Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Terhesseg alatt megromló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesseg alatt megromló házasság?

Figyelt kérdés

Miota terhes lettem azota gyökeresen megváltozott a kapcsolatunk.

Kezdenem ott, hogy valószínűleg enis ingerlékenyebb vagyok, de a ferjem is rettentően csunyan tud hozzám szólni. (egyeb okok miatt is stresszesebbek voltunk) sokszor igencsak tiszteletlenul beszélünk egymással. Ő amúgy is egy nyitott, nagyszájú férfi, de mintha azota megjobban "flörtölne" mas nőkkel. Ez a hiusagomnak sem tesz jot. Nyilvan hiztam, megváltozott a testem, nem is érzem magaménak, na es persze az is ratesz 1 lapáttal, hogy azóta miota megtudtuk a babót, semmi szex, intimitas nem volt közöttünk. (jovohonaoban szülök) (igencsak igenyeltem volna, de mivel nem vagyok az önbizalom tetőfokán a mostani testemben, és ő meg nem kezdeményez, nem is erőltettem, pedig kétlem, hogy egy férfi ennyi ideig meglenne vigan szex nélkül)

A helyzetet neheziti az is, hogy valamiert par hónapja iszonyú horkolasba kezdett ami ellehetleniti, hogy tudjak éjszaka mellette aludni, külön szobában alszunk...

Egyébként vannak nagyon jó pillanatok, kirandulasok, nevetések, együtt várjuk a baba érkezését aki nem jött egy könnyen egészségügyi dolgok miatt, de osszesegeben én meg ennyire magányos nem voltam mint most. Ezt el is mondtam neki, azt is, hogy félek, a gyerek egy rossz, kihunyt házasságba születik, de mintha ő nem akarna ezt észrevenni, es a hormonjaimra fogja a kiborulasom.

Szeretem, es ugy érzem ő is szeret, de félek ez kevés lesz egy harmonikus, jólműködő házassághoz.

Mit gondoltok erről? Másnak is volt válságban a kapcsolata gyerek előtt?


2022. máj. 29. 02:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%

6-os vagyok.


20 év együtt, ebből 10 év házasság, és két gyerek.


Hát ha a házasság arról szól, hogy ki hogy kedveskedik a másiknak, akkor mi valahogy nagyon jól csinálunk valamit nagyon rosszul.


Az elmúlt 20 év alatt egyszer nem volt olyan, hogy elvártam volna, hogy a férjem kielégítsen, ha valamilyen körülmény/érzés/... miatt nem akart. És nekem is volt ilyen időszakom, és ő is megértett és nem várt el tőlem olyasmit, amit én nem akartam. És lám, mégis rendszeres és egészséges a szexuális életünk.


Ha csak ennyin múlna, hogy "kedveskedni kell"... hát ennél azért többre tartom a férjem és ő is engem. Persze, kell valamilyen szinten kedveskedni. De ennyi év után én még mindig azt mondom, hogy az "értelmes!" gesztusok mellett a legfontosabbak a kommunikáció és az önismeret.


De mindegy... Mégegyszer írom, a 4-es válaszoló azon tanácsával van problémám, hogy igenis szexuális téren is tegye magát túl az ellenérzésén valaki azért, hogy TALÁN megoldjon egy problémát... (és persze mindezt egy idegennek tanácsolja valaki pár sor problémafelvetés után) Aha, ez tényleg mindig beválik. :P Jah, nem...

2022. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
11. Nem a férje elvárása!, és Kérdező is aggódik, hogy nincs intimás és akkor tán nem szereti... hanem magában kell azt tudatosítani, hogy mi az, amivel elérheti nála, amit szeretne, ha ismeri. Nem írtam, hogy ne kommunikáljanak, sőt.
2022. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam kommenteket. Nekem az a meglátásom, hogy a terhesség nem lehet kifogás vagy ürügy, mert miután megszületik a baba az 100x terhelőbb a kapcsolatra, mint a legnehezebb terhesség. (Minket pl nagyon összehozott a terhességem, de a baba megszületése után totál eltávolodtunk egy időre, mert akkor tudtam csak meg, mi az igazi nem alvás és ingerlékenység, plusz egyáltalán nem volt időm magunkra koncentrálni, a szex nyilván utána hetekig-hónapokig megint 0, és a kommunikáció is totál beszűkült, csak a kakás pelenka volt a téma hetekig, mert nagyon hasfájós, sírós babát kaptunk). Szóval azt javaslom, nagyon használd ki az utolsó időszakot, hogy rendbe szedd magatokat, mert hidd el nekem, hogy kell az érzelmi tartalék a baba érkezésére!!! Ha már most gáz, a babával teljesen szét fogtok hullani. Megértem, hogy nincs úgy kedved a szexhez, de muszáj egy kis intimitást belevinni, amíg még lehet! Én füldugóval alszom, így nem zavar a horkolás. Igen, néha muszáj egymásért áldozatokat hozni. Próbálj meg akkor is kedves lenni vele, mikor ingerült vagy, vagy inkább ne mondj semmit, ha csak olyat tudnál, amit megbánnál.
2022. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

#11: Pont ez az, hogy igenis akarni kell.

