem szívesen költenék rájuk.
tegnap 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

7es vagoyk, ja, amúgy sajnos 6 milliós esküvő nem minősül drága esküvőnek manapság. Elég szomorú, de kvára megdrágult minden.

Ennek ellenére a vendégnek semmi köze az esküvő árához.

tegnap 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem rajtam akarják bevasalni. Ezt a pároknak kell a saját költségükbe belekalkulálni mekkora lagzit akarnak és nem nekem.
tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!