Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szexmentes házasság tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szexmentes házasság tényleg ilyen gyakori?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem magyar statisztikát olvastam erről, hanem amerikait, de talán ebből a szempontból nem annyira számít. Ott úgy írják, hogy a házasságok olyan 15-20%-a lehet szexmentes, ami azt jelenti, hogy a felek kevesebb, mint havi egy alkalommal fekszenek le egymással és 7% több, mint egy éve nem. Ez elég sok azért, nem gondoltam volna, hogy ennyire gyakori, a közbeszédben eléggé tabunak számít ez a téma. Mondjuk ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy mással nem szexelnek, de az meg erkölcsileg más megítélés alá esik. Gondolom az anyagiak fontos szempont ilyen esetekben, hogy nem mennek külön.

jún. 23. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
20 év után már sokan unják a párjukat az ágyban. De nem válnak el, mert szeretik egymást.
jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos ismerős a helyzet 😕
jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
8 éve vagyunk házasok, van 2 gyerek, de mindig szexeltünk, volt, hogy csak havi 2x-3x, volt hogy szinte mindennap. Hullámzó az egész.
jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jol látod kérdező.
jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem szólókat csak annyival egészíteném ki, hogy nem mindegy a korosztály és az sem, hány éve házasok. Mert egy 20-30 éves házasságban lehet már 40-50-60 éves emberekről beszélünk, akkor már a legtöbb esetben (főleg 50+) más a libidó is (tudom, a neten mindenki 60 évesen a legyet is röptében, de a hormonváltozás miatt a libidó is elkezd csökkeni, ez teljsen normális. Olyankor már kielégítő kevesebb is, mint 20-30 évesen). Plusz a szürke hétköznapok, amikor a szeretet, szerelem megvan még ugyan, de annyi minden más is van közben, hogy ritkul és heti 1 vagy kevesebb, vagy hullámokban mikor mennyire fáradtak, elfoglaltak, stresszesek. Plusz ugye azok akiknél rossz a házasság, vagy már csak a lakáshitel, gyerek akármi miatt élnek együtt... Ezer déle oka van ennek is.
jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Az ember egy idő után ráun a partnerére. Így vagyunk összerakva.
jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert már nem elég feszes.
jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Szexmentes házasságuk azoknak a pasiknak van, akik be akarnak cserkészni egy hiszékeny csajt. Aztán a szexmentes házasságban egyszer csak megszületik a második/harmadik gyerek. Nyilván a Szentlélek közbeavatkozott...
jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg élt a férjem, nálunk is ez így volt.

Egy alkalommal már nem bírtam magamban tartani és megkérdeztem tőle, hogy mi miért nem szexelünk egymással?

Esetleg valami baja velem van? Ha igen, mondja meg. Elvégre házasok vagyunk és azért is mentem hozzá feleségül, mert szexuálisan is vonzódtam hozzá.

Azt felelte, a bipoláris depressziója az, ami gyakran gátolja őt, amikor a depressziós időszakban van, olyankor az ágyból sincs kedve felkászálódni, nem hogy bármit csinálni (pl. szexelni).

Az már más kérdés, hogy ráadásul alkoholizált is, ezt nem vallotta be, de amikor részeg volt, nem volt kedvem hozzábújni és alapból semmit nem is lehetett volna mit kezdeni vele, mert elkábult az italtól és se látott, se hallott.

Amikor józan volt, akkor kérdeztem rá, miért van köztünk szexmentesség már hosszú ideje.

Amúgy azt mondta, a kevés közös korábbi szexélményeink alapján, hogy én jobb vagyok az ágyban, mint az előző felesége.

jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem se fekszik le a feleségem. Szerintem megunt, kiszeretett belőlem, és sok volt a vita is.
jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!