Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság alatt a banki megtaka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság alatt a banki megtakarítás is közös?

Figyelt kérdés
Feleségemmel már évek óta van megtakarításunk, együtt kezdtük el rakni. Az én számlámról vonták mindkettőnkét csoportos beszédéssel. Tehát egy az én nevemen, egy az ő nevén de az én számlámról. Már egy hónapja szétmentünk én már nem fizetem az ő megtakarítását, töröltem. Lehet hogy ki szedte a pénzt nemtudom de az eszembe jutott ha válás lesz akkor ő igényelheti az enyémnek a felét mivel házasság alatt minden közös? Kb 2-3 millióról van szó. Tehát ha most kivette a pénzét szóljak neki hogy a fele engem illet, vagy mivel saját néven van ezért ő se kérheti a bíróságon az enyémet?

ma 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez tiszta ügy! Felezjeteknkell. Fele neki jár. Nincs enyem tied. Vagyonkozosseg (voltatok)
ma 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Es NEM A TIEDNEK!!! a felét igényli! Hanem a KÖZÖSNEK!!!
ma 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Minden vagyon közös, kivéve ami házasság előtt szerzett vagy örökség.
ma 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a megtakarítás jövedelemként érkezett amikor màr házasok voltatok akkor közös jah.. De ha pl szüleidtől kaptad és van ìràsos dokumentum hogy azt neked szánták ajándékba akkor a tied
ma 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy hogy kiszedte e, amikor megszunik az eletkozosseg abban a pillanatban nézik hogy mi volt a szamlàn. Ugyhogy annak a fele jàr,hacsak nem lett betéve különvagyon( ajandek orokseg) mert az nem felezodik
ma 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!