Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hány évesen kezdtetek el/kezde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évesen kezdtetek el/kezdenétek el pánikolni, ha még nincs meg a férjjelölt?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten ahhoz a nőkhöz intézem a kérdést, akiknek határozott elképzeléseik vannak, hogy szeretnének házasságot, családot. Mi az a kor, amikor már elkezd titeket frusztrálni, sürgetni az idő, hogy most már ideje lenne megtalálni a párod? Most egy szingli perspektívájából kérdezem, akinek hátra van még az, hogy megismerkedjen valakivel, randizgasson, összeköltözés, eljegyzés, tehát még ezeket az éveket is bele kell kalkulálni. Tehát nem az a nő, akinek már van egy stabil párkapcsolata.

2020. jún. 14. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy is hogy én mikor pánikoltam volna magamtól, de a körülöttem lévők már oviban pánikoltak helyettem is, pl papám már 19 évesen azt mondogatta férjhez kellene menni, de nagynénéim a fejünk felett már gyerekkorunkban arról beszéltek hogy majd ki hogy mikor fog minket elvenni. Kb gyerekkorom óta mindenki egy pánikban van.
2020. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%
Én 21 évesen már túl vagyok a pánikon, a helyét átvette a lassú belenyugvás, hogy nem lesz senkim. Látom a dolgok állását, nem ütöm meg a fiúk mércéjét.
2020. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

társadalmi megfelelési kényszer dolgozik látom... 24 évesen tojáshéjjal a fenekeden rinyálsz, hogy nincs kapcsolat..


anyagi része meg van e a családhoz? Vagy azt a párodtól várod el, hogy előkaparja?

2020. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Egy szemernyi megfelelési kényszer nincs bennem szóval semmilyen életkorban nem pánikolnék. Soha nem azért kerestem társat, hogy házasodjak vagy gyereket vállaljak, mindkettő felesleges baromság.

Semmivel nem lehet jobban elcseszni az életedet mint ha ennyire idiótán gondolkozol és már tök mindegy milyen a pasi vagy a kapcsolat csak csináljon fel. Látjuk nap mint nap, hogy hova vezet egy ilyen fos kapcsolatba gyereket vállalni meg házasodni. A boldogtalanság tökéletes receptje.

2020. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13 látom benned meg a társadalmi minták és a korlátolt gondolkodásmódod dolgoznak rendesen, mikor előítéles vagy mások iránt. Ugyanis az előítéleteinket is magukból a mintákból képezzük le. :)

21. században szégyen, ha valaki családot szeretne, eljutottunk erre a pontra, hogy keserű szájízzel felhörrennek, hogy bezzeg társadalmi elvárások. Igen, ezt láttam és szeretném folytatni a tradíciót, és akkor mi van? Az a lényeg, hogy a jövő akkor mutat előre, ha a régiből megtartjuk a jót, eleresszük a működésképtelent. Én szeretnék jó párkapcsolatot, gyermeket, mert úgy gondolom, hogy ez számomra egy érték, amit meg kell őrizni. Az innovációt és a friss gondolatokat megtartom más, kevésbé tartható életterületekre, ilyenek is vannak.

Anyagi feltételek? Ki mondta, hogy most szeretnék gyereket? Az előzményeit szeretném megteremteni, nem szülni itt és most. Azt meg végképp nem értem, hogy honnan merted, hogy elvárom, hogy a férfi pénzeljen. És még te törsz pálcát felettem, hogy a társadalom vezet, miközben te a nők eltartásával példálózol.


A kérdés első soraiban direkt hangsúlyoztam, hogy olyan nőket szólítok, akiknek ez az elképzelésük. Mert nem akartam szociológiai vitát kezdeményezni, de látom valaki csak jött némi feminista fűszerezésű individualista gondolattal sugallni, hogy nem a gyerek és nem a házasság az élet célja.

2020. jún. 14. 14:45
 16/20 anonim ***** válasza:
78%

Miért nincs olyan válasz, hogy soha?

Soha.

2020. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#16 mert nem te vagy a célközénsége a kérdésnek.
2020. jún. 14. 16:45
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"21. században szégyen, ha valaki családot szeretne,"


Demagóg torzítás. Nem szégyen, hanem egy választási lehetőség a nagyon sok másik közül. És főleg, nem DICSŐSÉG. Hanem egyéni preferencia, nem több, nem kevesebb.


"eljutottunk erre a pontra, hogy keserű szájízzel felhörrennek, hogy bezzeg társadalmi elvárások."


Tekintve, hogy az ezt megelőző sokezer évben a nők nem maguk választották, hogy milyen életet élhetnek, hanem előre eldöntötték mások helyettük. Szóval van rá okuk rendesen.

2020. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, hogy választási lehetőség. Mégis úgy lettem beállítva egy válaszoló által, mint egy fiatal, agyatlan birka, akit a társadalom az orránál vezet és nem saját döntési helyzetemből választottam ezt.

Nem is szégyen nem is dicsőség. Egyik sem. Nem mondunk ellen egymásnak.



"Tekintve, hogy az ezt megelőző sokezer évben a nők nem maguk választották, hogy milyen életet élhetnek, hanem előre eldöntötték mások helyettük. Szóval van rá okuk rendesen."


Arra írtam, hogy felhörrennek, ha egy nő SAJÁT VÁLASZTÁSÁBÓL anya és feleség (is) szeretne lenni, nem pedig egy olyan szituációról, ahol valaki kényszerít. Mert ugye van egy ilyen mellélkzöngéje már, hogy a régi felállás már nem trendi és csak egy céltalan szürke kisegér lehet, aki ezt tervezi és nem valami világmegváltó életfeladatot kürtöl világgá. A feminizmus arról szól, hogy a nő dönthet. És ha úgy dönt, hogy neki jó a hagyományos családmodell, akkor egy valódi feminista erre áldását adja. Itt most nem volt erőszakoskodásról szó.

2020. jún. 14. 17:58
 20/20 anonim ***** válasza:
30 fölött a házasodás lehetőségét még nem, de a saját gyerek ötletét elvetném, ha előtte nem jött össze. 10 évig küzdöttek értem és az is lehet, hogy tök felesleges volt, mert ugyan meglettem, de az elvárásokat nem teljesítettem, úgymond.
2020. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!