Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok 20-25 év körüli csaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok 20-25 év körüli csaj miért nem akar a jövőben házasságot meg gyereket?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
Mert még fiatalok. Nekem is 26 évesen jött meg a kedvem 😁
2022. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

En 26 eves vagyok, 2 eve kapcsolatban. Jovore osszehazasodunk a parommal, es gyereket is szeretnenk. Tavaly vettem egy hazat, es a munkahelyem is most lett stabil, helyi viszonylatban jol keresek.

Azert a fiatal huszoneves korosztaly boven nem tart ott hogy sajat haz, munkahely vagy fix parkapcsolat. 20-22 evesen se munkahelyem nem volt, se normalis kapcsolatom es a szuleimmel laktam.

2022. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert sokaknak nyílik fel a szemük és jönnek rá, hogy gyereket nevelni mekkora szívás, mennyi pénz, mennyi lemondás, mennyi felelősség, mennyi stressz, főleg a nőknek, hisz eleve ők kell kihordják és megszüljék azt a gyereket, amit szerintem senkinek nem kell bemutatni milyen szinten viseli meg az ember testét/szervezetét, a fájdalomról ne is beszéljünk. Plusz akkor ehhez társul még, hogy a gyereknevelés java része is rá fog hárulni, hisz 99%-ban a nők maradnak otthon a gyerekkel, ők azok akik 0-24-ben ellátják, plusz még mellette vezessék a háztartást és hasonlók. Ha meg apuka ráun a gyerekes létre, akkor nemes egyszerűséggel lelép, talán ad havi pár tízezret gyt címen, aztán éli vígan az életét, míg a nő oldja meg egyedül a gyerek felnevelését.. Maximálisan meg tudom érteni, ha valaki az egyetlen életét nem így szeretné élni.
2022. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

11

26 vagyok, az egyetlen, amit érzek, ha arra gondolok, hogy lesz saját gyerekem, az undor.


Ezer racionális érvem van amellett, hogy ne vállaljak, magyarul ha valamilyen elbaszott csoda folytán meg is jönne a kedvem, inkább leülök és megvárom, amíg elmúlik.

2022. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azok az értékek érvényesülnek mint régen. Mindenki önmegvalósít. Vagy ráakaszkodik valakire aki már megvalósított helyette. Nem hiszem, hogy nagyon meglepő lenne, hogy nem akarnak gyereket vállalni...főzni sem akarnak, dolgozni sem, tanulni sem... már leginkább semmit csak szépnek lenni és instán csillogni.
2022. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Hála istennek, hogy már nem azok az "értékek" érvényesülnek, mint régen, amikor a nőnek a neve kuss volt, a dolga meg kimerült a szülésben, gyereknevelésben és háztartás vezetésében. Micsoda szörnyű dolog tényleg, hogy végre eljutottunk arra a szintre, amikor is egy nő is egyenértékű a férfival és jogában áll eldönteni, hogyan szeretné élni az egyetlen életét, nem pedig holmi nevetséges társadalmi elvárásoknak akar kényszeresen megfelelni. Mintha bűn lenne bszki az "önmegvalósítás", az hogy úgy élsz, ahogy neked a legjobb..

Az meg véletlenül sem igaz, hogy nem akarnak se tanulni, se dolgozni. Maximum VAN, aki nem akar, cserébe krva sokan vannak, akik bizony tanulnak és dolgoznak, sőt ez a többség. Tévedés azt hinni, hogy mindenkinek van egy pénzes apucija/faszija, aki eltartja őt és neki semmit sem kell csinálni, ahogy az is, hogy mindenki influenszerkedik meg insta modellkedik. Mintha nem lenne egy rakás jól fésült, izmos selyemfiú, akik szintén mást sem csinálnak, csak egész nap pózolnak a facen/instán/tiktokon meg ég tudja hol. Ez rohadtul nem csak a lányokra jellemző. Az pedig abszolút nonszensz, hogy "nem akarnak főzni". Már elnézést, miért is kellene akarniuk főzni?! Jaa, mert punci van a lábuk között? Világos, láthatóan nem mindeni haladt előre a korral és sokak fejében él mai napig az a sötétség, hogy a nőknek kvázi kötelező szeretniük a főzést meg amúgy azért a házimunkát is, sőt lehetőleg egy kapcsolaton belül inkább ők csinálják ezeket, csak... csak mert, csak mert hát ő a nő, de értelmes magyarázat nincs rá, soha nem is volt és nem is lesz.

2022. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 16!

A válaszom a kérdésre irányult, arra, hogy a 20-25 éves "nem akarunk gyereket sem házasodni" típusú nők körében már nem érték házasodni, gyereket szülni. Mindenki önmegvalósít. Mint írtam ezt van aki saját forrásból oldja meg és van aki nem. Nem írtam, hogy minden ma élő 20 éves nő valami pénzes apucival van. Nem írtam, hogy nekem problémám van az önmegvalósítással. Tényszerűen írtam, amit írtam. Általánosítottam ha úgy jobban tetszik de mondják akinek nem inge.. Igazából nem tudom melyik részét vetted magadra, hogy így kiborultál de nem is lényeges. Ha nem szülsz és nem házasodsz hát ne tedd. Legyél egyenértékű egy férfivel. Ne akarj kényszeresen megfelelni. Én a magam részéről szeretnék gyereket, de tény, hogy én már inkább a 30hoz közeledek és már önmegvalósítottam.

