Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok! Ti hogy oldjátok meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok! Ti hogy oldjátok meg a kiadások fizetését?

Figyelt kérdés
Megvan szabva mondjuk, hogy a hiteleket fizeti az egyik fél míg a rezsit és a kaját a másik? Vagy közös számlára érkezik a fizetésetek? Hogy van ez nálatok? Mi a legjobb módszer?
2021. nov. 11. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi azonos részt teszünk közösbe (nálunk ez 100-100 ezer forint), ennyiből tudjuk fedezni a rezsit, kaját stb. A maradék az saját "zsebpénz", arra költjük amire akarjuk.
2021. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Enyém a rezsi és egyéb számlák fizetése, valamint a tisztítószerek és egyéb háztartási cuccok költsége. Én veszem a tisztálkodószereket, és sokszor ruhákat is.


A párom főz, ezért övé az alapanyag, nasik, italok, konyhai felszerelések vétele.


A többi meg nem igazán van így szétosztva.


Aztán persze néha váltjuk egymást, ha egyikünk épp boltban van, akkor megveszi a szükséges dolgokat.

2021. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A házasság mint olyan vagyon közösség így tok mindegy melyik “ zsebből” megy ki.
2021. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vagyon közösség. Ennyi erővel közös bankszámlára is mehetnének a fizetések, de sok helyen mégsem így van. Akkor hiába vagyon közösség vannak eltérő szokások ennek ellenére is.
2021. nov. 11. 16:11
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Közös kasszán vagyunk nem beszéltük meg ezt valahogy igy alakult az évek során.De ez igy mindkettőnknek megfelel.
2021. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk elég sok a megtakarításunk havonta (magas a fizunk), a létfentartás kevesebb, mint bármelyikünk fizuja, ezért elég lazán is kezeljük ezt az egész pénz kérdést. További előny, hogy mindketten sokat spórolunk, nem szoktunk azon veszekedni, hogy vajon megvegyünk-e valamit, így igaziból sokkal egyszerűbb helyzetben vagyunk mint a többség.


A férjem fizeti a hitelt és a rezsit most (mielőtt lakást vettünk én fizettem, de aztán így alakult). Aki kapja/marja vásárolunk, mindketten fizetjük saját magunknak a lakás, nyugdíj, eü pénztár és életbiztosítási kiadásokat, aztán 1-2-3 havonta megnézzük kinek mennyi pénz van a folyószámláján és kitaláljuk, hogy befektessük, otthagyjuk, átváltsuk vagy előtörlesszünk.


A nagyobb kiadásokat megbeszéljük és általában én fizetem, mert nekem marad pénz a számlámon.


Ha meg valakinek elfogy a pénz a számláján (pl. volt, hogy a férjem három hónapig nem kapta meg a fizetését), akkor átrakunk oda pénzt. Szóval közösnek kezeljük teljesen, csak kényelmi szempontból két számlán.

2021. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Közös számla két kártyával, amiről vonódik a rezsi, bevásárlás, és kétirányba, na meg a gyerekek nevére hosszabb távú megtakarításra meg zsebpénznek megy még automatikusan.
2021. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában a macskák és a gyerekek költségeit én intézem, a rezsit, hitelt a férjem, vásárolni meg az megy, aki épp ráér, de teljesen rugalmas az egész, nincsen én pénzem, te pénzed.
2021. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindent én fizetek, számlák, hitelek, többnyire bevásárlást is én intézem, feleségem akkor vásárol be, ha nem érek rá,illetve pipere/egészségügyi dolgokat megveszi magának.
2021. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9 vagyok, külön számlánk van, az enyémből is megy megtakarítás, feleségemének nagyobb része meg meg van tartva, most úgy sem kap túl sokat, mert gyeden van, lassan 2 éves a kisebbik gyerekünk.
2021. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!