Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet még esély? (hosszú)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még esély? (hosszú)

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk/voltunk együtt házasságban. Én vagyok a női fél.

Első perctől szerelem, az az igazán mély, egymás lelki társai, legjobb barátai. Az első perctől mindent megbeszéltünk. Nem voltak nagy veszekedések. Utólag belátva, tavaly elkezdtek apró dolgok felgyülemleni, amit akkor nem éreztünk nagy problémáknak, de tudat alatt lehet mégis az volt. Akkor volt egy veszekedésünk, ami után elmentem bulizni, kiereszteni a gőzt. Nem szántszándékkal, de megcsaltam. Ittam is, de nem szépítem. Ez engem is teljesen összezavart, elmondtam neki. Nyilván nagyon rosszul érintette, engem is, mivel nem akartam így elárulni, sárba döngölni az eddigi érzéseink. Rettenetesen összezavart a dolog, ugy gondoltam, ha már megtettem, valóban nem szeretem. De ahogy telt az idő, helyreraktam az érzéseim. Szimplán egy sz@r periódusban rossz döntést hoztam. Pár hónapja elköltözött. Persze rengeteget emésztettem magam, fogytam vagy 10 kilót, nyugtatón éltem. Megbocsátani magamnak sosem tudok, de probálom összeszedni magam, ez az eset sok mindenre ráébresztett magammal kapcsolatban, mennyi dolgon szeretnék változtatni.

Viszont mióta elköltözött is találkozgatunk pár hetenként. Ilyenkor napokat együtt vagyunk, étterembe megyünk, minden olyan, mint mikor minden rendben volt. Nyaralni is együtt megyünk majd.

Viszont ő érthető mód nem akar visszajönni (amit megértek) és se velem se mással nem akar kapcsolatot. Persze szex is van, de nem amiatt jön, ő is megmondaná, ha igy lenne, nagyon jellemes és egyenes ember. Azt mondja ő már "nem érez úgy", hanem csak mint embert kedvel, szeret velem lenni.

Viszont ilyen értelemben "nem normális" szerintem a hozzáállása, ezek a találkozások, a gesztusai, kézenfogva járkálunk, nem tud ugy elmenni mellettem, hogy ne cirógatna meg, etc. Ezek nem barátságra vagy megszokásra utalnak. Teljesen az ellenkezője, ahogy viselkedik, annak amit mond.

Szerintetek segíthetne, ha egy ideig nem keresnénk egymást? Max 2-3 hét volt, amit költözés után nem találkoztunk. Tudom kapok hideget-meleget majd, rettenetesen bánom, amit tettem és a poklok poklát is megjártam már lelkileg, de ha van Igazi, nekem ő az. Nyilván szeretném visszakapni, de nem tudom segíthet e az idő ezen vagy mire véljem ezt, nyilván ez a helyzet nekem is kínszenvedés. Segíthet ha nem találkozunk, nem keressük egym@st egy ideig? Esetleg más volt hasonló helyzetben?



2020. jún. 24. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, remélem, hogy sikerül rendbehoznotok a dolgot, mert nekem a leírás alapján úgy tűnik, hogy még mindig szeretitek egymást. Szerintem mondd el neki ugyanazt, amit itt leírtál, és hogy hiba volt nem megbeszélnetek az apróbb problémákat. Gondolom, a (volt?) férjed is elég makacs ember, talán vár még valamilyen gesztusra, amiről te nem tudod, hogy mi lehetne még azok után, amit megtettél, hogy megbocsásson. Kérdezz rá, mivel tudnád jóvátenni a hibádat, és mondd el, hogy tanultál az esetből, hogy még mindig szereted őt. Valamilyen formában próbáld tisztázni vele, hogy mit kellene tenned ahhoz, hogy megbocsásson neked. Drukkolok, hogy sikerüljön, talán a nyaralás jó lehetőség lesz arra, hogy kiszakadjatok a mindennapi közegből, és a gondolataitok is eltávolodjanak az otthontól. Őszintén kíváncsi lennék, hogy mi sül ki ebből az egészből, majd megírhatnád, hogy mi történt.
2020. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló történetem van mint a tiéd, csak a másik oldalról. A történetben én a nő vagyok, és aki félrement a férfi. 11 éves kapcsolat, 1-2 nagyobb mélyponttal, de szerelem, szenvedély ennyi idő után is, veszekedés nélkül, aztán jött a derült égből a villámcsapás. Mindent megígért, 1 évig próbálkozott mi 1-2 hetente találkoztunk, de inkább a szexről szólt, a végén feladta. Akkora tüske lett bennem, hogy nem tudtam megbocsátani, pedig csak annyit várt, hogy kimondjam, hogy szeretem, képtelen voltam. Remélem neked sikerülni fog, én is kiváncsi lennék mi lesz a vége, de az, hogy ne találkozzatok, szerintem a legrosszabb ötlet a te szempontodból.
2020. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ő tisztában van vele mit érzek, mit gondolok. Számtalanszor elmondtam, látta,tudja, hogy kb belebetegedtem az egészbe. Úgy ment el és azért is, hogy míg egyfolytában együtt vagyunk, ő nem tudja ezt lezárni. De akkor még úgy állt hozzá, ha lehetséges, inkább helyrehozná. Most azt mondja, nem szeretné, senkit nem akar. És ez változni sem fog úgy érzi, max évek múlva. És bár nem várja el tőlem, de én azt mondtam várok rá. Sosem tudnék így szeretni mást.

