Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez vajon még menthető?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez vajon még menthető?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsánat.


Férjemmel 6éve alkotunk egy párt.

Az eleje maga volt szó szerint a szerelem. Az a tipikus másra sem tudok gondolni, minden percben csak rá. Mindkettőnk részéről.

Amennyi időt lehetett együtt töltöttünk. 2 hónap után összeköltöztünk. Heti 1x étterembe jartunk. Meglepett sokszor ok nélkül is. Minden nap elmondta, mennyire különleges vagyok. Volt,hogy dolgozni is elmentem vele, csak együtt lehessünk. Monden este összebujva alvás, nappal is rengeteg puszi, ölelés... stb. Az első 1-2 évünk ilyen volt.

Aztán megvettük a saját házunkat, közös vállalkozásunk lett. Hogy most emiatt, vagy csak innentől nem tudom, de elkezdett úgy ritkulni ez a nagy fellángolás. Maradt a puszta szerelem. Lett 2 gyerekünk, akartuk őket nagyon. Ahogy a második megszületett (1 éves) azóta pedig már csak ugy élünk mint a lakótársak.

Én itthon vagyok 0-24ben a 2 gyerekkel, mosok főzök, takarítok, ebből áll az életem. Ha valami programom lenne, akkor azt vagy inkább lemondom, vagy vihetem magammal a 2 gyereket.

Eközben férjem rengeteget dolgozik. Ha nem dolgozik akkor is inkább ennek a havernak segít, annak a havernak tesz szivességet, nincs itthon. Ha itthon van, akkor sincs. Kinn az udvaron elvonul magába bütykölgetni, vacsorára jön be.

Én ott tartok, mar minden nap bőgök a magánytól.

Tegnap pl este a tv-be néztük a sorozatunkat, arrol volt szó, hogy a nő megcsalta a férjét, mert nem kapott elég figyelmet, a szerető megszerette, ez hiányzott a nőnek a házasságból. En csak bőgtem rajta, férjem meg annyit fűzött hozzá, hogy mert a nők mindig csak többet akarnak, mint ami van, nekik semmi nem elég.


Most úgy élünk, reggel mikor elmegy kapok 2 puszit, elmondja szeret minket. Majd este hazajön, vacsora, együtt a család, ezalatt vegig a telefonját nyomja. En lefürdetem elaltatom a gyerekeket, mire végzek addigra bealszik. Befordul a fal fele az ágy szélére és ennyi.

A gyerekekkel este fürdés elött eljátszik kicsit, és ennyi. A minőségi idő helyett csak ajándékokkal halmozza el őket.


Probáltam vele megbeszél. Vagy az a válasz, hogy ő mindig is ilyen volt, vagy az, ha nekem ez igy nem jó, keressem meg a szőke herceget, mert ő nem az.


Szeretem. Tudom hogy ő is szeret valamilyen szinten (szerintem nem úgy mint az elején, de ezt tagadja).

Tudom, hogy azert dolgozik ennyit, hogy nekünk jobb legyen. Azt is tudom, hogy fáradt, sok gond nyomja a vallát. De ez nem mentség. Én is elfaradok a 2 gyerek meg a haztartás, kert stb mellett, mégis lenne energiám ra is.

Mostmár ugy vagyok vele nem is erölködök


A házassagunkat nem szeretném felrugni, hisz annyi energiám, energiánk van abban amit felépítettünk. De nekem ez igy sokáig nem fog menni. Szeretethianyom van, ha gáz ha nem.


Felvetettem,menjünk el parterápiára. Csak ki lettem röhögve.

Nem tudom, mi tévő legyek.


2021. nov. 12. 08:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amig a férjed nem látja be hogy baj van vagy nem érdekli hogy ez neked milyen rossz így addig a párterápia se segit.Itt megint az a baj hogy nem tudjátok megbeszélni mert az egyik fél érdektelen és szerinte minden jól van így.A szex az működik köztetek?Találj ki valamit egy üveg bor együtt fürdés beszélgetés.Ebbe benne lenne?
2021. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően nem gondolom menthetetlennek a dolgot, de csak úgy lehet rendbe hozni, ha mindketten akarjátok. Neked egyedül nem fog menni.

Próbálj meg határozottabb lenni. Tudatosítsd benne, hogy neked ez a helyzet tarthatatlan, tenni kell valamit.

De ha ennyire elutasító, akkor őszintén sok esély nincs.

