Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek még napjainkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek még napjainkban van bármilyen jelentőssége a házasságkötésnek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 16:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Igen. A mi esetünkben például a szándék volt az. Mindketten szerettünk volna esküvőt, de az, hogy egymást méltónak tartjuk erre az életünkben, csak később derült ki. Nekünk nem kell a jogi sallang, van vagyonszerződés, nem történt névfelvétel, de szerintem ha valaki esküvőpárti és ennek ellenére nem kéri meg a párja kezét vagy a végtelenségig váratja, hirtelen azt ecsetelve, hogy az csak egy papír, az sokat elmond a kapcsolatról. Meg az is, ha az egyik félnek ez semleges, a párjának meg egy nagy dolog és ennek ellenére nem teszi meg... Érdekes szerintem.
2022. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Jogilag van különbség az együttéléshez képest.
2022. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Van, mert az állami támogatások egy részét csak házasok vehetik igénybe.
2022. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Jogilag vannak különbségek. Plusz akinek fontos annak számíthat érzelmileg is, ezen kívül azoknak akik váltanak, pl a névfelvétel is lényeges pont.

Mi pl mindketten házasságban akartunk élni, számunkra a házasság a kapcsolat legmagasabb szintje, azzal került korona a kapcsolatunkra, hogy férj és feleség lettünk, egymás hozzátartozói hivatalosan is. Nekünk ez fontos.

Nem akartunk életünk végéig barátnőm pasim formátumban maradni, egy idő után ez nekünk kevés lett volna. Ennyi.

2022. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Jogilag számít.

Pl. előállhat egy olyan helyzet, hogy egyik félnek van gyereke előző kapcsolatból. Ha házasok, akkor a férjnek/feleségnek haszonélvezeti joga lesz, nem teheti ki a férjének/feleségének a gyereke, ez pl. baromira nem mindegy.

2022. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Van. Egymás legközelebbi hozzátartozói lesztek hivatalosan.

Nem vagyok vallásos, csok-ot nem fogunk felvenni, nem hiszem hogy ettől "jobb" lesz a kapcsolatunk, mégis fontos nekem hogy házasok legyünk a párommal.

2022. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, jogilag nagyon is fontos. Lehet szépen élni házasság nélkül is, csak ha nem engednek be hozzá a kórházba akkor az kínos.
2022. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25%

Haha, úgy olvastam hogy ...házasságTÖRÉSnek. Néha annak sincs jelentősége. 😀


A kötésnek sincs igazán. Csak probléma van belőle.

2022. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
18. Ha szarul választasz akkor ja, van probléma a házasságkötesből, de ez már nem a házasság intézményének a hibája.:) Amúgy nem, semmi baj nincs vele.
2022. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Ooo, hogyne, abszolút van. Teljesen más a társadalmi megítélése, mint az élettársi kapcsolatnak. Legalábbis én nagyon ezt tapasztaltam, pedig én nem vettem komolyan a házasságot előtte.
2022. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!