Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez vajon még menthető?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez vajon még menthető?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsánat.


Férjemmel 6éve alkotunk egy párt.

Az eleje maga volt szó szerint a szerelem. Az a tipikus másra sem tudok gondolni, minden percben csak rá. Mindkettőnk részéről.

Amennyi időt lehetett együtt töltöttünk. 2 hónap után összeköltöztünk. Heti 1x étterembe jartunk. Meglepett sokszor ok nélkül is. Minden nap elmondta, mennyire különleges vagyok. Volt,hogy dolgozni is elmentem vele, csak együtt lehessünk. Monden este összebujva alvás, nappal is rengeteg puszi, ölelés... stb. Az első 1-2 évünk ilyen volt.

Aztán megvettük a saját házunkat, közös vállalkozásunk lett. Hogy most emiatt, vagy csak innentől nem tudom, de elkezdett úgy ritkulni ez a nagy fellángolás. Maradt a puszta szerelem. Lett 2 gyerekünk, akartuk őket nagyon. Ahogy a második megszületett (1 éves) azóta pedig már csak ugy élünk mint a lakótársak.

Én itthon vagyok 0-24ben a 2 gyerekkel, mosok főzök, takarítok, ebből áll az életem. Ha valami programom lenne, akkor azt vagy inkább lemondom, vagy vihetem magammal a 2 gyereket.

Eközben férjem rengeteget dolgozik. Ha nem dolgozik akkor is inkább ennek a havernak segít, annak a havernak tesz szivességet, nincs itthon. Ha itthon van, akkor sincs. Kinn az udvaron elvonul magába bütykölgetni, vacsorára jön be.

Én ott tartok, mar minden nap bőgök a magánytól.

Tegnap pl este a tv-be néztük a sorozatunkat, arrol volt szó, hogy a nő megcsalta a férjét, mert nem kapott elég figyelmet, a szerető megszerette, ez hiányzott a nőnek a házasságból. En csak bőgtem rajta, férjem meg annyit fűzött hozzá, hogy mert a nők mindig csak többet akarnak, mint ami van, nekik semmi nem elég.


Most úgy élünk, reggel mikor elmegy kapok 2 puszit, elmondja szeret minket. Majd este hazajön, vacsora, együtt a család, ezalatt vegig a telefonját nyomja. En lefürdetem elaltatom a gyerekeket, mire végzek addigra bealszik. Befordul a fal fele az ágy szélére és ennyi.

A gyerekekkel este fürdés elött eljátszik kicsit, és ennyi. A minőségi idő helyett csak ajándékokkal halmozza el őket.


Probáltam vele megbeszél. Vagy az a válasz, hogy ő mindig is ilyen volt, vagy az, ha nekem ez igy nem jó, keressem meg a szőke herceget, mert ő nem az.


Szeretem. Tudom hogy ő is szeret valamilyen szinten (szerintem nem úgy mint az elején, de ezt tagadja).

Tudom, hogy azert dolgozik ennyit, hogy nekünk jobb legyen. Azt is tudom, hogy fáradt, sok gond nyomja a vallát. De ez nem mentség. Én is elfaradok a 2 gyerek meg a haztartás, kert stb mellett, mégis lenne energiám ra is.

Mostmár ugy vagyok vele nem is erölködök


A házassagunkat nem szeretném felrugni, hisz annyi energiám, energiánk van abban amit felépítettünk. De nekem ez igy sokáig nem fog menni. Szeretethianyom van, ha gáz ha nem.


Felvetettem,menjünk el parterápiára. Csak ki lettem röhögve.

Nem tudom, mi tévő legyek.


2021. nov. 12. 08:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Mentheto lenne, de nalatok nem az sajnos, mert a ferjed nem akarja megmenteni.

Te innentol kezdve fejre is allhatsz, nem fog mar valtozni, mert o nem akarja, ezt kell megertened. Valoszinuleg addig fogsz probalkozni, amig minden lelkesedesed es energiad ki nem szivja a dolog. Ott ketto lehetoseged lesz: vagy leelni ilyen kiabrandultan, befasultan az eleted, vagy elvalsz es adsz magadnak eselyt a boldogsagra. Akkor most a valas tenyleg a konnyebbik ut, nem a jobbik veletlenul?

De tudom, hogy meg maradsz mert probalkozni akarsz es ez nem baj. Annyit tehetsz, hogy mondogatod neki, hogy ez igy nagyon nem jo. De erre is megmondta a valaszt: ha nem tetszik a rendszer lehet megkeresni a szoke herceget. Gondolkozz el azon is, hogy aki ilyet mond neked, az mennyire felt, hogy elveszít meg mennyire szeret, ha neki tok oke, hogy naponta sirsz miatta.

