Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez ilyen szituáció...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez ilyen szituáció tud problémákat szülni egy jövendőbeli házasságban?

Figyelt kérdés
A leendő férjem és én közöttem 9 év korkülönbség van. Ő már rendelkezik önálló egzisztenciával és gazdagabb családból szármik. Viszont én meg a mesterképzést csinálom az egyetemen és még munkám sincs. Megkezdődtek a ház munkálatok. Eddig mindent ő állt anyagilag, valamint a szüleitől is kapott pénzt a ház építésére. Sajnos az én szüleim nem tudtam egyelőre anyagilag támogatni, viszont mondta apám, hogy egy házat rám fog íratni, de ez még nem esedékes. Apam nagyon benne van az építkezésben és ő viszi a fő munkálatokat az építkezésben, viszont anyagilag nem tud minket támogatni, csak az esküvőnket tudja állni. Nekem ez nagyon kellemetlen eddig. Kicsit úgy érzem a barátomon, hogy érezteti velem, hogy ez nem lesz közös ház sosem, ha nem fogok anyagilag beszállni , ami mondjuk jogos, de nem tehetünk róla, hogy nem vagyunk elhalmozva pénzzel. Bár apám is rengeteget segít, mégis úgy érzem, hogy a fizikai munkát, amit bele öl, sosem fogják annyira becsülni, mint a pénzt.
2021. aug. 10. 10:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, és az első mondat helyesen:


"A házassági szerződés, mint minden szerződés, egy KÉTOLDALÚ megállapodás."

2021. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
az egyik menyem mindent írt, ami gyarapodásnak, bevételnek számított...fura volt látnom a szarevés eme módját..milyen házasság az ilyen?..amikor elváltak, megtudtam.
2021. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

"csak az esküvőnket tudja állni..."


csak??!!


tudod az mennyibe kerülhrt, milliós tétel is lehet!

én apádat sajnálom csak, szegény fizikai munkát végez, erőn felül kifizeti a lagzidat és még a házukat is rád íratja...

és te?

van már egy diplomád, mert most vagy mesterin.

miért nem melózol?

levelezőn is lehet tanulni.


én nem hagynám, h. apám fizesse a kis pénzéből a lagzimat.


és ha a pasid vágja a pofákat, ez legyen egy jel, nem kéne hozzámenni.

2021. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem értem a rosszindulatú kommentárod. Ki mondta, hogy nekem bármilyen elvárásaim vannak a szüleimmel szemben? Sosem voltam nagyzolós és nem voltak nagy elvárásaim, mert SZERÉNYEN lettem nevelve! Én nagyon is értékelem a saját apám fizikai munkáját, a kérdés az, hogy a leendő férjem értékelni fogja-e. Pont az volt a kérdésem, hogy attól félek, hogy a pénz amit az ő szüleitől kaptunk mindig nagyobb értéke lesz az ő szemébe, mint az én apám fizikai munkája.
2021. aug. 11. 09:33
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Apukád ki lesz fizetve, ez alap, csak te úgy gondolod, hogy dolgoztatod apukád ingyen, cserébe jogokat követelsz.

Különben hagy döntse már el a leendő párod, hogy kivel végezteti el a munkát.

A mesterek ígérni tudnak, dolgozni már nem annyira

2021. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Dolgoztatom apámat ingyen? Már ne ne haragudj, de apám a legjobbat akarja nekem, és szívből teszi, mert a lánya vagyok :D, az ő szülei is segítették őt, amiben csak tudták :D. Ha nem tudsz valami hasznosat mondani a rosszindulatúságon kívül, akkor inkább ne is kommentárold a kérdésem.


Az össze többinek meg köszönöm a hasznos válaszokat.

2021. aug. 11. 10:24
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Akkor építsen egy házat neked, ne hívatlanul állítson be egy építkezésre.

Vagy nálatok ez a szokás?

2021. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem hívatlanul állított be egy építkezésre :D. Így lett megbeszélve apám meg a párom között, hogy nem akkreditált mesterekkel építkezünk mert akkor kb minden duplán jönne ki, ha még a munkásokat is fizetni kellene.

Apám rágta át a tervrajzokat is és ő csinálja a fő építkezést. Ennyi.


Szóval nálunk ez NEM szokás! Jobbnál jobb kommentek a részedről :) de csak mosolyogni tudok rajta :)

2021. aug. 11. 10:46
 19/20 anonim ***** válasza:
19%
Apukád a megbeszéltek szerint ki lesz fizetve
2021. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki a párodnak, mennyit spórol azzal, hogy apukád dolgozik a házon. Na, ez a ti anyagi hozzájárulásotok.
2021. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!