Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Terhesseg alatt megromló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesseg alatt megromló házasság?

Figyelt kérdés

Miota terhes lettem azota gyökeresen megváltozott a kapcsolatunk.

Kezdenem ott, hogy valószínűleg enis ingerlékenyebb vagyok, de a ferjem is rettentően csunyan tud hozzám szólni. (egyeb okok miatt is stresszesebbek voltunk) sokszor igencsak tiszteletlenul beszélünk egymással. Ő amúgy is egy nyitott, nagyszájú férfi, de mintha azota megjobban "flörtölne" mas nőkkel. Ez a hiusagomnak sem tesz jot. Nyilvan hiztam, megváltozott a testem, nem is érzem magaménak, na es persze az is ratesz 1 lapáttal, hogy azóta miota megtudtuk a babót, semmi szex, intimitas nem volt közöttünk. (jovohonaoban szülök) (igencsak igenyeltem volna, de mivel nem vagyok az önbizalom tetőfokán a mostani testemben, és ő meg nem kezdeményez, nem is erőltettem, pedig kétlem, hogy egy férfi ennyi ideig meglenne vigan szex nélkül)

A helyzetet neheziti az is, hogy valamiert par hónapja iszonyú horkolasba kezdett ami ellehetleniti, hogy tudjak éjszaka mellette aludni, külön szobában alszunk...

Egyébként vannak nagyon jó pillanatok, kirandulasok, nevetések, együtt várjuk a baba érkezését aki nem jött egy könnyen egészségügyi dolgok miatt, de osszesegeben én meg ennyire magányos nem voltam mint most. Ezt el is mondtam neki, azt is, hogy félek, a gyerek egy rossz, kihunyt házasságba születik, de mintha ő nem akarna ezt észrevenni, es a hormonjaimra fogja a kiborulasom.

Szeretem, es ugy érzem ő is szeret, de félek ez kevés lesz egy harmonikus, jólműködő házassághoz.

Mit gondoltok erről? Másnak is volt válságban a kapcsolata gyerek előtt?


2022. máj. 29. 02:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

hibát hibára halmoztok kb aminek általába megcsalás és válás a vége

jól látod a szex résznél egy normális férfi nincs el ennyi ideig szex nélkül, plane h az ember felesége terhes azért az még egy iszonyat szexi dolog. És baba születése után ha se lesz fényesebb a dolog mivel akkor a gyerek fogja elszívni minden erődet, és ha bár szex már ismét lehet ha épp lesz rá energiád már valahogy nem lesz ugyan az sajnos. De ne legyen igazam és remélem minden rendbe jön majd köztetek.

2022. máj. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

A hímek nagyon nagy többsége nem igazán tudja éretten és megfelelő empátiával kezelni a terhességet, főleg ha az nehezebben zajlik az átlagnál. Egyszerűen a farkuk kielégítése akkor is fontosabb mindennél számukra, és képesek azon is megdöbbenni, megsértődni, hogy egy terhes test milyen változásokat tud mutatni. Ebben az időszakban lehet megismerni igazán a valódi énjüket. Mondhatni, az ember lánya ilyenkor szembesül azzal, hogy kivel is vállalt közös gyereket. Persze vannak akiknél még időben vannak jelek, amik utalnak arra, hogy mi is várható majd tőlük a terhesség ideje alatt. Az viszont már más kérdés, hogy a nők hajlandóak-e ezeket a jeleket időben észrevenni. Az Oscar díjas színészeket nehezebb kiszűrni. Náluk csak a keményebb időszakokban, mint pl. a terhesség alatt szembesül az ember a valósággal. Talán akkor lenne ez jobb, ha ők lennének terhesek, így saját magukon is megtapasztalhatnák, hogy bizony a terhesség nem mindig egyszerű dolog.

