Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok! Ti hogy oldjátok meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok! Ti hogy oldjátok meg a kiadások fizetését?

Figyelt kérdés
Megvan szabva mondjuk, hogy a hiteleket fizeti az egyik fél míg a rezsit és a kaját a másik? Vagy közös számlára érkezik a fizetésetek? Hogy van ez nálatok? Mi a legjobb módszer?
2021. nov. 11. 15:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
3 kassza van, közös, saját, céges. Közösbe megy egy rész ami több mint amit elköltünk a havi rezsire. Havi szinten mind a 2en annyit teszünk be amennyit épp akarunk. kb 10 havi megélhetési költségünk van azon a számlán jelen pillanatban.
2021. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fizetése az én számlámra érkezik. Ebből utalom a hitel törlesztőt, egy összeget a megtakarításszámlára, átutalok az ő számlájára havonta egy összeget, hívhatjuk "zsebpénznek" vagy bárminek, a lényeg h nagyjából én is ennyit költök egy hónapban meg ő is. Az én kártyámmal fizetünk minden bevásárlást, rezsit, stb. Persze az én számlámhoz is van kártyája ha hirtelen kéne fizetnie egy nagyobb összeget, de eddig ez a módszer vált be, hiszen ha az én számlámra jön a fizetése az utalási költség így jóval kevesebb mintha ő utalná át a pénzt.
2021. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Van egy kozos Revolut szamla, arra mindketten havonta ugyanakkora osszeget rakunk. Ebbol megy az alberlet es az osszes kozos dolog (bevasarlas, szorakozas). A maradek penzevel mindenki maga rendelkezik.
2021. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Külön vagyonunk van, amiből összedobunk fizetésarányosan egy nagyobb összeget kajára, rezsire, utazásra vagy ami épp aktuális. Ezt a részt átutaljuk egy közös számlára. A többi pénz a miénk marad, maximum ajándékokon keresztül jut a másikhoz. A többit magunkra kötjük, megtakarításnak elrakjuk vagy meglepetésként kapja meg a másik. De nem, nem öntjük össze a vagyont és nincs sem közös hitel, sem közös ingatlan, sem közös gyerek, ami miatt ez ne maradna így. Nem is szeretném.
2021. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi gondolkodtunk a közös számlán, de annyi macerával járt volna megszüntetni a bankszámlákat, nyitni újat, hogy inkább hagytuk, ahogy volt.

Nálunk éppen az fizet, akinek eszébe jut. A rezsit a férjem bankkártyájáról vonják, boltba meg felváltva megyünk. A gyerekeknek a ruházkodását én fizetem, mivel általában velem vásárolnak. Nem azért, mert így beszéltük meg, egyszerűen így alakult. De ha akarok venni magamnak egy új ruhát, nem kell engedélyt kérnem. A férjemnek meg úgy kell könyörögni, hogy vegyen már magának valamit, mert nagyon utál ruhát vásárolni. Én szoktam neki venni persze fehérneműt meg pólót, pulcsit, de amit fel kell próbálni, azt neki kéne megvenni. Hát, nem azon veszünk össze, hogy túl sok ruhát vesz magának!

Nagyobb kiadásokat természetesen megbeszéljük.

2021. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
29%-os, neked mi a problémád, hogy mindenkit lepontozol? :)
2021. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
Mi közös kasszán vagyunk. Egyikünk fizetéséből élünk, abból megy bevásárlásra, rezsire , szórakozásra, a másikunké gyűlik közös megtakarításnak, már 10 éve, mióta összeköltöztünk.:) Nem rakosgatjuk ide- oda a pénzt, nem fillérezgetünk, nem felezgetünk, így volt a legegyszerűbb.
2021. nov. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!