Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez ilyen szituáció...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez ilyen szituáció tud problémákat szülni egy jövendőbeli házasságban?

Figyelt kérdés
A leendő férjem és én közöttem 9 év korkülönbség van. Ő már rendelkezik önálló egzisztenciával és gazdagabb családból szármik. Viszont én meg a mesterképzést csinálom az egyetemen és még munkám sincs. Megkezdődtek a ház munkálatok. Eddig mindent ő állt anyagilag, valamint a szüleitől is kapott pénzt a ház építésére. Sajnos az én szüleim nem tudtam egyelőre anyagilag támogatni, viszont mondta apám, hogy egy házat rám fog íratni, de ez még nem esedékes. Apam nagyon benne van az építkezésben és ő viszi a fő munkálatokat az építkezésben, viszont anyagilag nem tud minket támogatni, csak az esküvőnket tudja állni. Nekem ez nagyon kellemetlen eddig. Kicsit úgy érzem a barátomon, hogy érezteti velem, hogy ez nem lesz közös ház sosem, ha nem fogok anyagilag beszállni , ami mondjuk jogos, de nem tehetünk róla, hogy nem vagyunk elhalmozva pénzzel. Bár apám is rengeteget segít, mégis úgy érzem, hogy a fizikai munkát, amit bele öl, sosem fogják annyira becsülni, mint a pénzt.
2021. aug. 10. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Kössetek házassági szerződést - ha ő nem szégyenlős, te se legyél az! - amiben az esküvő ára és az apád munkája is forintosítva van, válás esetére.


Innentől kezdve, elgondolkoznék, hogy csak én érzem így, vagy tényleg így van e?:

"Kicsit úgy érzem a barátomon, hogy érezteti velem, hogy ez nem lesz közös ház sosem, ha nem fogok anyagilag beszállni."


Ha tényleg így van, akkor mi lesz, ha gyereket, gyerekeket szülsz és nem fogsz dolgozni?

Vagy ne adj Isten megbetegszel és NEM TUDSZ dolgozni?

Akkor milyen kiszolgáltatott, sanyarú sors vár rád?

2021. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Apukád ki lesz fizetve és a ház övé lesz.

Ha ez neked nem tetszik, akkor lesz probléma

2021. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Helyén van az eszem, nem fogok addig szülni gyerekeket még nincs biztos jövedelmem. Nem akarom magam kiszolgáltatott helyzetbe hozni.


Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 10. 10:38
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelmemnek semmi köze, hogy kié a ház
2021. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok :D
2021. aug. 10. 10:53
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

inteligens nő vagy, ezzel együtt elvakít a szerelem(?)...ahogy az írásodból lejön, ebből a házasságból jó nem szármaik. Ha erőltetik a házassáági szerződést, akkor jobb tiplizni.

Valószínű azért nincs munkád, mert a mesterképzés nem játék, teljes embert kíván. Ezzel nem is lenne baj, de úgy érzem, mintha bűnösnek, alávalónak tartanád magad..ez nem így van.


Ha olyan a pasid, aki a tenyerén hordoz, akkor semmi baj, de ha csak úgy vagytok, mondhatni meszokásból, az viszont nem jó jel...



Szép óvatosan nézz körül, bár értelmes pasiban elég csekély a kínálat.

9 év nagy idő, légy résen.


Amúgy sok sikert. A házépítés körüli vitákhoz különösen. Tudom milyen az, ha az anyósék lenéznek, még akkor is, ha a lányuk egy csoda(esetemben).


Nehéz úgy őszintén mosolyogni(nem is lehet)


Nem szívesen mondom, de a szex alap. Ha este döngetés közben is a problémákon jár az agyad, na akkor baj van.

2021. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

előző vagyok...


Azt viszont a magam életéből tudom, hogy a név előtt a dr. titulus nagyon sokat számít..sőt..


Kérdés nálad ez számít-e, vagy megoldható-e?

2021. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolog tud lenni, ha egy pár esetén az egyiknek van ingatlana, így nem kell elköteleződni 20 év hitellel. (Ennél csak az a jobb,ha mindkettőnek van)

Viszont váláskor az ingatlannal nem rendelkező fél nagy pácban lehet, mert 10-20-25 évig beinvesztált valamibe (munka, állagmegóvás, felújítás, korszerűsítés, stb) amiből - esetleg gyerekkel - rövid úton ki lesz ebrudalva.

Sajnos nem mindenről lehet számlát produkálni - ahogy nálatok is az apukád munkájáról - így válás esetén kőkemény, megalázó, gyűlöletes helyzettel lehet szembesülni.

Változatlanul azt mondom (1-es vagyok), hogy egy jó ügyvéddel előtte átbeszélve, kössetek házassági szerződést, ilyen esetre!

És egész életedben mindent vezess fel, amit a "férjed házán" csináltatok, mert bizony annak az értéknek a fele a te hozzájárulásod.

Ha van róla számla, ha nincs, mert bármikor rá lehet keresni, hogy az a dolog mennyit ér/t és az ingatlan értékét mennyiben növelte.


Soha ne kerüljön erre sor, éljetek boldogan 120 évid, de jobb félni, mint megijedni!

2021. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
A házassági szerződés pont a gazdagabbnak előnyös
2021. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9

A házassági szerződés, minden szerződés egy KÉTOLDALÚ megállapodás.

A Kérdezőék esetében lehet kifejezetten csak az ingatlannal kapcsolatos - később vitás - kérdésekre kötni, csak a feleken múlik.

Nyilván, hogy a Kérdező sem akarja elvitatni a későbbi férj tulajdonlását, csak az ő és a családja befektetését kellene viszontlátnia, ha beüt valami gebasz.

Nyugodj meg, ez nem amerikai film, hanem ez a való élet realitása!... de én nem akarok senkit erre rábeszélni, mindenki a maga sorsának a kovácsa.

2021. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!