Azért gondoltam, hogy lehet, segítene, ha nem találkozunk egy ideig. Hiába mondja, hogy ő ezt már feldolgozta magában, én az ilyenek miatt úgy látom, hogy nem.

De fogalmam sincs mi lenne a helyes, beszélni se nagyon akarok tovább róla, mert látom, hogy már unalmas neki az egész téma és idegesíti... Talán, ha lenne ideje nélkülem, talán, ha lenne idő, hogy hiányozzak neki. Nem tudom.

Ha lesz változás, megírom.

2020. jún. 25. 04:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Én azt látom ebből, hogy fejben tudja, hogy nem jó ötlet visszamenni hozzád, érzi a megaláztatást, stb. nem részletezem. Az érzelmeit viszont nem tudja kikapcsolni, még nincs túl rajtad, kötődik hozzád. Ha nem találkoztok egy ideig azzal szerintem inkább csak elősegíted a rólad való leválást, bár elvileg el tudom képzelni a másik lehetőséget is, de én nem reménykednék a helyedben.
2020. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi kapcsolatunk is ilyen, azt érzem, hogy sose tudnám igazán elengedni a férjemet. De én se tudnék ugyanúgy érezni és folytatni a dolgot. Egyszerűen akkorát csalódnék, mert annyira nem ilyen embernek ismerem, hogy nem tudnék többé ugyanúgy nézni rá. Szerintem ezt érzi a férjed is. Szeret még, de sohasem lesz részéről a dolog ugyanolyan, ezért nem bír veled együtt élni a továbbiakban. Innen nem hinném, hogy van visszaút, nyilván a jövőben mindig úgy lenne vele, hogy ha valamin veszekedtek, hogy most vajon kivel kavarsz össze "nem szándékosan". És ez sajnos jogos.
2020. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a férjem, hogy férfi aggyal ő mit gondol és azt mondta, hogy a férjed valószínűleg nem érezné magát érzelmi biztonságban jelenleg, ha minden kapcsolatot megszakítana veled, de ha jön más, akkor nyitni fog felé. Lehet, hogy így van, de van az ellenkezőjére is példa. Ha nagyon szilárdan állítja, hogy nem akar folytatást, akkor viszont ne engedd, hogy ellenkezőleg viselkedjen veled, mert szerintem az sem fair dolog.
2020. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta ő is, hogy így sosem tudna senkit szeretni, ahogy engem. Ha létezik Igazi, akkor mi egymásnak azok vagyunk/voltunk. De annyira megreccsent érzelmileg, hogy nem is akar, magára akar csak koncentrálni jelenleg. Ezeket ő mondta. Illetve, hogy lehet esélyem, ha ez elmúlik nála, de ígérni sem szeretne, fogalma sincs neki sem, hogy fog érezni később. És mikor múlik el nála ez az érzés.

6-osnak: Valóban nem fair dolog, ha kérném, hogy inkább hagyjon bizonyára tiszteletben tartaná. De én is igénylem ezeket a találkozásokat. Nem tudom jót teszek e ezzel magamnak vagy sem. De ha együtt vagyunk, azok fesztelen boldog percek, sok nevetéssel, bújással, stb. Amíg nem jön fel ez a téma. Így próbálom nem felhozni inkább.

