Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Férjemnek eltort a telefonja, de csak a kijelzo. Teljesen használható. Ez vasárnap történt.

Eléggé rosszul állunk most anyagilag, elfogyott a pénzünk. Várjuk a fizetést ami 3-an, 4-én lesz.

Anyu adott nekem pénzt hogy majd ha megyünk ki hozzájuk külföldre akkor legyen miből hazajonni. Évi egy hetet ki szoktunk menni, ők ott laknak. Mindent ő fizet.

Es a férjem meg mára 2 ára megbeszélte hogy megcsinaltatja a telefonjat. De mondtam hogy nincs már pénzünk. Meg hogy az a pénz félre van rakva. Várjon még 2 napot és kapok fizetést, adok rá pénzt.

De elkezd vitatkozni hogy nem mindegy melyik pénz? Meg akkor tartsam meg a pénzemet...

Mondom nem igaz hogy nem bírsz ki két napot, és akkor nem kell a felretett pénzhez hozzányúlni.

Én osztom be a pénzt, ha ő csinálná nem lenne soha félre tett pénzünk.

Most meg van sértődve hogy én nem adtam neki pénzt. Már addig vitatkozott hogy mondtam neki hogy leszarom most átutalom akkor, de ő meg nem kell mostmar..

Hat nem igaz hogy nem tud várni 2 rohadt napot mikor csak a kijelzo tört be, használható a telefon.


júl. 2. 05:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen jogos, ha nincs elég pénzetek, hogy várjon. Az én férjem még januárban ejtette pofára a telefonját, a kijelzője betört de tudta használni. Úgy volt, hogy megvárja amíg megkapja júniusban a féléves nagypénzt a melóhelyéről amit 6 havonta egyösszegben kap hűségjutalomként.

Végül csak májusig használta a törött telóját,nem volt vele gondja, és nem kellett újat se venni mert egy haverjától kapott egy használt telefont, ő 2 hónapja cserélte le a sajátját újra, de a telefonnak amúgy semmi baja.:)

A körülmények miatt a te párod is kibírhatná azt a 2 napot.

júl. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát annyiban szerintem igaza van, hogy ha megcsináltatja akkor mindegy, hogy a félretettből vagy a 2 nap múlva érkező fizetésből.

Ha a félretettből adsz neki, akkor úgyis vissza teszed azt ugyanoda a fizetésedből.

Ez egy teljesen felesleges vita az én szemszögemből a leírtak alapján.

júl. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Én az egyoldalú döntése miatt nem fizetném ki az anyukád által adott pénzből. Az nem az övé és bizonyos célra van nálatok, nem rendelkezhet vele egyedül. Várjon és meglesz a javítás.
júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Valahol mindkettőtöknek igaza van.
júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
A telefonnak.
júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha más nyaraltat meg, és még a visszaútra is más adja a pénzt, akkor a helyében én elsüllyednék szégyenemben, hogy ekkora duplanullás lúzer vagyok, hogy még a saját kiadásaimat sem tudom finanszírozni, és rohadtul nem az lenne az elsődleges, hogy egy betört kijelzőre költsek, mikor használható a telefon. Hogy a fenébe tudsz ilyen pénzügyi link emberrel létezni a mindennapokban?
júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Megkapja a fizujat es abbol meg csinaltatja

A felre tett penzhez nem nyulnek.

júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
6osnál a pont!
júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőtöknek és egyikőtöknek sem.


Neked abban, hogy két napot már kibírhatna, hiszen felnőtt férfi, nem óvódás.


Neki abban, hogy nem történik tragédia, ha 2 napig X ezer Ft-tal kevesebb lesz a megtakarítás összege, hiszen úgyis visszakerül.


Ezen teljesen felesleges volt összeveszni, hiszen két napon belül mindkét verzió esetén ugyanaz az eredmény: telefon megjavítva, megtakarítás rendben.

júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
9, de az nem megtakarítás, hanem a kérdező anyja adta egy konkrét célra. Én se adnám oda, mert precedenst teremt. Ha most odaadja, maskor is követelni fogja, és akkor már nem lesz olyan egyszerű visszatenni. Az ilyen penzügyi anafabétakkal úgy kell banni, mint egy ovis kisgyerekkel: nem kapod meg és kész. Lehet, hogy racionalisan megmagyarazható, hogy 2 nap múlva vissza lehet tenni a pénzt, de itt nem az a lenyeg, hanem hogy a penzügyi duplanulla ne higgye azt, hogy ahhoz a penzhez ő hozzajuthat.
júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!