2021. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Elhidegült tőled. Te mindent megtettél, sajnos két ember kell ehhez, nem elég csak neked teperni. A leírásod alapján inkább válóperes ügyvédet keress, mint terapeutát. Sajnállak kérdező, szomorú dolog ez. De a gyerekeid is szívesebben látnák boldognak az anyukájukat. Intézd az életedet, nehéz korszak jön, de a végén rendben lesz minden!
2021. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ez nagyon rosszul hangzik a férjed részéről, olyan, mintha makacsul nem akarna szembenézni ezzel a problémával. Ha szereted, és meg akarod menteni a kapcsolatotokat, akkor szerintem valamivel fel kellene nyitni a szemét, nem tudom mivel lehetne hatni rá, ezt neked kell látnod. Egy párkapcsolatban két egyenrangú félnek kellene lennie, akik törekednek egymás boldoggá tételére.

Nem tűnik menthetetlennek, de meg kell találnod a módját, hogy a férjed is foglalkozzon a problémával. És minél hamarabb, mert ez csak rosszabb lesz.

2021. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Hát mivel a csávó ennyire elutasító, nem igazán van mit tenni. Te egyedül fejre is állhatsz, egy párkapcsolat két emberről szól.

Neki valószínűleg van szeretője szóval a szex letudva, otthon meg várja a minta család, minta feleség a két gyerekkel meg a tiszta ház és a meleg vacsora.

2021. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

Ne várd el az első 2 év felfokozott érzelmi állapotát egy életen keresztül, mert lehetetlenre vágysz. Otthon lenni 2 gyerekkel nem olyan mint "rengeteget dolgozni". Nekem is olyan a munkám hogy projekt hajrájában rengeteg túlóra, hétvége van, közben építek is magamnak, van hogy hétvégén nekem is csak pihenni van erőm.

A másik, az elvárásaid mellett, hogy neki mit kéne tennie és hogyan kellene veled viselkednie átgondolod néha azt is, hogy te mit teszel vagy mit nem teszel meg? Mert a kérdésed leginkább a férjedről szólt és nem rólad. Neked a gyerekeid mellett ugyanolyan fontos még a férjed? Tudsz hozzá úgy közeledni? Tudsz magadra nőként gondolni az anyaság mellett?

Passzold le néha a kölykeid nagyszülőknek, rokonnak akárkinek és töltsetek úgy időt mint egy pár és nem mint szülők.

2021. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Az oldal egyik fele picsog azért, mert incel, a másik fele meg sír, hogy választott valami kapcsolatra alkalmatlan gyökeret és csodálkozik, hogy nincs szép élete.

Őszintén: Jöjjetek már össze egymással.


Felnőtt ember voltál, amikor egy ilyen férfit választottál. Felnőtt ember voltál akkor is, amikor hagytad, hogy egyre rosszabb legyen a helyzet. Nem kellett 100 másik, aki a tenyerén hordozott volna egy életen át, akkor ez van.

(Vicces, hogy pont egy hasonló szituba kerültem egyszer. Évekig együtt voltam egy lánnyal, már az eljegyzésre készülődtünk. Benyomta, hogy élni szeretne. Azóta nem talált egy normális pasit sem és tiszta depi, mert mindenki csak szexre használja. Nem fogja fel, hogy ő választotta ezt. Ha ilyen döntéseket hoztok, akár férfiként, akár nőként, viseljétek a következményeket. Ezt jelenti felnőttnek lenni.)

2021. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbalok mjndenkinek valaszolni.


1! A szex az egyetlen kb ami mindig is működött köztünk, amivel nem volt baj sosem.

En is igy gondolom, amig ő ezt nem hajlandó belátni, addig én fejre is állhatok. De egyszerűen nem tudom, hogy tudnám felnyitni a szemét.


2!

Igen, ez a bajom, nem tudom mivel nyissam mar fel a szemét.


3! A válás a legutolsó ami eszembe jutna. Elöbb megpróbálom menteni a helyzetet. Könnyü feladni....


4! Igen, ez lenne a cél, de nem tudom hogyan.


5! Nincs szeretője, ez csaknem 99%. A szexel itthon semmi gond. Az érzelmekkel annál több.


6! Először is, kölyke a kutyaknak van... te paraszt. Gyerekeink vannak. Nyilván tisztaban vagyok vele, hogy a rózsaszín köd nem tart örökké. De azert a ló masik oldalara sem kell átesni... én a mai napig megteszek, megtennék erte barmit, de kezdek belefáradni.


7! Erre viszont inkább nem válaszolok.... jobban jár mindenki.

2021. nov. 12. 10:05
 9/20 anonim ***** válasza:
3%

"7! Erre viszont inkább nem válaszolok.... jobban jár mindenki."

Hát, igen. Önkritika 0.

2021. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
Sikerült megfogni a hozzászólásom lényegét.
2021. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!