Gyereket úgy kell velük vállalni, hogy muszáj belekalkulálni azt, hogy nem fogják tudni normálisan kezelni ezt a folyamatot. És ennek bizony negatív következményei is lehetnek. Félrebsznak, bunkóvá, aggresszívvé válnak, lelépnek.

Nekünk nőknek is megkellene tanulnunk megfelelő önuralmat gyakorolni, ha már vállaltuk, tehát a terhesség nem egyenlő a legális hisztizéssel. Hormonális hatás ide vagy oda, könnyű mindent erre fogni nekünk is. Mindkét félnek nagyon nehéz időszak ez.

A helyedben leülnék vele beszélgetni és a saját hozzáállásomon is próbálnék változtatni. Rövid időn belül úgyis kiderül, hogy mennyire lett eredményes, avagy eredménytelen. A továbbiak ettől függenek. Látni fogod, hogy ő is mennyire volt hajlandó tenni a kapcsolatotok javításának érdekében.

2022. máj. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem a terhesség miatt romlott meg, hanem mert tiszteletlenül beszéltek egymással. Sok a veszekedés, nincs intimitás, teljesen eltávolodtatok.

A gond az, hogy szülés után se lesz jobb a helyzet. Rengeteg stressz, kialvatlanság, és hónapokig a hormonaid játékszere leszel. Mi a garancia, hogy fogtok tudni normálisan egymáshoz szólni?

Ráadásul sok pasi nehezen viseli, hogy ő dolgozik, te meg otthon vagy és "babázol". Még kevésbé tisztel.


Kezdjetek el beszélgetni, minél többet, bújjatok össze, építsétek a kommunikációt és valahogy kerüljetek közelebb lelkileg.

2022. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Hát akkor változtass ezen. Ne győzni akarjatok egymáson, hanem azt nézni, mi a jó a másiknak. Pl. Legalább néha legyen szex akkor is, ha nincs kedved hozzá, de tudod, hogy neki lenne (kézzel, szájjal csak nem veszélyezteti a babát és nem megterhelő). Ha meg neked van szükséged bújásra, kedvességre, ne hisztizz és lökd el, hogy jöjjön rá (nem fog), hanem kérd. Ne beszéljetek egymàssal csúnyán. Szóval azt tedd csak, amit te is vársz tőle. Ha pedig megbánt, ne add vissza, mint egy ovis, hanem mondd, hogy ez bántó, fáj, hagyd abba. És ha nem is kell most fogyózni, ügyelj az étkezésre meg sétálj nagyokat, a szülés is könnyebb lesz (saját tapasztalat). Nem feltétlenül fog változni a párod és pláne nem rögtön, de egyrészt csak magadon tudsz változtatni, másrészt így esélyesen afelé haladsz, hogy egyedülálló anya legyél.
2022. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mathus ***** válasza:
51%

a kérdésre: a várandósság alapvetően egy nehéz időszak, amit egy még nehezebb fog követni. Azt gondolom, hogy érdemes erre egyrészt fejben, másrészt szakmai anyagokkal is felkészülni, rengeteg vblog, meg cikkek, tedx anyagok szólnak a párkapcsolati kötődésről és a házasságon belüli szexről (én a youtube-ról Mended Light-ot ajánlom), vagy gondolatébresztőnek [link]

Egy a lényeg, a szex fontos, mert erősíti a kötődést (azok a hormonok termelődnek közben, amitől aztán kötődünk egymáshoz), és beszélni kell róla, és kérdezni kell róla, mégha az nem is kényelmes. A hallgatás itt nem azt jelenti, hogy a másiknak is jó, ami nekem, kommunikálni kell. (És egy ötlet - indíts szexchatet napközben messengeren, ez segíti a ráhangolódást estére.) Probléma orientált gondolkodás helyett (amire példát a #2-es hozzászólásban láthattál) a megoldásra kell fókuszálnod. Hajrá, én veled vagyok, ügyes leszel. Sok boldogságot és örömet a babához.

