Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az alábbi történetben van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbi történetben van amit én látok rosszul?

Figyelt kérdés
A férjem beteg, holnap csinálnak covid tesztet. Nagyon fáj a torka is, 3 napja aludni sem tud miatta rendesen. Én adtam neki magas dózisú C és D vitamint, strepfent, mézes teát, meleg sálat, kivittem napozni a jó időben, erős alkoholt is itattam vele. Mert én ezeket a házi módszereket hoztam otthonról, nekem ezek váltak be. Neki viszont semmi sem enyhítette a fájdalmát, így ma reggel felhívta az anyját, elmondta mit csináltunk eddig. Úgy jött vissza a telefonálás után, hogy én nem is értek hozzá, nem segítek semmit, mert még nem csökkent a torokfájása. Mert mondom anyukád ért hozzá? Talán orvosit végzett? Jaa, neem, de ő mondott hatásosabb módszereket, ami neki használ. Pl más növényből főzi a teát, más szopogató cuccot használ, meg vegyen be fájdalom csillapítót. És közben nagyon gorombán beszélt velem, hogy én tömöm mindenfélével, de nincs jobban, nem is akarok segíteni igazán. Megvetette velem azt a sok mindent amit az anyja mondott, hogy azt issza, meg hogy nem eszik a húslevesemből mert az anyja azt mondta hogy sós főtt krumplit kell enni mert könnyen emészthető. Most este az anyja hívta fel őt hogy jobban van e már. Persze ebből sem használt semmi, de bezzeg az anyjának teljesen normálisan el tudta mondani. Hogy ne haragudjon, köszöni a tanácsot meg a segítséget, de ez sem használt. És amikor ezt szóvá tettem neki, hogy velem miért nem tud ilyen normálisan beszélni, bezzeg az anyjával szemben nem mutatja ki a dühét. Hát mert ő mégiscsak az anyja és szereti , nem beszélhet így vele. Mondom én meg a feleséged vagyok és állítólag engem is szeretsz. Na ezen nagyon bepipult, nem is válaszolt, csak elkezdett veszekedni, hogy az anyja legalább próbál segíteni és aggódik érte. Mintha én nem tenném. És akkor én is kifakadtam, hogy miért lett hirtelen megint az anyja a fontosabb, amikor korábban nem így volt. Akkor hívja az anyját, majd ő ápolja, én meg addig visszamegyek a szüleimhez, legalább én is pihenek egy kicsit. Mert akkor én minek töröm magam hogy neki jobb legyen ha ez érte a hála? És kimondhatatlanul rosszul esik. Most este is ha eszébe jut valami, pl inhalálás, akkor is az anyját hívja hogy engedélyt kérjen. Aztán persze már az egész rokonsága tudja hogy beteg, egész nap hívogatják, nem tud rendesen pihenni és mindenki mást mond. Inhaláljon, ne inhaláljon, kamillát igyon, ne igyon mert káros inkább hársfát. És minden telefon után felhívja az anyját egyeztetni, hogy melyik rokon mit mondott, mi a véleménye. Hát meguntam, kezembe vettem a telefont és orvosi meg gyógyszertári oldalakon utánanéztem mindennek, és lám-lám, kiderült hogy az anyja egy csomót tévedett, nekem meg igazán volt. És akkor is felhívta, hogy hát a neten mit olvastunk, igaz lehet? Háát, talán igen, talán nem, ha meri kockáztatni az állapotát, akkor csinálja. És itt bennem elpattant az utolsó húr is, hogy egy betegség miatt miért kell így megbolonulni, máskor egy hónap alatt nem beszélnek ennyit mint ma, és hallgat rám és megvéd az anyjával szemben. De most teljesen kifordult magából. És most nem tudom mit csináljak, meg hogy egyáltalán igazam van e, vagy esetleg csak tényleg a betegség vette el kicsit az eszét és ha meggyógyul minden visszaáll a régi kerékvágásba. Csak nem tudom hogy ezt a viselkedést meddig fogom bírni idegekkel.
2021. márc. 31. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kilencessel értek egyet. És ha meggyógyult, akkor leülni és megmondani neki, hogy akkor most döntse el, hogy akkor kit is szeret.
2021. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Párom is nehezen kezelhető, ha beteg, de amúgy velem is biztos nehezebb. Ami végül is érthető, ha az ember szarul van. Ezért nem most beszélném meg ezt vele őszintén, nyugodtan, leülve, hanem majd ha meggyógyult.

Nem erőltetném a saját módszereimet, már csak azért sem, mert ilyenkor mindenkinek más jön be. Nekem torokfájásra szopogatós tablettából más típusú volt jó, mint páromnak. Amire ő esküszik, az nekem szinte semennyire nem csillapította. Tehát egyen, meg szedjen azt, ami neki most jól esik. Hagynám, hogy oldja meg maga. Ha tényleg covid és rosszabbodna a helyzet, akkor meg úgyis azt kell cisnálni, amit az orvos mond.

2021. ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hello, na mi a helyzet veletek?

Hogy van anyuci pici fia? És te?

