Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igaz lehet, hogy minél idosebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lehet, hogy minél idosebben házasodik egy nő, annál kevésbé jellemző hogy felveszi a férje nevét?

Figyelt kérdés

#név felvetel
2021. okt. 3. 07:56
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Hulyeseg. Akkor veszi fel a nevét, ha neki ugy tetszik. Majdnem 40 evesen hazasodtam, a ferjem nevét viselem.
2021. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Akkor veszi fel, ha akarja. Nem a középkorban élünk, hogy a nő a férfi tulajdona legyen.
2021. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A nők 90%-a felveszi valamilyen formában a férj nevét, nem hiszem hogy ettől a férjük tulajdonaiva válnának.

Viszont azt vettem észre, hogy a korosztalyomban (35) többen nem veszik fel, míg a fiatalabbak (legalabbis facebook szerint) mar az igen után állítják át a nevüket, kíváncsi vagyok hogy más is így latja-e.

2021. okt. 3. 08:24
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nekem úgy lenne logikus, hogy attól függ, kinek van kulturáltabb neve. Pl. Kiss Zsófia nem lesz Kolompár Rikárdóné, de mondjuk Gyepes Gyopárka talán szívesen lenne Kovács Zsoltné inkább. Egyébként meg az adott élethelyzettől függ.
2021. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez többtényezős. Ha a férj neve nagyon gyakori, akkor kevesebb lelkesedéssel veszik fel, viszont ha a felségéé az, akkor lehet, pont ezért kap az alkalmon. Ha a feleség neve "márkanév", mert mondjuk művész, vagy csak nem akarja mondjuk egy nagylétszámú munkahely vezetőjeként az összes aláírnivalón kicserélgetni, akkor sem biztos, hogy felveszi. Aki már egyszer elvált sem biztos, hogy fel akarja venni... Köztes modernebb megoldás meg a kötőjel.
2021. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam ilyenről.
2021. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem csak a Kovács Istvánné típusra gondolok, hanem bármilyen nevfelvetelre. Tehát ha nem marad a születési nevén a nő.
2021. okt. 3. 09:03
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

"A nők 90%-a felveszi valamilyen formában a férj nevét"

Kíváncsi lennék honnan túrtad elő ezt a teljesen idióta statisztikát.

2021. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Változó, én fiatal vagyok és nem venném fel szívesen a férfi nevét, pedig nem tetszik a vezetéknevem. Okmányokat cserélgetni sincs kedvem, meg nem tetszik ez a szokás. Mindig mosolygok, mikor valaki rögtön átírja a Facebook nevét, mintha ez lenne a legfontosabb, hogy hirdesse, hogy összeházasodtak. Pedig aki ismeri őket az úgyis tudja és nem a neven múlik a szeretet.
2021. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A testvérem közel 50 évesen házasodott nemrég. Kovács Istvánné Szabó Éva lett belőle. Nyilván nem ez a neve, de igy vette fel a férje nevét. Neki nagyon fontos volt, hogy mindenki tudja, házas, azért döntött így, annak ellenére, hogy nagyin nem tetszik neki a férj neve.
2021. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!