Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyikünknek kellene változnia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünknek kellene változnia?

Figyelt kérdés
Házasságunk fokozatosan megromlott különböző okok miatt. Nem volt szerencsés hogy neki 2 saját plusz 1 nevelt gyereke van előző feleségétől. Mindig az ő igényeik kerültek előtérbe ha kétesélyes volt a dolog, de a mostani probléma nem ez. A sok vitánk miatt lassacskán elmaradozik a szex, bevallom miattam. Már nem kívánom a férjem, inkább teher a közeledése hogy már megint azt akarja. Igazából nem is tudom melyikünk a hibásabb. Én azt érzem hiányzik a kedvessége, a beszélgetések, a cél nélküli, csak szeretetből való simogatások. Neki a szex hiányzik leginkább. Mára oda jutottunk hogy vagy vitatkozunk, vagy fekszünk egymás mellett tévézve, ő várja hogy legyen szex. Van olyan is hogy közeledik és rögtön a lényegre tér. Ez nekem rossz, hiányzik az udvarlás, vagy néha az hogy akkor is ölelgessen amikor nem akar semmit. Ez sosincs, ha átölel mindig akar valamit. Már mondtam neki hogy jobban vágynék rá ha úgy lenne mint az elején, kedveskedik, érezteti hogy szeret. Ő ellenben azt mondja én nem teljesítek, így nincs kedve ölelgetni sem meg beszélgetni sem. Ja igen, a gyerekeivel persze hosszas beszélgetéseket tud folytatni. Remélem nem írtam túlságosan hosszan, véleményetek érdekelne melyikünknek kellene változtatni a viselkedésén hogy talán még javítható legyen a házasságunk. Lassan 50 évesek leszünk és nincs közös gyerek.
2021. nov. 21. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ránézésre ennek annyi. Ha nem lenne a szexprobléma, akkor a gyerekprobléma lenne. A bensőséges viszonyotok szerintem sose volt meg a gyerekek miatt. A szexszel sem jutottatok előre, most meg testben is bekövetkezik, ami mindig volt: nincsenek közös dolgaitok, mert ő nevelőnőt szerzett a gyerekeinek nem társat.
2021. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem élnek velünk, már nagykorúak.
2021. nov. 21. 12:40
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Az nem számít. A kapcsolatban nem te vagy az első, ezért hiába tekersz sose tudod a partner szerepét elfoglalni. Ez a probléma elég gyakori a 2. házasságokban. Ha nem vagy partner, akkor nincs házasság, legalábbis nem úgy, ahogy annak lennie kéne.
2021. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

"én nem teljesítek" - miben és hogyan kéne teljesítened szerinte?

Meg sem hallja, hogy mit szeretnél?

2021. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Ez a gyerekkérdés előbb-utóbb ki fog futni. Ha amúgy szeretitek egymást, akkor szerintem sosem késő elkezdeni megújítani a kapcsolatot. Akár te is tehetsz lépéseket felé.

Mindkettőtöknek félre kell tenni a sérelmeket, nincs olyan, hogy csak az egyik hibás... meg ez igazából már mindegy is.


Szerintem ő sem érzi szeretve magát, tehát neki is valószínű szüksége lenne a részedről kedvességre, támogatásra... pl azokat a gesztusokat, amiket te elvársz (simogatás, stb) ezeket te is adhatod... mindegy igazából, hogy ki kezdi. Ha szeretitek egymást, akkor mindegy ki mennyit ad, és hogy mikor kezdte. :) Egy idő után észre fogja venni, hogy sokat adsz neki, és ez be kell indítsa benne azt, hogy értékes vagy neki, és ezekkel a "szeretgetésekkel" kedvessé válsz.

Valószínüleg igazad lehet, hogy ő távolodott el. És lehet, hogy igazságtalannak érzed, hogy te hozz rendbe olyat, amit a másik rontott el. De ebben a hajóban ketten vagytok, lehet hogy magától nem fogja ezt felismerni, csak ha szakítotok esetleg akkor... és az is évek múlva.