Régen 20 évesen már illett gyereket vállalni. Manapság mindenki előbb anyagi hátteret akar biztosítani de ezzel nincsen gond. Ahogy írtam nem a régi értékek érvényesülnek, hogy hú 20 vagyok na gyorsan szüljünk...kitúrta az önmegvalósítás a gyermekvállalást. De így hátha jobb kapcsolatok alakulnak.

Nem kell szeretned főzni vagy takarítani. Ezeket a dolgokat nem feltétlenül szeretetből csinálod. De néha az ember megéhezik és néha rosszul érzi magát a koszban, kupiban. Nem kell főznöd, sem takarítanod. A férfinak sem kell polcot szerelnie, autót bütykölnie vagy füvet nyírnia. Ez mind nem kötelező. Van étterem, takarítónő vagy férfi, (hogy ne sértselek) szerelő, kertész.

Segíts kérlek, hogy legközelebb releváns választ tudjak adni, hogy miben nyilvánul meg nálad az önmegvalósítás. Ha nem főzöl és nem takarítasz, ráadásul gyereket sem kell nevelned rengeteg időd felszabadul, mesélj mivel töltöd. Neked mit takar az önmegvalósítás?!

2022. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggodalmaskodnod, egyetlen sorát nem vettem magamra a meglehetősen ferdített és totál általánosításon alapuló kommentednek, szimplán kifejtettem a véleményem erről, amihez szerintem hozzád hasonlóan nekem is jogom van.


"Nem írtam, hogy minden ma élő 20 éves nő valami pénzes apucival van."


Természetesen nem, épp csak úgy indítottál, hogy "Mindenki...". Elnézést, ha ebből arra következtettem, hogy tudod.. mindenkiről beszélsz. A gyereket és házasságot nem akaró 20-25 évesek közöttiekre SEM igaz egytől-egytől mindenkire az, amit írtál. Ezerrel általánosítasz és erre alapozva közölsz "tényszerűen" dolgokat. Érdekes maradjunk annyiban.


Nem tudom miért kéne negatív felhangot adni (az írásodból ugyanis így jön le) annak, ha valaki nem tekint értékként a házasságra, ahogy a gyerekre sem. Mindenkinek más az érték az életében, miért kéne egységesen mindenkinek ugyanaz legyen? Személy szerint pl én sem tekintek értékként egy gyerekre, miért is kéne? Szülni bármelyik hülye tud (már elnézést), ez önmagában még nem lesz érték.


"Régen 20 évesen már illett gyereket vállalni."


Elég szomorú és egyben felháborító is, hogy régen illem kérdése volt a gyerek potyogtatás, nem saját döntésé. Nehogy azt hidd, hogy régen is mindenki értéknek tartott a családosdit és minden nő (és férfi amúgy) vágyott gyerekre meg házasságra. Fenéket, csak akkor még más világ volt, a nők meglehetősen el voltak nyomva, az volt beléjük nevelve és sulykolva, hogy csak ez az életút létezik, pedig nem. Mára meg már szerencsére kihalt/kihaló félben van ez a korlátolt felfogás, miszerint az az érték, ha kinyomsz magadból 1 vagy több gyereket meg férjhez mész.


A főzés-takarításról: te sem azt írtad, hogy nem szeretnek főzni, hanem hogy nem akarnak, érzékeltetve, hogy nekik amúgy ezt kb maguktól akarniuk kéne, csak azért mert nők. A hozzászólásodból legalábbis ez jött le. Kétlem, hogyha a kérdés a 20-25 közötti fiúkról szólt volna, akkor is oda lett volna sorolva, hogy bezzeg nem akarnak főzni sem. Elég itt is szétnézni hány magát férfinak nevező kisfiú vekeng, amiért a 'zasszony nem hajlandó rendszeresen főzni neki. Tehát én értelemszerűen a kapcsolaton belüli házimunkáról írtam, mivel a kérdés is házasságról és gyerekvállalásról szólt.


"Ha nem főzöl és nem takarítasz, ráadásul gyereket sem kell nevelned rengeteg időd felszabadul, mesélj mivel töltöd. Neked mit takar az önmegvalósítás?!"


Egyetlen szóval nem írtam, hogy én nem főzök és nem is takarítok, őszintén nem tudom ilyet hol látsz. Mi az, hogy "ráadásul" gyereket se nevelek? Megint a szemrehányás. Miért kéne gyereket nevelnem?! Ja tudom a szokásos, mert há' nő vagyok és azt úgy kell, mert régen is így volt. Hagyjuk már. Nem, nem nevelek gyereket, és akkor? Vagy talán azt képzeled, hogy önmegvalósításnak a gyerekvállalás minősül csak és azonkívül nincs is más (hasznos) időtöltés? Az időmet többnyire magamnak osztom be és azzal töltöm, amivel NEKEM jó, ami boldoggá/elégedetté/kiegyensúlyozottabbá stb tesz és véletlenül sem azzal, amivel XY szerint kéne meg illene.

2022. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!