Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem majdnem mindenben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem majdnem mindenben korlátoz. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, előtte nem volt probléma. Róla annyit, hogy egy nagyon rendszerető de rettentően merev ember, a családi hátterének is köszönhető. A fő problémám, hogy mindenben korlátoz ami a saját személyes boldogságomat táplálná, pl. nem enged karriert váltani, egy új szakmát kitanulni arra hivatkozva, hogy nekem már a családalapítással, anyasággal kéne foglalkozni. Ha esküvőre vagy egyéb eseményre megyünk mindig rám szól ha a nőknél mértékletes fogyasztás szintjét átlépem, és nemegyszer tanácsolta hogy menjek el anonim alkoholisták csoportba.


Egyszóval, nem érzem magam szabadnak, egyre inkább kezd bennem feltörni az az érzés hogy elválok tőle. Próbáltam vele beszélni, de nem hajlandó leülni normálisan átbeszélni a problémákat, mintha neki a házasság tényleg csak egy kötelező, társadalmilag elvárt formalitás lenne.


Mit tanácsoltok?


2022. máj. 28. 20:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

#19-nek a #16 vagyok:

Nehogy azt hidd, hogy nem próbáltam megbeszélni vele a dolgokat. Például 3 év után bevallotta, hogy az apja alkesz volt, ezért nem tolerálja semennyire a piát (csak akkor kapcsolat elején minek hazudta, hogy nyugodtan elmehetek 1-2 hetente 1x pár sörre a barátokkal). A többi korlátozásra az volt a magyarázat, hogy elhanyagolva érzi magát (pl. ha a családtagjaimmal vagyok úgy is, hogy ő is ott van) vagy pedig adódik az egészségemért (ld. szalámi incidens; amúgy nem vagyok sem túlsúlyos sem krónikus beteg).

Hiába próbáltam kompromisszumra jutni, soha semmiben sem engedett, vagy ha szóban igen, akkor mindig jött a passzív-agresszív viselkedés és az, hogy milyen boldogtalan a kapcsolatban.

Emlékszem egy xar karácsonyra: rokonokhoz nem mehetünk, ők sem jöttek, bor sem volt, filmet nézni sem lehetett, de nehezet sem enni, szex meg hónapok óta nem, mert boldogtalan. Ott ültünk szenteste kettesben, néma csendben az étkezőben, volt valami odaégett xar kaja, ő pedig felváltva ecsetelte, hogy mennyire utálja a karácsonyt, a munkahelyét vagy a kollégáját.

Egyszer elmentünk a Kanári-szigetekre: "túl meleg van", "ne menjünk a parta mert leégek", "én nem megyek a tengerbe, mert valamit összeszedek", "ne menjünk sehová, inkább legyünk a szálláson", "ne borozz az erkélyen a naplementében" stb. Visszafelé még a kifutón volt a repülő, és benyögi, hogy "ez xar volt".

Egy ilyen emberrel nem lehet semmit sem csinálni, pedig eleinte én is kitettem a lelkem és próbáltam mindent megbeszélni.

2022. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"meg kell találjátok az arany középutat. :)))"


Ja, abban mondjuk, hogy ne 5000 km-re menjenek nyaralni, hanem csak 3000-re, ne 3 gyerek legyen, elég a kettő, vagy ilyesmi, de amikor kategórikusan nem engedi karriert váltani vagy tanulni a másikat, mert innentől kezdve ő már csak anya, akkor én rohadt módon bepöccennék.

2022. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk felesleges nyavalygás helyett válj el!

Holnap.


De nem fogsz, hanem eltűröd még néhány éven keresztül, hogy korlátoz.


Semmi baj, csak akkor ne problémázz.

2022. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Mit csinalj? Neked kell tudni? Hogy nem vetted eszre mikor meg egyutt voltatok? Tobb evig vagy majd egy evtizedig egxutt voltal vele es csak a hazassag utan adott korlatozo rendelkezeseket a szemelyedre? Mig nem hazasodtatok ossze evekig ezt csinalta vagy most mar megvan a papir akkor mar hazi cseled vagy akinek az a dolga hogy szuljon gyereket es veluk es vele foglalkozz. A parod olyan mint az ortodox arabok. Korul is meteltetne ezek alapjan teged hogy nehogy megcsald.



