Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nálunk miért ez az előírás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálunk miért ez az előírás?

Figyelt kérdés
Ha van egy nő aki már férjnél volt, de csak polgári esküvő volt, elválik és az új párjával nem vonulhat templomba esküdni. Minden nő álma fehér ruhás templomi esküvő, nem értem miért van ez így.
2022. febr. 14. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

manapsag nem ennyire szigorúak


max a római katolikusoknál némely pap nem megy bele, de a legtöbb helyen örülnek ha vki akar templomi esküvőt

2022. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Azert, mert az egyhaz szerint ha a ferjed egy kiallhatatlan semmirevaló luzer, félelmebeteg, szociopata gyökérré valtozik, akkor is ki kell tartnod mellette..

Termeszetesen akkor is, ha jobbra-balra felrekefel!

2022. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha Jani atya nem akar megesketni, akkor menjetek át egy másik templomba, ott Pityu atya majd összead. Az is nagyban elősegíti az ilyen ügymenetet, ha "adakozol" kicsit.
2022. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem álmodik minden lány templomi esküvőről. És szerencsére szép fehér ruhás esküvőd lehet anélkül is. Unokatesómnak pl egy folyóparti szálloda kertjében volt az esküvője pár éve. Gyönyörű volt. Külső helyszínre is lehet kérni anyakönyvvezetőt. Nyilván az kicsit drágább.
2022. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
"Minden nő álma fehér ruhás templomi esküvő" Nekem pl. ez rémálom, ilyenkor mi van?
2022. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon kár templomba menni esküdni, mert jól mutat a szép fehér ruha a templommal, meg romantikus az orgonaszó...
2022. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hol előírás ez, de ha nem volt korábban templomi, egy felbontott polgári házasság után simán lehet templomi esküvő. A római katolikusoknál is.
2022. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem volt korábban csak polgári házasságkötés, akkor bármelyik felekezetnél lehet egyházi esküvő, nem tudom hol hallottad ennek ellenkezőjét. Ha már volt korábban templomi, na akkor van egy kis baj de az is megoldható.
2022. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Az egyházi esküvőt macerás felbontani, de itt ilyen nem volt: nincs akadály.
2022. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha csak polgári házasságod volt, az is házasság, még ha nem is szentségi (mert nem volt egyházi). Szóval a Katolikus Egyház elismeri ezt is házasságnak, ezért ha nem történt olyan, ami miatt egy egyházi házasságot is érvénytelenítenének (pl. egyik fél a másik életére tör, hazugságon alapulóházasság stb.), akkor nem fogják engedélyezni az egyházi házasságkötést. Ha jól tudom, egyházi bírósághoz kell fordulni ilyen ügyben.

Ez nem egy pap hóbortja, hanem a Kánonjogi Kódex (Codex Iuris Canonici, "katolikus törvénykönyv") által van szabályozva.

2022. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!