2021. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy ez annyira tipikus eset. Annyi ilyen van. Persze nem tudhatom a valóság milyen, de a leírtak alapján a férjed teljesen közömbös irántad. Jó hogy vagy, mert van kit megdugni, van aki főz, mos, takarít, de amúgy hogy mi van veled, le se sz_rja.

Még reménykedsz, kínlódsz pár évig, de előbb utóbb eljutsz oda, hogy válás.

2021. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Szerezd vissza a nőiességed. Új frizira, szexi fehérneműk...., és csinálj magadnak programokat. Menj el a barátnőiddel kirándulni, iratkozz be valamilyen tanfolyamra pl. Bármit csinálhatsz, csak élvezd. Ki fogsz virulni, újra boldog leszel a férjedtől függetlenül is. Megjátszani nem fogod tudni, szóval az "úgy csinálok, mintha" nem fog működni. Ha ismét élsz majd, és nem csak létezel, a férjed is észre fogja venni és ismér izgalmas leszel a számára.

Befásultatok, ez a baj csak. A nők ilyenkor sírnak, kiborulnak, a férfiak meg homokba dugják a fejüket, mivel semmi ötletük nincs.

Ne várd meg, amíg besavanyodsz és a férjedet egy nő kimenti a szürkeségből. Tedd fel a koronád és életre fel, elsősorban saját magad miatt.

2021. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13! A vállalkozásunk egyik fő profilja a fodrászat/műköröm. Szoval ebből nincs hiányom. Itthon is sminkelek, az öltözésnek is megadom a modját. 2gyerekes anyukaként elég jó nőnek mondhatom magam,a genetikámnak is hála.


Viszont ez a kapcsolodj ki rész nem igazán kivitelezhető.

A gyerekek még itthon vannak velem, nélkülük nem tudok kimozdulni. Nincs segítségem ilyen téren (sem). A barátnők szépen elfogytak mellőlem (vagy külföld, vagy az irigység.) Szóval nagyon nincs is kivel kikapcsolodni.

2021. nov. 12. 13:54
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem alapvetően két probléma van nálatok.

1: más a szeretetnyelvetek. Te is írod, hogy ő azért dolgozik, hogy mindenetek meglegyen. A gyerekeket is elhalmozza, így mutatja ki a szeretetét. Te viszont minőségi időre vágysz. Össze kéne ezt valahogy fésülni. Kerítsetek időt a közös programokra. Tudom, hogy ez a legnehezebb, de valahogy el kell érned, ki kell követelned, hogy legyen idő beszélgetni. Legalább heti egyszer egy jó órát, vagy többször kevesebbet. Közös fürdés, borozgatás? Együtt vinni sétálni a gyerekeket? Reggel előbb kelni, közösen kávézni?

2: Eltérő az, ahogy érzitek magatokat. Te boldogtalan vagy, mert nem kapod meg, amire vágysz. Ő viszont jól érzi magát, ő megkapja, amit szeretne. Ha te sírdogálnál, neki így lenne tökéletes. Minden változtatás, főleg az ő részéről, az ő komfortérzetét csökkenti.


Nem mondom, hogy menthetetlen. Ez az első hullámvölgy. Együtt ki tudtok mászni.

2021. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

www.ferfiakklubja.hu

www.kiralyeszter.com

Nézd meg ezeket az oldalakat.

Szerintem tetszeni fog neked a témájuk és az irány is, amit mutatnak.

Vannak könyveik is ! Pl. ezek a könyvek közül , nézzél ki egyet amit Te jónak gondolsz és ajándékozd meg vele férjedet !

Lehet , hogy nem fogja érteni az ajándékozásodat, de nem baj, te csak ajándékozd meg őt és majd időnként kérdezzél rá, hogy olvassa e a könyvet és hogy tetszik neki a téma, stb. Szóval beszélgessetek róla a könyvről és a témáról.

Ez egy ötlet volt, amivel szerintem el lehetne kezdeni a kommunikációra rávenni a férjedet.

[link]


Aztán jó lenne tudni, hogy pl. mi a hobbija a férjednek? Mert pl. arra is meg kérhetnéd , hogy tanítsa meg neked is azt a hobbit vagy mutassa meg ismertesse meg neked is a hobbiját.

Írták már itt előttem mások is, igen szervezd úgy a dolgokat, hogy a gyerekekre vigyázzon az egyik vagy másik mama&papa...