Amugy alkoholra is reagalok bar antialkoholista vagyok de tudom hogy egy pezsgos pohar, egy palinkas snapsz pohar es egy soros korso kozott vannak kulonbsegek. Szerintem ha felteszel egy kerdest akkor erthetoen tedd mert a megengedett mennyisegen valo tullepes nem ket pohar bar ha alkohol erzekenyseged van akkor egy keves is eleg ahhoz hogy kiusd magad. Szerintem ez alapjan a bakid alapjan gondolom en is azt hogy kamu kerdes.

2022. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
59%

Amugy nem ertem mi tart vissza a vallastol ha ez igaz. Kiszolgaltatott helyzetben vagy, nincs munkad, o tart el vagy mi az oka? Leszamitva hogy nem reszletezted az alkohol fajtajat a pohar meretet mert egy ilyen oldalon ezek is lehetnek gyanusak egy valaszolonak, hogy kamu kerdes akkor minek turaztassuk magunkat.


Van oka hogy itt kell kerdezned, hogy mi a helyes ilyen szituacioban? A tanulasod korlatozza mint az arabok a noknek. Szerinted ez normalis? Tenyleg nem tudod mi a helyes ilyen helyzetbe?


Ugy oszinten. Most azt varod hogy mi azt mondjuk hogy vallj el? Nem fogjuk azt mondani az a te életed de neked osztonosen kene tudnod hogy ez nem hazassag. Elsz egy kontrollmanias hapival aki kivetiti rad az eletet es azt akarja hogy olyan legyel mint o. Magyaran le fogod utanozni mindenben. Ha o setal es elkezd futni akkor te is fogod majd magad es mintha egy kotelen ossze lennel vele kotve ugyanazt teszed majd. Olyanra akar formalni teged mint o maga. Es te tenyleg itt varsz valaszt a kerdesedre amit neked is kene tudni mi az osztonos? Hol itt a bibi? Mert valami bibi van hogy fuggosegi viszonyban tart. A masik kerdezo hazassag elott dobta ki a kontrolmanias parjat aki manipulalta. Neked miert kellett ehhez hazasag hogy rajojj hogy ez a pasi nem oke. Elkepzelted szulsz majd neki gyerekeket es ebbe a legnagyobb vesztesek a gyerekek lesznek mert ok tenyleg kiszolgaltatott helyzetben lesznek. Kontrolmaniaban akarsz elni a gyerekeiddel akik az egeszrol nem tehetnek? De az egesz eletukre ranyomja majd ez a belyeget. Hm? Ha nem magad miatt akkor a meg nem szuletett gyerekeid miatt is tudnod kellett volna gyk-s megkerdezes nelkul a helyes valaszt.

2022. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
24-es, 25-ös vagyok.
2022. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

Azt a részét javítom amit írtam az a setal majd fut példa egy szimbolikus példa volt arra vonatkozólag hogy nem kéne birkát játszani ami megy a többi után. Nem tudom értetted-e mit akartam azzal a szimbolikus példával mondani.


Egyébként a szerelemben előfordul, hogy mozdulatokat utánoz le az aki szereti a másikat pláne az elején.


De az igazi szerelem és házasság nem ez amiről te írsz. Szóval kérdés nélkül is tudnod kéne mit tegyél. Ha nem vagy kiszolgáltatott helyzetben. De ha itt kérdezed az azt jelenti, hogy van bibi.

2022. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
24-es, miért lenne kamu? Visszagondolva egy esküvőn megiszom vagy 4 pohár bort, de ez alkalmi, és már erre bedobta az alkoholizmus kérdését. Szerintem látván a gyakoriságát a fogyasztásomnak egy kicsit túlzás ez a megállapítás. A többit illetőleg egyetértek veled sok mindenben és még egyszer köszönöm mindenkitől az építőjellegű véleményeket és tapasztalatokat.
2022. máj. 29. 15:28
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
28-as, mondtam, hogy válj el, de inkább lepontoztál. Akkor mit akarsz tenni?
2022. máj. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ne kérd ki a véleményét, dönts egyedül!

ÉS szólj bele te is az ő dolgaiba, hogy érzékelje, milyen ez.

2022. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!