Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek fogadjam el hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fogadjam el hogy nem akar feleségül venni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék esküvöt, házasságot. Föleg a pici babánk miatt. De sehogyse akar belemenni. Azt mondja állandóan, hogy neki már volt egy házassága. De miért engem büntet ezzel?

Nekem fontos lenne ez a kötelék, még ha sokak szerint csak papír. Szeretném hogy így is egy család legyünk. Szerintetek ez így rendbe van? Házasság nélkül ?


2020. aug. 24. 13:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%
válaszd szét, hogy mit is nem akar, magát a házassági papírt, ami egy kő kemény gazdasági jogi szerződés és a feleket, elsősorban a nőt védi vagy magát csak a szertartást, ami csak buli, papír nélkül is lehet csinálni, csak attól még nem lesznek házasok. Maga a papír a férfi felelősségvállalását jelenti, olvass utána hogy változnak a jogok ha házas vagy és ha nem. Persze lehet írni házassági szerződést is, lhet szabályzni ki hogy akar élni. Arra figyelj, ha nem vállal érted felelősséget, annyi gyereket vállalj tőle, amennyivel egyedül is elbírnál, ha lelépne. ha csak együttéltek is írjatok papírt a vagyoni helyzetetetk tisztázása végett, sose add fel az önállóságod. Mert amúgy ezért félnek a pasik a házasságtól, az asszonyka ugyanis jogai keletkeznek, így meg könnyebb kidobni téged. Persze ez sem törvényszerű, mert váláskor a pasi az első aki menekíti a közös lóvét és osztozik az utolsó filléren is hogy téged tönkretegyen. Szóval én mai eszemmel nem házasodnék, minden külön lenne, lepapírozva, de keményen kisajtolnám tőle az anyagi, lelki hozzájárulást a házassághoz, gyerekneveléshez és nem áldoznám be magam a családba. A nőknek amúgyis mindig nehezebb lesz, főleg ahogy idősödik és gyerekes is. párkapcsolat, munka, fizetés, mindenbe hátrányba vagyunk.
2020. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos pénztártól való távozás esete.
2020. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarsz házasodni?
2020. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Mi elég régóta együtt vagyunk, gyerek ugyan nincs, de a párom (F) sem hajlandó. Ő ugyan elmondta az okokat. Valahol nekem ez rosszul esik, mert én is szeretnék házasságot, de tiszteletben tartom az okokat. Arra rájöttem, ha zaklatom vele, akkor mégjobban nem akar.
2020. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Döntsd el, jó-e szerinted a kapcsolatotok. Megbízol benne? A társának érzed magad és ő is annak tekint téged? Anyagilag is gondoskodik a biztonságotokról? Ha holnap az úriember fejére esik egy tégla, rendben fel tudod nevelni a gyermeket akkor is, ha nem részesülsz az özvegyet megillető örökségbő? (Akár azért, mert saját vagyonod van, akár mert erről végrendelettel, életbiztosítással vagy más módon gondoskodott a párod?)

Ha ezekre nyugodt szívvel igent tudsz felelni, jól gondold meg, tényleg annyira kell-e neked az a papír, érdemes-e miatta kockáztatni a családi békét.

Ha viszont kétségeid vannak, akkor fogj hozzá a problémamegoldáshoz. Ne a házasságért nyafogj, hanem azoknak a konkrét nehézségeknek a kiküszöbölését beszéljétek meg, amik abból következnek, hogy nem vagytok házasok.

Ha meg a párkapcsolatban van a baj, és ezen nem tudtok magatok javítani, keressetek egy párterapeutát, talán tud segíteni.

2020. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha már tudtad a kapcsolat elején is, hogy nem akar házasodni és így belementél vele a kapcsolatba/gyereket szültél neki, akkor nem illik ezt számon kérni a párodon.
2020. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha együtt éltek,nem mindegy az a papír? Nő vagyok,elváltam már egyszer. Mostani párom eljegyzett de ennyi. Nekem nem fontos,hogy feleségül vegyen ő is,így legalább ha félrekúr csak kib.szom mint macskát sz.rni azt cső. De akkor is ha azt csinálja mint az ex,vedelés emelt szinten,kötekedéssel,falranyomással,karkicsavarással. Akkor is talarodj van. Legalább nem kell a bíróságra járni csak ráadni a kabátot.
2020. aug. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!