Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjek, férfiak! Nálatok van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjek, férfiak! Nálatok van jelentősége annak, hogy a nőnek mi lesz a neve?

Figyelt kérdés

Mobdjuk Nagy Mari és Kiss Pista házasodik. Ha a te feleségedről lenne szó, van-e jelentősége annak, hogy hogyan nevezi el magát?

1. A legarchaikusabb: Kiss Istvánné itt teljes mértékben eltűnnek a nő jelzői.

2. Szerintem ez a legjobb, a férfi családnevét használod egyedül, ezzel jelezvén hozzá tartozásodat, a keresztnevedet viszont megtartod. Hátránya, hogy ebből nem derül ki egyből, hogy házasságban él a nő: Kiss Mária

3. Kissné Nagy Mária vagy Kiss-Nagy Mária, ebből az első számomra jobban betölti a funkciót, miszerint a férfi családja része a nő és nem pedig már az apja családjának a része, de azért még ott van a leánykori hivatartozása is. A második már nagyon modern, felvilágosult változat, de én a régimódit részesítsem előnyben. Gyereknek is adnak ilyet, viszont ha két kötőjeles nevű házasodik össze a jövőben akkor az ő gyerekük nevével mi lesz? Itt még technikai problémák lesznek a következő nemzedékeknél.


2020. aug. 26. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én Kissné Nagy Mária vagyok. A férjem örült a választásomnak, de nem szólt bele.
2020. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Mehh!

El tudom képzelni az egészet.Pldául megismerkedek valakivel.Együtt szórakozunk,minden klappol.Aztán idővel összeköltözünk,megismerjük egymás családját,együtt nyaralunk,eljegyzés,majd utánna jön a név körüli csata.

És ez miatt ,mert ez elfogadhatlan,szétválunk.

Nem.Nincs jelentősége.Ez nekem kb azon a szinten van,hogy milyen cipőt húzzak a lábamra az esküvön.

2020. aug. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen csata nincs ebben. Ezt csak te láttad bele. :D
2020. aug. 27. 06:45
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Jo.Akkor egyszerűbben mondom:Nincs jelentősége nálam.
2020. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nőként hadd szóljak hozzá. Szerintem ez attól is függ, hogy a nőnek milyen státusza van. Például ha ő ismert ember a környéken, vagy országosan (híres orvos, ügyvéd, vagy neadjisten celeb :D...ezek csak példák), tehát a lánykori neve nagyon elterjed, akkor szerintem jobb, ha megtartja azt teljes mértékben, már csak praktikussági okokból is. Vagy mondjuk lettek friss okmányai alapból, és nem szeretné mégegyszer cserélni a névváltozás miatt. Ez fordítva is igaz, sokan a válás után ezért is marad xy-né, mert macera...vagy mert a férje nevével vált ismertté, amúgy meg a kutya nem tudná, hogy ki ő (lásd: R.Cili)

De totál hétköznapi embereknél, hétköznapi munkával szerintem inkább azon múlik, hogy

1- hogy hangzik jobban

2- a gyerekek neve mi lesz akkor

3- a nő mennyire kötődik az édesapja nevéhez, sokan pl akik nagyon apás lányok voltak az ismeretségi körömben, nem akarták “elhagyni” az apukájuk nevét, így lettek kötőjelesek, vagy megtartották a lánykorit, szintén hangzástól függően.

Nekem ez az észrevételem :D.

2020. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én Kiss-Nagy Mária leszek, mármint nem ez, de értitek. :D


Nem kötődöm apámhoz, ettől függetlenül megtartom a tőle kapott vezetéknevet, mert már sok helyen így ismernek. Úgymond hozzám is nőtt.


Viszont ha lenne gyerekem, akkor simán a férjem nevét kapná. A kötőjeles megoldáson akkor gondolkoznék el, ha 1. nagyon kötődnék apámhoz, 2. valami nagyon különleges, akár nem szokványos írásmódú név lenne.

2020. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
A menyasszonyom egyáltalán nem fog változtatni a lánykor nevén. Nekem tetszett volna, ha akár kötőjelesen, akár az én nevem felvételével jelezte volna, hogy összetartozunk. De mindegy igazából, nyilván az ő neve.
2020. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Amíg a Giziből nem Gézát akar csinálni, addig nem érdekel.
2020. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, de nem ismerek a környezetemben olyan férfit, aki ennek komolyabb jelentőséget tulajdonít. Csak idióta internetes, meg tv-s megmondóembereknél hallottam mindenféle elméletet, de ott nyilván kell a műsor, amiről beszélgetnek és indulatosan kell előhozni a témát, hogy érdekesebbnek tűnjön. Nem mellesleg buták, mint a föld.

Én egyébként az itt nem felsorolt "Kiss Istvánné Nagy Mária" formában szeretném majd felvenni. Ha esetleg a férjemnek nem tetszik, akkor azért finomat közlöm, hogy ez az én nevem... De ahogy ismerem a páromat, nem hiszem, hogy beleszólna ebbe.

2020. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, így tudtommal nem lehet.
2020. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!