Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek még napjainkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek még napjainkban van bármilyen jelentőssége a házasságkötésnek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 16:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Semmi, én legalábbis nem hiszek benne.
2022. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Én hiszek benne, szerintem van. Abban az esetben, ha a két fel valóban passzol egymáshoz.
2022. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Anyagi, jogi jelentősége van. Egyéb nem.
2022. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Addig van, amíg a felek úgy rendesen ki ismerik egymást. Aztán válás, vagy a szenvedés jön.
2022. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%

Nincs!


Akinek van esze az nem házasodik, és rendelkezik saját ingatlannal!

2022. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Vannak akik számára az egy kapcsolat tetőpontja, a megkoronázása egy kapcsolatnak.


vannak akik szerint ez a dolgok rendje, követnek egy társadalmi elvárást


és vannak akik ekkor érzik magukat biztonságban..ha elvesz, vagy hozzám jön tuti nem hagy el :)

2022. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
Csak a CSOK, és az egyéb, a társadalom által összeadott, de ingyen megszerezhető támogatások miatt. Meg a nagy vallásfanoknak számíthat ez még.
2022. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 harebell ***** válasza:
85%

Nekem a személyes jelentősége annyi volt, hogy egyszerűen jobb érzés, hogy a férjemként gondolhatok a páromra, nekem így teljesebb a kapcsolatunk. Nyilván házasság nélkül is ugyanilyen jól meglennénk, de számunkra ad egy pluszt, nehéz ezt bővebben elmagyarázni. A biztonságérzetet nem keverném ide, sőt ha valaha megromolna a kapcsolat, isten ments, hogy bármelyikünket is ez tartsa vissza az elválástól.


Amúgy meg akárhogy is nézem, a praktikus okai sem elhanyagolhatóak, nekünk sok ügy intézésénél (nem hitel) jelentősen megkönnyítette a dolgunkat, hogy házasok vagyunk.

2022. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
Felesleges ma házasodni.
2022. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Hát szerintem van, mert a társadalom hagyományosan erre rendezkedett be és ezt tekintette a család alapjának. A házasság is igazából egy konstruktív fogalom, attól függ ki mit gondol bele, de nem csak az egyén szempontjait foglalja magába, hanem a közösségét is. Egyszerűen így alakultak ki a minták és a társadalmi normák. Ahhoz nincs szükség ilyen kötelékre, hogy két ember szeresse egymást és válás vagy vagyonmegosztás esetén nagyon csúnya oldalát látjuk, de ha nem lenne, csak még nagyobb konfliktusok kerekednének ilyenekből, hisz az emberek rengeteg gonoszságra képesek egymással szemben, kellenek a keretek.
2022. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!