Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igaz lehet, hogy minél idosebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lehet, hogy minél idosebben házasodik egy nő, annál kevésbé jellemző hogy felveszi a férje nevét?

Figyelt kérdés

#név felvetel
2021. okt. 3. 07:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10 évvel ezelőtti tanulmányban olvastam egész pontosan 85% is adatot. Most újra meg is kerestem, és rájöttem hogy a kérdésemre is megtalálom benne a választ.

Az elmúlt 10 évben egyre többen tartják meg a nevüket és persze egyre későbbi életkorban kötnek házasságot a nők, szóval nem tartom elképzelhetetlennek hogy a kettő között lehet összefüggés.

2021. okt. 3. 10:47
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azzal van összefüggés, hogy kinek mennyire meghatározó dolog az, hogy Kiss János felesége lehet. Nyilván aki 20 évesen házasodik, az ezen kívül még nem sok mindent ért el (ami egyáltalán nem jelenti, hogy nem is fog), eddig ez az egyik legmeghatározóbb dolog az életében. Ha valaki viszont mondjuk 35 évesen, x darab egyetem, diploma, x éves karrier, hosszabb (vagy akár rövidebb) távú párkapcsolat(ok), esetleg előző házasság(ok), válás(ok), gyerek(ek) vagy simán csak 15 év együttélés után házasodik, neki nem az lesz a legfőbb jellemzője onnantól, hogy Kiss János a férje (persze így is egyéni, hogy kinek mennyire meghatározó esemény egy házasság).
2021. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Miért kéne felvennie aférje nevét? Nem értem ezt komolyan. Felesleges rohangálás minden átiratni, stb.
2021. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem irtam hogy fel KELL venni, de általában a többség felveszi. Egyébként nő vagyok -.-
2021. okt. 5. 18:36
 15/15 anonim ***** válasza:

Amikor édesanyámék házasodtak anyut kb kiátkozta a rokonság, mert nem vette fel semmilyen formában apu nevét, mert akkoriban még csak -né lehetett volna és ő is orvos, apu is, így a dr előtagokkal iszonyat hosszú lett volna úgy, hogy anyunak második keresztneve is van.


Most volt bő 1 éve nálunk is az esküvő, én felvettem a férjem nevét, de csak simán vezetéknevet cseréltem, mert -né nem akartam lenni, a saját nevemmel meg nem passzolt az ő vezetékneve, de szerettem volna felvenni valamilyen formában a nevét, mert most már egy család vagyunk és gyerekkoromban nálunk mindig vicc tárgya volt, hogy vagyunk mi és anyu és hivatalos helyeken a magyarázkodás, hogy miért eltérő a vezetéknevünk, egyszerűen meghökkentek rajta, mert nem volt jellemző akkoriban. Ezt el is akartam kerülni, illetve számomra ez egy új életszakasz kezdetét is jelenti.


Szóval a kérdésre visszakanyarodva két lehetőséget tudok elképzelni. Az első, hogy már nem annyira erős a társadalmi nyomás, hogy felvegye az ember mint anno és nem csak a -né verzió létezik, így lehet észre se veszik sokan, hogy esetleg névváltozás történt. A nevem alapján egyből nálam sem egyértelmű idegenek számára.


A másik lehetőség, hogy ha idősebb az "ifjú" feleség, akkor mivel már nem otthon ülnek nők lehet van karrierje, ezen a néven ismerik, presztízs vesztés lehet ha megváltoztatja a nevét. Illetve az élete jelentős részét leélte egy néven, az az ő neve és hozzászokott, netán szereti is, minek változtasson akkor rajta?


Megértem azt is, aki felveszi a férje nevét bármilyen formában, illetve azt is aki nem. Ez mindenkinek az egyéni szuverén döntése kellene, hogy legyen.

2021. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!