Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akiknek sokat dolgozik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek sokat dolgozik a férje, hogyan toleráljátok feleségek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Bár nem írtál részleteket, de nálunk a férjem rengeteget dolgozik. Viszont tudom, hogy értünk teszi, hogy jobb anyagi körülmények között legyünk, én is megteszek ezért mindent. Nem kell "tolerálnom", egyértelműen tudjuk, hogy mi a dolgunk, tudom, hogy nem jókedvéből dolgozik ennyit, hanem hogy jobban éljünk. A külön töltött időt arra használom, hogy "énidőm" legyen, meg hogy finom kajákkal lepjem meg, mire hazaér :)
2021. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Saját cége van, ami miatt alapból is minden nap este 8-ig dolgozik, csak utána jön haza. A (másik) saját projektje miatt pedig szeretne szombatonként is dolgozni. Rengetegszer volt, hogy mondtam menjen csinálja, mert támogatni szeretném, tudom, hogy ez neki fontos, ugyanakkor sokszor van hétvégén olyan program amin nem feltétlen vennénk részt de illik, így menni kell, tehát csak kettőnkre nem marad már alkalom, csak a hétközben esték.

Én állok rosszul a dologhoz, ha azt mondom, hogy több idő kellene mikor együtt tudunk lenni, vagy nektek mi a tapasztalat?

2021. szept. 7. 12:30
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es válaszoló! :) Mire megírtam a részleteket már valaszoltál. Tehát itt fontos, hogy nem a megélhetésért megy a rengeteg munka, hanem a saját projekt miatt, amivel haladni szeretne, mert fontos neki.
2021. szept. 7. 12:31
 4/18 A kérdező kommentje:
A saját cégen kívül, ami alapból is rengeteg időt felemészt.
2021. szept. 7. 12:32
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

A volt férjem munkamániás volt, nem tudtam tolerálni sajnos. Megvolt az anyagi jólétünk, még több is annál, én is dolgoztam, volt saját lakásunk, nem igényem a luxus, spórolásra neveltek...

Férjem 12-14 órákat dolgozott, reggel 7kor indult este 8-9-re jött haza, ez volt az "alap", ha pedig határidő volt, vagy bármi, akkor éjfélig maradt bent, vagy még tovább

Utólag tudtam meg egyébként hogy ő is és még sokan mások a cégnél ebből a 12-14 órából legalább 4-5 órát cigizéssel, beszélgetéssel töltöttek.

Egyrészt ez teljesen érthető, akinek vannak biológiai ismeretei az tudja hogy az ember napi 8 óra munkára is teljesen képtelen már, az ideális az napi 2-3 óra munka, amit még hatékonyan tud elvégezni, egyes kutatások szerint mindössze 15 percet képes átlagosan egy nap koncentrálni egy ember.

Nem tudtam elfogadni hogy a benti kollégáival több időt tölt mint velem vagy a gyerekeivel. Akkor azt hittem előlünk menekül, utólag már egyértelmű h munkamániás volt, ami egy betegség, olyan mintha drogos lenne.

Sajnos ebben az országban a munka az egy pozitív dolog, és a szorgalom egy erény, nem pedig ostobaság. (Mint mondjuk déli országokban) - ezért sose derül ki senkiről hogy munkafüggő, pszichológiai betegsége van, mivel ez a jelenlegi hozzáállás körülbelül olyan mintha a drogozás pozitív dolog lenne, tehát a drogfüggőség még inkább az lenne..


Nyilván vannak nők akik a társadalmi elvásárok mentén gondolkozva ezt egy pozitív dologként élik meg, hogy a férjük 12 órát dolgozik, büszkék rá, stb. Az is nyilván egy más dolog amikor a férfi azért gürizik hogy legyen új lakás, gyereknek drága iskola, stb. Az is megint más amikor pl. építőipari dolgozó túlhajtja magát mert tudja hogy előbb utúbb jön egy válság ahol szűkölködni fog. De a munkafüggőség nem erről szól, hanem tisztán arról, hogy az ember kényszercselekvésként csinálja a munkát, sokszor már nem is hasznos amit csinál sajnos. Én feltételezem sokkal többre mentünk volna ha itthon megjavít ezt-azt, minthogy a főnöke zsebébe lapátolja a pénzt.

Én sajnos ezzel nem tudtam együtt élni és elváltunk, szerencsére mindketten megtaláltuk már a nekünk való partnert azóta. Ő egy karrierista nő személyében aki nem akar gyerekeket és aki annyira hajtja magát hogy még a férjemnek is fel kellett hozzá nőnie. Én pedig egy olyan férfi személyében aki szabadidejét velem és a gyerekekkel tölti, a hobbijaival, sporttal, amiket együtt is tudunk csinálni, és egyáltalában, este nem úgy ülünk le mint két idegen, hanem egymás életének a részesei lehetünk...

2021. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nincs gyerekünk még, így egyelőre simán kibírható. Az enyémnek is saját vállalkozás, de mellette nyolc órában "rendes" állása is van. Hétköznap annyira fáradt hogy kb teljesen használhatatlan. Szoktunk erről beszélni. Azt mondja, csinálja amíg bírja, és amíg csak ketten vagyunk. Most vettünk házat, tényleg meg kell húzni kicsit a munkát, mert nagy kiadás volt. Én is elfoglalom magam: dolgozom, tanulok, viszem a háztartást. Így, gyerek néklül egész könnyű, de gyerekkel nyilván át kell majd beszélnünk, hogy kicsit vegyen vissza a munkából.
2021. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Lepontoztátok 5-ös és 6-os válaszoló hölgyet, akik szerinte nem normális napi 14 órát munka címén távol lenni a családtól - a maradék 10 órából ha 8-at alszotok, napi 2 óra marad (munkábajárással együtt!) - ez bárkinek is feleljen meg...? Ennyi erővel élhetek egyedül is, legalább nem várnám hiába. És ne gyertek azzal, hogy mert a nők elvárják a luxust meg nem dolgoznak, azért kell a hapsinak így hajtani, mert itt spec egyik esetben sem.

Minden esetre, ilyen életmód mellett sem párkapcsolatot, sem családi életet nem lehet élni.

2021. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha a saját vállalkozását építi azt még el tudom fogadni de ha egy multinál túlórázna azt nem tudnám tolerálni.
2021. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Ha a saját vállalkozásában dolgozik 14 órát sem változtat a lényegen, hogy nullad időnk marad egymásra és a gyerekekre.
2021. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Habár feleségeket kérdezel, de férfiként válaszolnék azért: Én mindig megtehettem volna, hogy 8 helyett 10, 12 vagy akár 14 órát dolgozzak. De nem tettem. Ha valaki kapcsolatban / házasságban van, nem élhet csak a munkának. Én boldog vagyok a feleségemmel és ezért szeretek vele eltölteni időt. Mert fontos nekem.


Nyilván vannak olyan élethelyzetek, ahol elkerülhetetlen egy kicsit a lovak közé csapni, de a férfiak 99%-a nem azért dolgozik 14 órát mert különben a kis Béluskának nem jutna pelenka / orvosság stb.

Egyik sógoromról tudom, hogy azért jár haza este 11-re, mert nem bírja elviselni az idegbeteg feleségét és inkább a munkába menekül konfrontálódás helyett.


Az #5-ös válaszoló által leírt helyzet baromi gyakori egyébként. Cigike, kávécska, lófásznéhogymá dolgoznak ott 12-14 órát. Sokszor a munka ugyanolyan menekülés, mint bármelyik másik drog.

2021. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!