2020. jún. 25. 19:42
 8/12 acelsziv ***** válasza:

Először is. Mi az, hogy nem szántszándékkal csaltad meg? Megcsúsztál és épp egy f@szra estél?

Azt mondod 7 évig szinte nem volt veszekedés mégis már az első után mégy és megcsalod. Nem csoda, ha megrokkant a bizalma és az érzései is.

Most totál bizonytalan. Elengedni nem tud, de veled sem akar lenni. Segíts neki és szakíts meg vele minden kapcsolatot. Ennek így nincs értelme. Őt már elvesztetted, mert nem voltál képes egy helyzetben uralkodni magadon.

Legalább hagyd akkor elmenni és ebben segíts neki.

2020. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Számítottam ilyen válaszra. A nem szánt szándékkal, az, hogy nem előre kitervelten vagy nem bosszúból, direkt kicseszésből.

A veszekedésünk előtt/tett mondott olyan dolgokat, ami bennem hatalmas tüske volt. Gondolom ez közrejátszhatott, hogy valamennyire akkor úgy éreztem, hogy eltávolodtam. Másrészt, ha szép, ha nem, nem szoktam inni és totál rottyra ittam magam. Ez nem mentség, a megcsalásra sincs mentség. De minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és úgy gondolom, a hűség döntés kérdése is. Én akkor abban az állapotomban nem mértem fel semmit, nem döntöttem tisztán, azt se tudtam hol vagyok kb. Az egész estéről foszlányban vannak emlékeim, ha gáz, ha nem. Nem fogom az alkoholra, de nem történt volna meg, ha nem iszok. Ebben biztos vagyok.

Ettől még hidd el, én legalább akkorát csalódtam magamban, mint ő bennem.

Egyébként én egy előző kapcsolatban voltam a másik oldalon. Több hónap szünet után túl tudtam lépni rajta, újrakezdtük. Évekkel később végül teljesen más miatt mentünk szét.

Ettől még lehet igazad van, én nem erőltetek semmit, nem keresem. Ha úgy látom, "békén" fogom hagyni.

2020. jún. 25. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos ,lássuk csak:

-Esendő az ember. Az eset,nem érzelmi szerelmi,szeretetbeni eltávolodás/elszakadás volt, tehát nem tartottál szeretőt,hanem egy egyszeri botlás-félrelépés.

-Az emberi kapcsolatoknál a 6-7.év a legkritikusabb, statisztikailag is ekkor történik a legtöbb el-válás.(az egy másik téma hogy miért)

Ilyen szempontból ti pont beletartoztok ebbe a körbe.

-Még egyszer mondom egyszeri botlás volt,ami ráébresztett titeket arra, hogy a kapcsolatotok meggyengült és válságban van. Megtörtént a fizikai eltávolodás.

-Még házasságban vagytok,nem írtad,hogy válás/válóper zajlott volna,tehát hivatalosan még házasok vagytok.

-Nyilván ez fizikai eltávolodásra okot adó sebet ejtett benne (és benned), ami miatt a férjed bizalma alaposan megrendült, viszont még szeret.

-A párkapcsolati szünet tartása sok esetben segít, ebben az esetben csak a további eltávolodást,elválást, elszakadást segíti elő.Ezért erősen javaslom ,hogy ezt szakemberrel, tehát pszichológussal feltétlen meg kell beszélni, esetleg ha a férj benne van párterápiával is meg lehet oldani.

-Sokat számít az is ,hogy milyen idősek vagytok,milyen élet-előzmények vannak? Van-e gyerek stb,milyen életszakaszban vagytok 20-30-40-50-60? Mert nem mindegy...

-És végül ,de nem utolsó sorban tudatos tervezéssel az érzelmeket, a kapcsolatot is kordában lehet tartani, sőt a tudomány jelen állása szerint és a közösségi internetes és jelen korunkbéli ezer meg egy okot szakításra adó társadalmi trendeknek ellentmondóan hát bizony lehetséges hogy többször is egymás után szerelembe essünk ugyanazzal az egy emberrel. . .

(ami pedig maga után vonzza a házasság, vagy bármi,nevezhetjük Piroskának is sikeres folytatását)

2020. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!