Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségnek juttatás mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségnek juttatás mert a férj külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

A férj és a feleség is magyar állampolgár. A feleség itt dolgozik Magyarországon, és neveli a 3 gyereket. A férj külföldön dolgozik hétköznap és csak hétvégén jár haza. Lehetséges, hogy a feleség ez miatt juttatást kapjon? Mert ilyet életembe nem hallottam.

Próbáltam neten megnézni de ott csak úgy adta ki h elvált nő kap "tartásdíjat", vagy ha külföldi állampolgárról van szó.

(Csak mert valaki mondta nekem ezt, de már ott is néztem, hogy ilyen van?)


2021. okt. 7. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

A házasság eleve vagyonkozosseg. Ergo a te meg az ő penze az a család penze. Mint kb egy egyesület ugy kell nézni jogilag.


Ergo max akkor fizethetnél a felesegednek ha te mint cég alkalmazod őt. Akkor se te fizetsz amugy hanem a cég, de mindegy.

2021. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

marmint az allamtol? vagy a ferjtol kotelezoen?

nincs ilyen szerencsere, ez az o dontesuk volt, senki nem kenyszeritette apucit, h kuldoldon dolgozzon. a penzert teszi nyilvan.

2021. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom pillanatnyilag hogyan van mivel Ausztriában is folyamatosan szigorítanak a szociális juttatásokon, de a covid előtt ha a férj hivatalosan ausztriában dolgozott akkor eldönthették hogy a gyes-t a magyar vagy az osztrák állam fizesse. Természetesen az osztrák többszöröse volt a magyarnak.
2021. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Remélem, nem az államtól, azaz az adófizetőktől, azaz pl. tőlem várod???


HA, esetleg, van ilyen, én holnaptól inkább full feketén melózok!

2021. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Anyjalikát, kap eleget. Ha nem elég, mehet keccsölni.
2021. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Olyan van, hogyha házasok, akkor a férj igényli a külföldi családi pótlékot (Németországban pl), és ez egy elég jó fizetés már Magyarországon.
2021. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Miért kapna juttatást? És mégis kitől?
2021. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem azért ment ki a férj dolgozni, hogy több pénzük legyen? Mirefel kéne juttatás nekik? :D
2021. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Van ilyen persze, a férjedtől kell kérni.
2021. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Így is mi fizetünk bőven azért mert kitoltál magadból három gyereket. Komolyan mi kéne még? És komolyan ezek szaporodnak agyba-főbe a CSOK miatt.
2021. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!