Legyen saját ÉN időtök !

Végül de nem utolsó sorban a kérdésedre a válaszom : Igen !

Azaz , IGEN menthető !

Pontosabban , szerintem ez még nem is az a helyzet , hogy menteni keljen itt bármit is ! Nincs itt katasztrófa!

Ez egy pillanatnyi időszak és állapot kötetek, ami most van.

De had ne én írjak tovább, hiszen megadtam neked a szakemberek elérhetőségét, akik profibban megírják neked a könyveikben a blogjaikban mind azt amiről esetleg én írnék neked "foszlányokat".

Válás gondolatát, jó messzire hessegesd el magadtól !

2021. nov. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16!

Nagyon köszönöm a válaszod.

Ezzel csak annyi a baj, férjem k középiskolában olvasott utoljára. És nem hinném, hogy bármi is rávenné ezekre a könyvekre. Se ideje, se energiája kb.


Hobbija?! Az autószerelés. Na nekem meg aztán az kinai. Nem nagyon tudnék hozzászólni. Van, ha valamit bütyköl, segítség kell, akkor én megyek. De mivel nem vagyok gondolatolvasó, ő meg sokszor ugy van vele, hogy magamtol biztos tudom mit kell csinálni, vagy nem is tudom mi jár a fejében, igy az ilyen segítések 90%a az, hogy otthagyom 🤷‍♀️😅


Fentebb írtam kommentbe, a nagyszülők nincsenek jelen az életünkben, gyerekeket "lepasszolni" nem tudjuk sajnos.

2021. nov. 13. 07:43
 18/20 anonim ***** válasza:

16 #-os vagyok !

Király Eszter könyvét, blogjait kezd el Te olvasni , már az is egy nagy lépés a megoldás keresés útján ha Te elkezdesz a megoldás kereséssel foglalkozni úgy, hogy annak fizikális jelei is lesznek, vannak.

Pl. látja a férjed , hogy miket olvasol!

Tudod ez valami hasonló , mint amikor mindenhol látod az ARIEL mosópor reklámját és csak azt veszed észre, hogy nálad is az Áriel mosópor került bele a mosógépbe...

A gyerekeket nincs kire hagyni!? Hmmm. Értem én , hogy "nincsenek nagyszülők" de valaki barát,tesó, unoka tesó, vagy bébiszitter, megbízott gyerek felügyelő, csak van ?

Hobbi ! Autószerelés ! értem , hogy Téged nem érdekel, hiszen az a férjed hobbija és nem a te hobbid.

DE ! Ezt a lehetőséget, értsd belépő kaput kel nyitogatnod ahhoz , hogy meginduljon köztetek egy valamilyen közös téma, egy kommunikáció!

De ! megveheted ezt a könyvet is és közösen olvashatjátok, pl. miután lefektetted a gyerekeket!

Könyv szerzője : Dr. Tóth Emese - Orgazmus Service !

100 férfiból, 110 biztosan érdeklődéssel figyelne a feleségére egy a eleség részéről kezdeményezett hasonló könyv olvasásának a kezdeményezésekor!

Ezzel a könyvel rászoktathatod az olvasásra vagy legalábbis arra, hogy valamennyi időt rá szánjon az olvasásra is az autószerelési hobbija mellet.

Majd, miután már rávezetted arra, hogy valamilyen szinten akarjon olvasni,vagy legalább meghallgassa azt amit Te felolvasol neki a közös olvasási időtök alatt, ezt követően jöhet a következő könyv a következő téma, azaz beindul a beszélgetés az egymásra figyelés,stb.

2021. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
66%

Sajnos teljesen átérzem a helyzetedet! Nálunk ez eljutott odáig, hogy más nővel beszélgetett, szexi képek stb..

Lebukott jó volt 1 évig kb. minden aztán most ott tartunk, hogy havi 2 szexnél nem nagyon van több.

Beszélgetés annyi, hogy elmondja mi volt a melóhelyen, elmondom mi volt a gyerekekkel és kb ennyi.

Nem akarlak elkeseríteni, én is próbálkoztam mindennel is..Semmi nem jött be.

Menjünk kirándulni, koncertre stb..

Aztán kinyögte, hogy csak azért jön, mert én szeretném.

Na, azóta nem mentünk sehová...

Belefáradtam. Most megpróbálom megoldani a szexes témát, de ha az sem megy feladom és élek a gyerekeimnek.

2021. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Kevin Leman - Szexre hangolva ! Könyv.

és

Hans Jelolouschek - Szeretni sokáig ! Könyv.

2021. nov. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!