Ez a kapcsolat szerintem még bőven menthető, akár úgy is, hogy az a fél kezd többet adni, akinek látszólag nagyobb hiányai vannak. Most fel kell kelteni benne, hogy újra vonzódást érezzen a személyed felé... Ezt akár gesztusokkal, akár külső változtatásokkal, vagy amivel tudod. A számonkérés, a szekálás, a szembesítések csak rontanak a helyzeten, még inkább menekülni fog.

2021. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
mitől futna ki a gyerekkérdés? Meghalnak vagy mi?
2021. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Egy biztos: te csak magadon tudsz változtatni. Tehát mindig az az első lépés, hogy te váltotatsz, és meglátod, hogy ő erre hogy reagál.

A legnagyobb baromság ülni a babérokon, és várni, hogy majd ő megváltozik, te meg cserébe majd javítsz valamin. Akkor örökké várhattok duzzogva egymásra.


Alapvetően ott b..tad el, hogy ha zavarnak a gyerekei és az exe, akkor szóba se kellett volna állni, nem hogy hozzá is mész. Ezen te tudsz javítani: fogadd el őket! Kerüld a vitát, mert a gyerekeit nem fogod tudni megszüntetni. Az se opció, hogy elmarod, mert életed végéig fogod viselni a következményeit. Ha nem megy: váljatok el! Ezt a részét tudod visszacsinálni, mintha meg se történt volna!


A szexre: egyáltalán nem törődtök egymás igényeivel, itt is látszik, hogy nulla a kommunikáció, és kihűltek az érzelmek. Így tényleg baromi nehéz egy jót szexelni.

Beszélgessetek! Csak úgy, mondjuk egy könyvről, filmről, ki hova menne nyaralni egyszer, mi volt a legszebb hely, amit láttál, mit tennél egymillióval. Mindegy, csak a hétköznapi gondokat ne tárgyaljátok meg éppen. Közben kezdjétek egymást kölcsönösen maszírozni. Itt jó, ott fáj, lejjebb, feljebb: a szexben is ez a fajta őszinte visszajelzés kell majd!

Aztán meglátjátok, hogy egy ilyen intim hangulatban van-e kedvetek kölcsönösen örömet okozni egymásnak.

A gondotok az, hogy te úgy akarsz gyengédséget, hogy ne legyen utána kényszer a szex. A párod meg úgy akar gyengedséget, hogy eljut a kielégülésig is, és nem kell félúton behúzni a kéziféket. Innentől kéne eljutni oda, hogy mindketten szívesen kezdtek bele, mert mindketten élvezitek az egészet, elejétől a végéig.

2021. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es a szexben nem teljesítek arra érti.

5-os igazad van, mára lehetséges ő sem érzi szeretve magát. De jó ég tudja hányszor próbáltam elmagyarázni neki mi a baj. Hogy keveset beszélgetünk, hogy bizonyos fontos dolgokat másokkal beszél meg. Hogy nekem nem megy a szex gombnyomásra mert ő igényli. Így egy használati tárgynak érzem magam. Vágyom rá akkor is szeressen és törődjön velem ha pl. fáradt vagyok. Tőlem ezt mind-mind megkapta volna, mára már nem.

Igen fáj hogy a gyerekeinek minden kérését feltétel nélkül teljesíti, míg a részemre járó kedvessége feltételekhez kötött. A jóban-rosszban nálunk úgy érzem nem érvényesül, férjem inkább a jóban érzi magát teljesnek velem.

7-is igazad van, jó volna nekem kezdeni a változtatást és kedveskedni neki még úgy is hogy nem azt kapom tőle amire vágyom. Picit próbáltam már így változtatni, de akkor nagyon hamar jött olyan megnyilvánulás részéről amiből érzetem hogy én csak arra vagyok jó az életében hogy megkapja tőlem a szükségleteit. Míg az igazi családját valóban szereti.

2021. nov. 21. 13:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Akkor minek vagy vele? Gyakorlatilag csak az köt össze vele, hogy egy fedél alatt laktok. Ennél még egyedül is jobb.

2021. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a férfi szexet akar érzelmek nélkül, miért hóditana ő szerinte mikor már meghóditotta, a szexuális igénye arra terjed ki, hogy kell a szex, a női részről pedig érzelmekre vágysz, ezt nem fogod megkapni ahogy látom, ő pedig a szexet a kihült érzelmek miatt...szóval
2021. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!