Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házásságot inkább a vágyak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házásságot inkább a vágyak vagy a célok irányából érdemes megközelíteni?

Figyelt kérdés

Nyilván a legjobb eset, ha mindkettő megvan, viszont a tapasztalatok azt mutatják, hogy a szerelmi alapon kötött házasságok sokszor pont ezzel a problémával találják szemben magukat, hogy a vágyak inteztitása alább hagy és a közös célok egy hosszútávú projekt érdekében már nem elég erős keretek, hogy egybentartsák a házasságot.

A keleti kultúrákban meg saját elmondásuk pont, hogy az elején nem annyira vágynak egymásra, de a célok és a szerepek nagyon világosak, sok év együttélés után, ha visszanéznek a közös megvalósításaikra, akkor valahogy meg is szeretik egymást és magát az intézményt.

Ez meg azt is alátámasztja, hogy mást tartanak fontosnak nálunk is azok, akik házasodás előtt álló fiatalok és mást azok, akik már 40 éve együttélnek. Előbbiek inkább a szerelmet, szenvedélyt, testiséget, utóbbiak meg a közös célokat, értékrendet, együtt elért megvalósításokat tartják fontosnak. Valóban a célok felülírják a vágyakat a társadalmi "best practice" alapján és hogyan lehet a kettőt egyensúlyban tartani?



2022. jan. 25. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

A vágyak alapján kell eldönteni, hogy akarsz-e, de a célok alapján kell kivitelezni.


Én pl azért szeretnék esküvőt a párommal, mert őt szeretem. De nem fogok agyatlanul belemenni, hanem kikérem egy ügyvéd tanácsait, hogy ne járjak úgy, mint a szüleim.


A házasságnak van egy jogi és egy érzelmi oldala. Mindkettőt a megfelelő eszközökkel és szemlélettel érdemes kezelni. Attól, hogy az ember szerelmes, nem kell hülyét csinálnia magából és elkótyavetyélnie mindent szerelemből egy házasságban.

2022. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Na de akik már negyven éve együtt élnek, eleinte ők is a vágyakat, érzelmeket tartották első sorban szem előtt.
2022. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak célok voltak, így 21 éve nem is csalódtam! Azok az ismerőseim akik meg a vágyakat, meg a "de én őt szeretem" alapon mentek bele, azok meg már régen elváltak. Nem hogy még őt szeretik, hanem gyűlölettel váltak el. Nem szabad egy másik emberért feláldozni magunkat, ugyanis a jó és a rendes ember 99.99%-ban alárendelődik és tutira megszívja. Nagyon fontos hogy maradj meg önálló emberi lény, legyen saját időd magadra, nem kell hogy mindig együtt legyetek. A házasságok halála az, hogy az emberek minden téren összeláncolják magukat a másikkal.
2022. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez attól is függ, hogy hány évesek a felek. Másként döntenek a 25 évesek akik először házasodnak, és másként pl. egy 40 körüli pár akik vagy először vagy másodszor házasodnak. Aki már egyszer "ráfaragott" egy házassággal, az ha esetleg még egyszer házasodna, azt nagyon a jogi szempontok előtérbe helyezésével tenné. Persze az érzelmek is fontosak. Minél idősebb az ember annál inkább más szempontokat vesz figyelembe.
2022. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem mindkettő fontos. Mi fiatalon jöttünk össze a férjemmel, szerelemből. Aztán a céljaink összecsiszolódtak, mivel kb együtt nőttünk fel.

Nyilván idősebbeknél, ahol már kialakult élete van mindkét félnek, ott nehezebb összerakni, hogy jó legyen mindenkinek. De szerintem itt is fontos a szerelem, mert ha csak a közös cél tartja össze a párokat, akkor előbb-utóbb úgyis beüt valamelyiknél a szerelem egy harmadik iránt, akkor meg kuka az egész kapcsolat.

2022. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Célok.. csak célok, első Házasságom szerelem miatt történt de mivel nem egyeztek a céljaink.. elengedtük egymást.. szüleim 26. Éve házasok a közös célok szerintem sokat dobtak hogy még mindig együtt vannak...

pl:. Fel kell nevelni a gyerekeket.. költözések/építkezések...

nálunk férjemmel ezek egyáltalán nem voltak meg.. én pedig nem akartam 10+ évet várni rá+..

mostani párommal tudok haladni” és mennyivel könnyebb...

2022. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Hát ja, sokaknál ennyi a cél: kényelmes élet és legyen minden nap szex... és pont! Ezzel az a baj, hogy 1-2 év múlva tök unalmas lesz, és akkor meg kell egy másik nő/férfi, aki izgalmat hoz az életébe. Kb. ez az általános felfogás jelenleg.
2022. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

5 A szerelem nem tart örökké, ennyi erővel akik csak az érzelmek miatt házasodnak ugyanakkora eséllyel járnak úgy, hogy másba lesznek szerelmesek.


Egyébként szerintem a szerelem nem sokat jelent egy kapcsolat szempontjából, annál jóval fontosabb dolgok is vannak.

Aztán nem is kötelező egy hülye fellángolás miatt felrúgni egy életet, mert az úgy is elmúlik, utana nem marad semmi...

2022. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Meglepett, hogy többségében a célokat írjátok, de én is így gondolom annak ellenére, hogy még huszonéves vagyok és házasság előtt állok. A saját korosztályomban lévő lányoknál azt tapasztalom, hogy nagyon romantikus kép él a fejükben a házasságról, párkapcsolatokról és elég nehéz ilyen kérdésekről beszélni, mert a média és a fogyasztói társadalom is mind csak az egyéni boldogságot helyezi fókuszba, ahol ez alanyi jogon jár, erőfeszítések nélkül.
2022. jan. 25. 11:47
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

A szerelem alatt most nem az újabban felkapott biológiai lángoló állapotot értettem, hanem a mély szeretetet és összetartozás érzést, ami keveredik a vonzódással és az erotikával. Ez pedig tarthat örökre. Nekünk 8 éve nem múlt el.

Aki alapból egy híg fos kapcsolatban kezd, az nem tudja mit hagy ki. Az ilyenek szoktak ötvenesen dobbantani valami pár hete megismert új kollégával, mert pótolni akarják azt a vágyat, ami addig kimaradt. Nem kötelező persze, de legalább olyan gyakori, mint a szerelmi kapcsolatoknál a válás. Csak az egyiknek legalább volt pár jó éve.

Azt nem értem igazából, hogy akinek nem kell a szerelem, az minek akar egyáltalán kapcsolatot. Hogy feleződjön az albi ára, vagy hogy vehessen olcsóbb nagyobb kiszerelésű dolgokat a boltban? Én ha nem lennék szerelmes soha nem tudnám elviselni egy másik ember ilyen színtű közelségét, akkor már jobb egyedül. Pláne, hogy akkor szexelhetek mindig mással. Kéne a francnak monogám kapcsolat úgy, hogy nem mozgat bennem semmit a másik. Nem éri meg.

2022. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!