2022. máj. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

4-es... Elég gáz, ahogyan gondolkodsz... Persze, ha nem akarja a nő az intimitást 8 hónapos terhesen, akkor is legyen már szíves csinálni valamit, a kapcsolat érdekében...

Aki szerint ez így kell működjön, azzal van a gond...

2022. máj. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Mire fel-1 eves lesz a gyerek ti mar reg nem lesztek egyutt.
2022. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell ebből hatalmi kérdést csinálni? Mitől különbözik attól, hogy megvakarja a másik hátát, vagy megnézi vele azt a filmet, amihez neki annyira nincs kedve vagy csinál neki egy teát, ha megfázott vagy megveszi a kedvenc csokiját a boltban, neki és nem magának? Nem kell szexelni, ha nem akar, de lehet kedveskedni heti egy-kétszer fél órát (mondjuk) az életéből a másikra szánni, azért attól még nem lesz szolga. És terhesen is ez miért lenne megterhelő? Nem az, csak persze antiromantikus, mert nem "magától megy". De egy próbált szerintem megér előre kedvesnek lenni, mert lehet utána megkapja azt, amit ő is szeretne. Míg ha duzzognak két sarokban, csak rosszabb lesz. Ha meg nem működik sehogy se, hiába ad és ad, akkor persze el lehet válni.
2022. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mathus ***** válasza:
51%

#6: "Aki szerint ez így kell működjön, azzal van a gond..."

Hogy KELL működjön, írd le, kiváncsi vagyok a megoldási javaslatodra.

2022. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

#6:

Te mióta vagy házas? Hány gyereked van?

Három gyerekkel és lassan 20 év házassággal a hátam mögött azt mondom, hogy de, ez nagyon is így működik. Minden téren. Nagyon sok esetben megtesszük a másiknak azt is, amire épp nincs kedvünk, csak hogy a kedvében járjunk.

Szerinted a férjem azért szereli át a konyhaszekrényt, mert kedve támadt emelgetni? Nem, de megkértem, és nekem akar örömöt szerezni. Szerinted nekem mindig van kedvem egy órát bűvészkedni a szilvásgombóccal? Nincs, de a férjem kedvence.

Ugyanez igaz az orális szexre is. Az a legjobb benne, hogy a másiknak örömet okoz. Meg úgy általában a szex akkor jó, ha a másiknak akarsz örömet okozni. Én neki, ő nekem, és ezért jó. Lehet úgy is csinálni, hogy csak nekem legyen jó, de aztán nem kell csodálkozni, ha egy éve nincs szex.

Ugyanezt kéne áttenni a kommunikációba is: átgondolni, hogy a másiknak hogy esik, amit mondok. Nekem hogy esne, ha ő így beszél velem?

A terhesség, a szülés, a menstruáció, a szoptatás, vagy a klimax: mind hormonális és érzelmi hullámvasút. De ez nem jelenti azt, hogy erre hivatkozva lehet a másikkal bunkózni. Sajnos sok esetben látom én is, hogy erre hivatkozik sok nő, amikor hisztizik.


Nem kell félreérteni: pontosan tudom, hogy milyen, amikor a Tom és Jerryn elbőgöd magad, vagy belezokogsz a telefonba, mert elfelejtett a másik elköszönni, csak lerakta. Ilyenkor lehet érzékenynek lenni, lehet sírni, lehet ujjongani, és ez is mind normális. A hormonokkal takarózni, mikor a másikon vezeted le a feszkót: nem lehet, szigorúan tilos!

Viszont oka lehet annak, hogy a férj elkezd nem tisztelni és nem kívánja (veled) a szexet. Bármilyen hihetetlen, a férfiaknak is van lelke, és nekik sincs kedvük este szeretkezni, ha nincsenek napközben szeretve.


Igenis kell őket is kicsit dicsérni, kicsit udvarolni, kicsit babusgatni, és egy kicsit kényeztetni akkor is, ha nincs kedved. Az ágyban IS.

2022. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!