Ezzel a nagy én-én-én mantrával lehet sokszor elrontani.

Igen, volt nem egyszer, hogy alig vártam, hogy végre letegyem a babát, és aludjak pár órát. Ha mindig elutasítottam volna a férjem, szerintem addig nem szexeltünk volna, amíg a legkisebb is lediplomázik. De pont azért mentem bele a szexbe, mert tudom, hogy nekem fog örömet okozni. Pár perc, és már igencsak jól is érzem magam.

Nálunk arra is volt példa, mikor a férjem mondta azt valami kis perverzségre, hogy őt ez annyira nem vonzza, de tegyünk egy próbát. Mikor látta, hogy engem beindít, utána többször kezdeményezte.

Ez se azt jelenti, hogy egyáltalán nem lehet semmire nemet mondani, és szülés után két nappal, vagy törött lábbal is ki kell elégíteni a másikat! Nem mintha normális ember ilyenkor ezt erőltetné...


De sok konfliktus megelőzhető, ha egy kis empátiával kezeljük, és azt IS átgondoljuk, hogy a másiknak hogy esik az, amit éppen csinálunk. A jó szexnek és a jó kommunikációnak is ez az alapja.

2022. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor ertettem meg ezt amikor láttam dokumentumfilmben hogy tigris megöli a kölyköt hogy párosodjon. A meggyilkolt nők nagy százaléka terhes. Sajnos bár a kultúra egy csodás dolgonak mutatja terhességet valójában elég necces időszak.
2022. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ez a csináld meg csak a férjednek terhesen és a gyerekágy,kisbabás lét alatt, nem jött be.

Természetesnek vette, hogy neki ez jár, követelte, és semminulla, értéktelen sex tárgynak nézett utána már, ami csak az üritéshez kell, amiért semmit nem kell adnia,csak felszólítot rá, ha szüksége van,de örüljek, hogy megcsinálhatom neki, ha már én vagyok kéznél és nem mást keres erre. Szülés után is ez elvárása és hozzáállása volt.


A kedveskedéssel ugyanez volt. Egy idő után természetes kotelességemnek gondolta és követelni próbálta, de én ne kérjek semmit, csak a gyerek körül forogjak, ez a két dolgom van miután anya lettem.

2022. máj. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

szerintem 8 hónapos terhesen nem elvárható, hogy a kérdező még szexparádézzon, meg orális szexet adjon. illetve ha már azt nézzük, hogy egymásért meg kell tenni dolgokat, akkor ez nem pont az az időszak, amikor a férjének kellene kicsit jobban strapálnia magát? a nő 9 hónapon át tesz meg mindent a KÖZÖS gyerekért, a férfi élete ebben az időszakban nem változik meg túlságosan.

természetesen én is azon az állásponton vagyok, hogy nem lehet mindent a hormonokra fogni, viszont az egyikünk sem tudja, hogy a terhesség a kérdezőt mennyire viselte meg. attól mert más is volt már terhes, simán lehet valakinek könnyű volt, másnak meg élete legnehezebb időszaka

a kommunikáción tényleg dolgozni kellen, vagy elmenni terápiára ameddig nem késő, lehet kiderülnek olyan dolgok, melyekre a kérdező nem is gondolt

de én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy ez az időszak a férfi oldaláról követelne meg nagyobb türelmet

2022. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a terhesség alatt romlott meg. Sokat veszekedtünk, főleg az én hibámból (férfi). Sajnálom és bánom utólag, viszont visszacsinálni nem tudom. Aztán jöttek az első hónapok a szülés után és úgy éreztem összehoznak minket. Aztán egyszer kijött minden, hogy már nem szeret, meg nem bocsát meg a veszekedések miatt stb. Aztán gyakran bunkón bánik miatt apró dolgok miatt. Ha én nyugtatom meg a gyereket, akkor féltékeny, ha nem tudom megnyugtatni akkor azért szól le. A gyerek viszont nagyon anyás, szerinte ez is az én hibám...

Már szex is alig van, teljesen kivagyok testileg/lelkileg...


Remélem ti nem jártok így...

2022. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18

Min veszekedtetek a terhesség alatt?

2022. jún. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is az is kérdés, hogy mióta vagytok együtt, mennyi idő telt el azóta, hogy a gyerekvállalás mellett döntöttetek.

Másrészről terhesség idején elég érzékenyek tudtok lenni, több türelem kell hozzátok, amit valószínű, hogy a párod, vagy férjed nem igazán kezelt jól, mert nem tudta, hogy több törődést igényeltek ilyenkor, főleg hogy az önbizalmatok is romlik, mivel picit híztok a terhesség alatt, ami teljesen természetes. Annyi az egész, hogy nem volt elég toleráns hozzád, én azt javaslom hogy keressetek egy házassági tanácsadó pszichológust, mert nem biztos hogy a megfelelő tanácsot fogod kapni ezen az oldalon.

2022. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!