Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eléggé eltávolodtunk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eléggé eltávolodtunk a férjemmel, lehet ezen még valahogy segíteni?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk házasok. Alapjáraton jól működik a kapcsolatunk, nem sokat szoktunk veszekedni sem, a fontos dolgokat meg tudjuk beszélni. Mégis azt érzem hogy valahogy valami nem az igazi. A férjem itthonról dolgozik, plusz munkahelyet fog váltani, már megvan a másik helye csak még a felmondását tölti. Munka után viszont nagyon sokáig olvas még különböző szakmai könyveket. Amíg új állást keresett, addig azt mondta hogy csak képben akar lenni az új dolgokkal, azóta pedig már csak a tanulás örömére olvas. Egy bizonyos szintig ezzel nincs is gond, addig megcsinálom a házimunkát, elkészítem a vacsorát, stb. De nem tudja letenni, 3x kihűl az étel, hiába mondja hogy most akar enni, mire eljut az asztalhoz, 1 óra is eltelik. Velem már nem nagyon foglalkozik, alig beszélgetünk. Ő bagoly, én pacsirta típus, így hamarabb megyek aludni, és amikor pár órával később ő készül lefekvéshez, mindig felébreszt hogy most foglalkozik velem. Ez abból áll hogy összevissza puszil, csókol, simogat, becéz, stb. Ez még jó is lenne, de nem az éjszaka közepén, alvás közben, és nem úgy hogy ez jelenti a velem való foglalkozást. Olyan régen beszélgettünk úgy igazán. Nem is tudom hogy van e még közös témánk. Ami fontos gyakorlati dolog arra szakít időt hogy megbeszélhessük, bár az is inkább olyan hogy meghallgat aztán rábólint arra amit csinálni akarok. Vagy ha beszélgetni próbálok, már az első kérdésem után kiselőadásokba kezd válaszul. Ha én mesélek meghallgat, de nem reagál semmit és szerintem nem is figyel, mert később semmire nem emlékszik belőle. Hétvégente kirándulni szoktunk járni, általában ilyenkor vannak ezek az egyoldalú beszédek, de ehhez már nem sok kedvem van. És a kirándulás is unalmas már. Úgy szeretnék valami újat csinálni, és beszélgetni egy jót, de már ötletem sincs. Teljesen üresnek érzem magam. És ez kétségbe ejt. Hogy tudnék változtatni ezen?
2021. márc. 17. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy.

20 év házasság után bátran mondhatom.

2021. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Azt irod, unalmas a kirandulas. Latod, neki meg a beszelgeteseitek azok.
2021. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem szeretnék ismeretlenül ítélkezni, de a leírásod alapján egy kicsit úgy tűnsz, mintha neked semmi nem lenne jó, és még te magad sem tudnád, hogy tulajdonképpen mit is szeretnél!


Ne haragudj, de szerintem egyszerűen unatkozol!

2021. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez a rohadt bezártság most kezd kiütni mindenkit. Nem történik semmi, nincs miről beszélgetni, nincs program, ugyanazokat a köröket futjuk.

Hasonlóan vagyunk mi is, 3 év házasság után. Harmadik válaszolónak igaza van, unatkozunk.

2021. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Ohh ez sok házas unatkozó... Inkább örülnétek, h nem vagytok egyedül és még a vírus előtt sikerült párt találni, ahelyett, h itt sirtok.
2021. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
24 év után mondom, hogy igen. Sok beszélgetéssel, odafigyeléssel, közös akarattal. Ha nem akarja mind a két fél, megette a fene az egészet. De ha igazán elkezdtek dolgozni a házasságotokon, még jobb is lehet, mint volt. 😊
2021. márc. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy többen írják, valószínűleg a járványhelyzet is közrejátszik a dologban, de nyilván nem csak ennyiről van szó. Szerintem veled nincs semmi baj, amit írsz, az mind teljesen normális. Inkább a férjed tűnik figyelmetlennek, önzőnek, sőt enyhén nárcisztikusnak. Magától értetődőnek veszi, hogy gondoskodsz róla, nincs tekintettel az alvásodra, ha besuélgetni akarsz, meg se hallgat, a hétvégi programot is egyoldalúan szabja meg... A történetből úgy tűnik, hogy az intimitás kimerül abban, hogy a férjed időnként álmodból felébresztve megpuszilgat, megsimogat. Ez nem túl bíztató. Ő tart el amúgy, vagy neked is van munkád?
2021. márc. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Te egymagad nem tudsz ezen változtatni, csak a férjeddel együtt, és csak akkor fog menni, ha mindketten akarjátok - az akarást viszont nem lehet eröltetni.

De pillanatnyilag ez a covidos összezártság mindenkit kissé zakkanttá tesz, úgyhogy ezt az ügyet próbáld picit elnapolni.

2021. márc. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Kirandulas kozben szexeljetek. Aztan majd befejezitek otthon.


Addig is ajanlom,hogy olvasd el Florence Littauer :Szemelyisegunk rejtett tartalekait!!! Mindket kotetet surgosen!! O flegmatikus,te szangvinikus lehetsz .


Jo a kapcsolatotok,csak a hatterinfo hianyzik a ferjed szemelyisegtipusarol!!! Szeret teged. ,csak nem veszed eszre!!


Gary Chapmen :A szerelem hullamhosszan c konyvet a szeretetnyelv fajtairol!!!!

2021. márc. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nyár óta nincs munkám, és a turisztikai végzettségemmel sokáig nem is találtam, de most úgy néz ki kb egy hónap múlva tudok kezdeni egy másik helyen. Persze itthon sem tétlenkedtem, a háztartás és a kert mellett csinálgattam pár apró felújítást is.


Köszönöm a válaszokat, a bíztatást, és a könyvajánlatot is.

2021. márc. 18. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!