2021. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A tesz pozitív lett, nekem továbbra sincsenek tüneteim. Már bocsánatot kért amiért csúnyán beszélt velem és hogy olyan szavakat vágott a fejemhez amit nem kellett volna. Ő ugyan már nem hívogatja az anyját, de ez sajnos nem kölcsönös, így még mindig sokat beszélnek. Ha a férjem megunja hogy nem tud tőle pihenni, és kikapcsolja a telefonját, akkor meg engem hívogat, sopánkodik, szörnyülködik, kioktat, stb. Mivel velem máskor is ilyen, már tudom kezelni, de az előzmények miatt ilyenkor mindig újraforr bennem a düh. Na mindegy, ez akkor is inkább anyós téma. A férjem szerencsére nincs rosszabbul, de még jobban se, úgyhogy szerintem az lesz hogy megvárom amíg felépül és aztán megbeszélem vele ezt a ki is a fontosabb dolgot. Miután én is lehiggadtam, rájöttem hogy olyan fájdalom mellett amit ő érezhet, valószínűleg csak az motiválta a minden módszer elfogadásában hogy mindegy mi, csak valami enyhítsen már rajta, szóval ezt meg tudom érteni így utólag. A stílust pedig megbocsátom, mert megbánta. Csak a megkülönböztetett bánásmód bánt még, de nagyon. Egyelőre ennyi, ha érdekel valakit a további fejlemény, majd később is írok még.

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.

2021. ápr. 2. 09:45
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Jó olvasni, hogy a személyisége nem mutálódott a vírustól:), remélem elgondolkodik magán. Engem érdekel a történet, az anyós-szál is izgalmas, mert nem egy pincsi a férjed, még ha volt is ilyen jellegű megomlása.
2021. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez borzasztó... de te választottad, nem hiszem el, hogy x év alatt nem tűnt fel, hogy anyuci fia.


Nekem anno nem kellett hozzá egy év sem, hogy leessen a szitu, és ki is raktam az exem szűrét.

2021. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%
Férfi nátha, anyuci szoknyája, hiszti... nincs rosszabb annál, ha egy férfi beteg...
2021. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Akit érdekel, már meggyógyult a férjem és ma beszéltünk arról hogy ki a fontosabb az életében. Elmondtam neki, hogy soha nem akartam választás elé kényszeríteni köztem és az anyja közt, de ezt most ő kényszerítette ki belőlem a viselkedésével. Elmondtam hogy mennyire rosszul esett ahogy viselkedett és hogy most háttérben érzem magam az anyjához képest. Bocsánat kért ezért is, mondta hogy csak a fájdalom és az indulat beszélt belőle, és hogy valójában nem úgy gondolja, hanem sokkal jobban szeret az anyjánál és én vagyok számára a legfontosabb. Hát, hiszem is meg nem is. Mindenesetre most nem haragszom, de nem tudom mi lesz, ha még egyszer előfordul. Azt mondta igyekszik a tetteivel bizonyítani, hogy most igazat mondott. Majd meglátjuk.


15ös kedvéért az anyós szál: Anyósommal még nem szeretnék találkozni egy darabig. Legutóbb a házvásárláskor idegelt ki ennyire, pedig a férjem akkor teljesen kiállt mellettem. Én elmondtam neki mit szeretnék, mit gondolok az anyja hozzáállásáról, felépítettem egy logikus vázlatot, azt a férjem elmondta az anyjának, és így konfliktus nélkül megúsztuk. Bezzeg ha én mondtam neki ellent, akkor teljesen ledorongolt. Mindegy, mert a férjem megvédett. Aztán amikor tüdőgyulladása volt, akkor is ő állította le az anyját, aki át akart költözni, hogy akkor ő főz mos takarít rá. De mondta hogy ott vagyok mellette én, és ugyanúgy meg tudom csinálni, mint eddig, nem vagyunk életképtelenek. Most viszont ez nagyon megviselt engem is lelkileg, főleg mert ennyire kiszorítva éreztem magam. Tiszta szerencse, hogy hogy a háziorvos szombat előtt nem akarja feloldani a karantént, vasárnap pedig a férjem mindenképpen kirándulni szeretne menni, vagy valahová kimozdulni a sok bezártság után, így még van időm túltenni magam a történteken, mielőtt szembenézek az anyósommal.

2021. ápr. 6. 21:17
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez azért reményt keltő, hogy

1, lehet a férjeddel nyíltan és őszintén beszélni

2, nem csak négyszemközt, hanem az anyjával szemben is melletted áll.


Szerintem ez egy olyan konfliktus, amely közelebb fog egymáshoz hozni titeket.


Valóban anyósnál vannak gondok a határok tartásával, a szerepekkel és még egy - két dologgal, de együtt le fogjátok tudni állítani.

Lehet, hogy sosem fogja belátni, hogy nincs rendben a működése, de az nem a ti felelősségetek, hogy magán dolgozik-e vagy sem.

Benneteket hagyjon békén és kezelje helyén a dolgokat: hogy ehhez szüksége van-e puffogásra vagy anélkül is megy, az nem rajtatok áll. Köszi a híreket, jó egészséget és kitartást kívánok!

2021. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!